Fakty i mity o Philipsach

plk

New member
Witam!

Od dłuższego czasu kupuję telewizor i po przekopaniu się przez wszelkiej maści testy i fora internetowe, namierzeniu wszystkiego co mnie interesuje w sklepach i gapieniu się w to godzinami zdecydowałem się na zakup Philipsa (głównie ze względu na Ambilight). Z gotówką w ręce ze sklepu wyszedłem z niczym, a dokładniej:

Zakładane parametry:
- BEZAWARYJNY (zakładam że 5-6 lat podziałać powinien)
- rozmiar 42" (36-42 akceptowalne)
- dobry obraz pod każdym względem
- cena do 3tys.
- zakup (odbiór) w jakimś normalnym sklepie (nie Internet/kurier)
- 3D pasywne do okazyjnego użytku (jeżeli to sporo obniży cenę to może być bez 3D)
- SmartTV głównie do Youtuba i ewentualnie Skype (przy czym na ten moment może być bez kamery)
- USB do odtwarzania zdjęć
- względny wygląd salonowy (typ a'la Samsung stojący na chromowanych 'widłach' skreśla taki z mojej listy bez względu na cenę i parametry)
- TV głównie do oglądania DVB-T, ale czasem lubię jakiś dobry film z DVD/BD
- dźwięk mało istotny - do filmów odpalam przez wzmacniacz

Najpierw chciałem 42PFL5008H, potem ze względu na pewne parametry (lepszy Ambilighti, matryca natywna 100Hz(?), wbudowany DVB-S (tylko do FTA potrzebuję) i spadek ceny zdecydowałem się na 42PFL6008K (z ceną można aktualnie zejść poniżej 2600 - pod pewnymi warunkami).

Po wizycie w sklepie wyszedłem z niczym przez kilka uwag sprzedawcy. Ogólnie stwierdził że jak Philips to tylko 7008 bo 5-tki i 6-tki się bardzo zawieszają, zrywają połączenia przez WiFi, słabo współpracują z multimediami (w Philipsach aktualizacji kodeków praktycznie brak). Za 7 trzeba dopłacić 600zł względem 6 i tu moje pytanie:
:arrow:czy warto?
:arrow:jak faktycznie jest z tym zawieszaniem się i długim czasem uruchamiania?

Z TV za ok 2tys (budżet początkowy) zrobi się ponad 3 co jest dla mnie sporym 'szarpnięciem się'.

Na dokładkę SONY W8 spadł do 3tys. (w W6 widzę gigantyczne 'skakanie' obrazu podczas ruchu, z tego powodu jak SONY to W8). No i jeszcze jest Panasonic ET60 i coś z Sharpa?

Najchętniej kupiłbym coś poniżej 2tys. bez Smarta i 3D, ale z dobrym obrazem - niestety takiego nie znalazłem.:confused:

Bardzo proszę o sugestie/opinie o w/w Philipsach.
 

phil7008

New member
Bez reklam
plk zawiechy się zdarzają ale rzadko, czas uruchomienia zależy od ustawienia funkcji szybki start, niestety u mnie ta funkcja powoduje zawieszenie telewizora nie można go włączyc ani pilotem ani z tylu przyciskami pomaga wyjecie z gniazdka.Po uruchomieniu nie reaguje na pilota przez około 20s dopiero jak zaskoczy ambi i pokaże się logo programu to można coś działać pilotem. Przez dwa tygodnie zrestartowal sie ze 3 razy ,dwa razy na naziemnej i raz na materiale z usb.Wczoraj nie mógł znaleść mojej sieci wifi pomogło wyjęcie wtyczki ze 3 razy z gniazdka.Szybkosc Menu znosnie, smart sredni. Czy wersja 6 czy 7 to ten sam soft wiec problemy podobne, w 7 masz wsparcie DTS,ludzie jaraja sie wbudowana kalibracja isf ,dla mnie ten obraz jest nie do przyjęcia wygląda jakby wszyscy chorowali na żóltaczkę;). Za jakość wyswietlanego obrazu polecam oczywiscie po własnych ustawieniach
 

