Ex 500 ,czy nx 700 oba 40cali

michal8937

New member
Jak w temacie. Musze zdecydowac do konca tygondia. Kotry telewizor bardziej polecacie do przede wszystkim ogladania telewizji w formacjie SD z cyfrowego polsatu? Zalezy mi przede wszystkim na jakosc obrazu. Nie jest niezbedne przegladanie internetu na telewizorze. Pokoj nie jest super nasloneczniony,wiec nie obawiam sie refleksow. Telewizje ogladam z odleglosci ok 3m. Obecnie mam 8 letniego philipsa ,ktory zaczyna juz powoli padac-telewizor ma 25cali.
Bardzo prosze o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podobna prezentacja była zrobiona na targach ON/OFF w Warszawie. Wiele osób oglądało te porównanie z zaciemnionym pomieszczeniu . Zdecydowanie więcej osób wybierało na porównaniu tych modeli jako lepszy EX 500.
017_P1190816.JPG


018_P1190817.JPG


tak wyglądała prezentacja modeli.
 

Ares78

New member
Jak w temacie. Musze zdecydowac do konca tygondia. Kotry telewizor bardziej polecacie do przede wszystkim ogladania telewizji w formacjie SD z cyfrowego polsatu? Zalezy mi przede wszystkim na jakosc obrazu. Nie jest niezbedne przegladanie internetu na telewizorze. Pokoj nie jest super nasloneczniony,wiec nie obawiam sie refleksow. Telewizje ogladam z odleglosci ok 3m. Obecnie mam 8 letniego philipsa ,ktory zaczyna juz powoli padac-telewizor ma 25cali.
Bardzo prosze o pomoc.


Obróbka sygnału SD jest w obu telewizorach na takim samym poziomie odpowiada za nią procesor obrazu BE3... Zasadnicze pytanie jak bardzo stawiasz na design, bo pod kątem stricte obrazu jak wspomniał kiki ex500 nie wypada gorzej mimo tego, że jest cenowo sporo tańszy.
 

michal8937

New member
Warto dolozyc 2,5tys zl. do HX800? Jest duza roznica w jakosci obrazu na SD miedzy EX500,a EX710? Kupuje telewizor na minimum 5 lat,wiec chce jak najlepiej wydac ta kase. W centrum sony jest znowu promocja 5 lat gwarancji.
 

Ares78

New member
Hx800 to zdecydowanie inna liga, ex500 jest dobry wyborem przy określonym pułapie cenowy, ale wyższy