psiaja

Member
Sam chorowałem na PFL7008 ze względu na
- jakość obrazu (zarówno tą wychwalaną na forum jak i zobaczoną) jak i - -
- trójstronny Ambilight
- bardzo dobry dźwięk (tu głównie info z forum)
- oraz parę ulepszeń hardware..
Jednak ten telewizor jest generalnie dyskwalifikowany przez:
- cholernie długi czas rozruchu (ponad 10 sek to jakaś kpina)
- restarty - nawet jak 3 x na 2 tyg, to o 3 za dużo w ciągu tych 2tyg.. rozumiem, że restarty liczone w m-cach a nie tygodniach - to psuje całą przyjemność oglądania i używania TV, skoro trzeba przerywać seans i iść wyciągać wtyczkę, by TV "powrócił do żywych",
- bezsensownie rozłożone oraz cholernie wolne menu
Do tego dochodzi brak możliwości wykorzystania Ambi, bo TV by stał pod oknem, więc sama jakość obrazu go nie uchroni
 

phil7008

New member
Bez reklam
co do rozlożenia menu nie jest tak zle po dwoch tygodniach klikam praktycznie z zamknietymi oczami ,ogolnie jest proste i intuicyjne.Co do dzwieku pewnie ja mam pecha mialem dwie sztuki tego tv (pierwszy po wyjeciu z opkakowania mial padnieta matryce) ,w jednym i drugim sub po prostu pierdzi i gra takim kubkowym dzwiekiem mimo basu skreconego na "0"możliwe ze musi sie po prostu wygrzac
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam!

Od dłuższego czasu kupuję telewizor i po przekopaniu się przez wszelkiej maści testy i fora internetowe, namierzeniu wszystkiego co mnie interesuje w sklepach i gapieniu się w to godzinami zdecydowałem się na zakup Philipsa (głównie ze względu na Ambilight).
Po wizycie w sklepie wyszedłem z niczym przez kilka uwag sprzedawcy. Ogólnie stwierdził że jak Philips to tylko 7008 bo 5-tki i 6-tki się bardzo zawieszają, zrywają połączenia przez WiFi, słabo współpracują z multimediami (w Philipsach aktualizacji kodeków praktycznie brak).
Z TV za ok 2tys (budżet początkowy) zrobi się ponad 3 co jest dla mnie sporym 'szarpnięciem się'.

Na dokładkę SONY W8 spadł do 3tys. (w W6 widzę gigantyczne 'skakanie' obrazu podczas ruchu, z tego powodu jak SONY to W8). No i jeszcze jest Panasonic ET60 i coś z Sharpa?

Najchętniej kupiłbym coś poniżej 2tys. bez Smarta i 3D, ale z dobrym obrazem - niestety takiego nie znalazłem.:confused:

Bardzo proszę o sugestie/opinie o w/w Philipsach.

Witam,
jako były od 2005r i jeszcze obecny użytkownik Philipsa, nie dałem kolejnej szansy Philipsowi.
Zastąpiła wysoki model Philipsa (42PFL9664) Plazma 50ST60.
Obecna jakość Philipsów podupadła -jedynie model 8008 ale, no właśnie ale
problemy z podświetleniem (3 szt.) zniechęciły mnie.
Zwróć uwagę na PDP 42ST60 póki jeszcze są.

Pozd
 

plk

New member
OK... to już mi się odwidziało Philipsa. Zawieszanie się telewizora i to z taką częstotliwością jest dla mnie po prostu nieakceptowalne, tak samo jak długie czekanie na uruchomienie. Kilkanaście/kilkadziesiąt sekund to Beryl102 od dziadka się uruchamiał(nagrzewał).

Wielkiego kina domowego w zaciemnionej piwnicy niestety nie mam - potrzebuję TV do salonu na zasadzie 'pstryk - i działa' a nie bawienie się w restarty, czekanie aż wystartuje czy inne takie.
PDP 42ST60 - TV niestety do jasnego i zazwyczaj mocno nasłonecznionego pokoju, z tego co mi znajomi mówią to plazma jest super - do oglądania w ciemnym - z tego powodu celuję w LCD/LED.

Mam dziwne wrażenie że aktualnie z TV jest tak jak kilkanaście lat temu z komputerami. Sprzęt nie nadążał za oprogramowaniem i akceptowało się różnego rodzaju zwiechy, restarty itp., tylko że te czasy już minęły(?) Porażka...

Dziękuję za odpowiedzi - zaczynam "zabawę" od nowa z jedną firmą mniej na tapecie, a szkoda bo Ambilight mi się bardzo podoba.
 

psiaja

Member
potrzebuję TV do salonu na zasadzie 'pstryk - i działa' a nie bawienie się w restarty, czekanie aż wystartuje czy inne takie.
PDP 42ST60 - TV niestety do jasnego i zazwyczaj mocno nasłonecznionego pokoju, z tego co mi znajomi mówią to plazma jest super - do oglądania w ciemnym - z tego powodu celuję w LCD/LED.

W dwóch dużych sklepach przekonywali mnie do Panasa 42ST60, że niby w białym pokoju od południa też da radę..
Niestety widzę migotanie, co mnie trochę irytuje, więc póki co stanęło na 42ET60 .. Nie widzę alternatywy dla tego TV.
Jeżeli kupujesz w sklepie stacjonarnym, dogadaj się, czy możesz wziąć 42ST60 na parę dni testów.. gdy obraz Ci nie będzie pasował, to w tym samym sklepie wymienisz ten model na inny.. jak kierownik jest "normalny i na czasie" to powinien się zgodzić
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam w domu Philipsa 55pfl7108 i nigdy mi się nie zawiesił.
Jako telewizor gra rewelacyjnie. Jako Smart jeśli korzystasz z pojedynczych aplikacji gra rewelacyjnie. Nie ma żadnych zawiech ani restartów.
A ambilightem jest ukoronowaniem całości.
Polecam każdemu komu zależy na extra jakości.
Pozostałe rzeczy mogę sobie podłączyć i mieć w czasie rzeczywistym.
Przecież telewizor ma Miracast.
 

KamilaKornet

New member
Posiadam Philipsa serii 9 .Życzyłabym aby każdy inny tv dowolnej firmy i technologii miał taką czerń , kontrast i dźwięk.Co do restartów i zawieszeń nie potwierdzam.Tv zawsze aktualizowany do najnowszej wersji.A Ambilight to dopiero bajka.....
Philips ma jedną wadę - jest za mały.60 cali nie spełnia mych oczekiwań.Za parę lat zamienię na co najmniej 84 cale.
Nigdy nie zamienię tej firmy na żadną inną.Jedyna słabość że dziś Philips już nie produkuje tv z pełnym podświetleniem led.
 

fotohobby

New member
Ja mam Philipsa 42PFL7008 od kilku godzin.
W ostatnim momencie przed podjęciem decyzji poprosiłem, albu postawiono go obok Panasonica 42DT60E.
Nie miałem, ani czasu, ani chęci testować jakoś szczególnie długo, poprosiłem tylko o załączenie trybu "naturalny" oraz "film".
Właściwie, to wystarczyło zobaczyć poziom czerni, ambilight i wygląd TV, żeby poprosić o spakowanie Philipsa.


Aktualnie ściąga sie najnowszy soft, później wezmę się za testowanie.
Napiszę wieczorem w moim wątku garsć uwag na gorąco.
 

plk

New member
Posiadam Philipsa serii 9 .Życzyłabym aby każdy inny tv dowolnej firmy i technologii miał taką czerń , kontrast i dźwięk.Co do restartów i zawieszeń nie potwierdzam.Tv zawsze aktualizowany do najnowszej wersji.A Ambilight to dopiero bajka.....
Philips ma jedną wadę - jest za mały.60 cali nie spełnia mych oczekiwań.Za parę lat zamienię na co najmniej 84 cale.
Nigdy nie zamienię tej firmy na żadną inną.Jedyna słabość że dziś Philips już nie produkuje tv z pełnym podświetleniem led.

Koleżanka chyba nie doczytała o moim budżecie :) Wiem że Philips ma fajny obraz (nawet tak "niskie" serie jak 5 i 6). Porównywanie serii9 do możliwości i działania 5 czy 6 jest chyba trochę bez sensu. Z Philipsów mam w domu jeszcze stare CRT 21" i po kilkunastu latach działa jak nowe - poza logiem na obudowie nie ma to nic wspólnego z moim 'problemem' - podobnie jak seria 9 :) (o calach już nie wspomnę)
 

heniumon

New member
Philips

Od tygodnia mam Philipsa 47PFL7108 i nie mam żadnych z nim problemów.Obawiałem sie aktualizacji i co potem nastapi ,ale nie ma problemu. Nie zawiesza mi sie trójstronne podświetlenie ambi.....super. czeń bardzo dobra ,podświetlenie idealne . Teraz widze ,ze mogłyby być 55 cali ,ale 4K jest w natarciu. Brak odpowiedzi ,czy oni postarzaja sprzet i ile czasu po gwarancji on bedzie odbierał.
 

fotohobby

New member
Potestowałem 42PFL7008 przez pół nocy. Kilka uwag:
In plus:
Płynność obrazu - na niektorych programach (filmy), wrecz wyłączam Perfect Natural Motion, albo ustawiam na min. Bardzo sie przydaje za to w sporcie.
Ostrośc obrazu - bez zastrzeżen
Czerń - doskonała, ale przesiadam się z TV, który był dość słaby w tym temacie, więc o postep nie było trudno.
Podświetlenie - tu byłem lekko podłamany -po włączeniu lewa połowa dolnej ramki świeciła, że można było gazetę czytać :). Dałem jednak sie wygrzać TV, później wziąłem ściereczkę do kurzu i "rozmasowałem" matycę. Efekt ustąpił w 100%
Menu i smart - szczerze mówiąc, po opisach problemów, wieszania, wolnego działania bylem tak źle nastawiony, że rzeczywistość okazała się lepsza od prognoz. Oczywiście pół mocy testów, to niewiele, ale nic nie zwisło, szybkośc też jakoś mnie nie zawiodła
Dwięk - naprawdę bardzo dobry, jak na TV LED.
Trójstronny ambilight - jesli się weźmie tą funkcję i calkiem dobrą czerń, to mamy TV na którym można ogladać filmy w ciemnym pomieszczeniu

In mimus:
Kąty. Niby są super, ale nie tak super, jak w Panasie LZD800. Dla mnie pół kroku wstecz.
Jest jedna sprawa, która mnie trochę irytuje, a widac ja głównie siedząc pod kątem do matrycy.
Przy ciemnych scenach ambilight przygasa (co jest naturalne) ale jasność obrazu także.
Oglądam np Teleexpres, kiedy na ekranie jest prowadzący, jest ok. Póżniej obraz przenosi się jakiegos wnętrza (np sala sejmu) i obraz rozbi się trochę ciemny.
Siedząc na wprost jest jeszcze ok (choc tez jest to dostrzegalne), ale siedząc na końcu kanap i patrząc na TV pod pewnym kątem jest to irytujące.

Pewnie jakaś punkcja poprawiania obrazu za to odpowiada, ale nie miałem czasu tego sprawdzić.
 
Ostatnia edycja:

phil7008

New member
Bez reklam
wylacz dynamiczne podswietlenie, i sprubuj tych ustawien

Kontrast funkcji Backlight: 62
Kolor: 56
Ostrość: 2
Redukcja szumów: wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG: wyłącz
Perfect Natural Montion: minimum
Clear LCD: włącz
Ostrość zaawansowana : wyłącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Dynamiczne podświetlenie: wyłacz
Wzmocnienie kolorów: wyłącz
Czujnik światła: wyłącz
Gamma: +2
Temperatura kolorów: własna (127/119/118/0/0/0)
Kontrast wideo: 100
Jasność: 50
 
Do góry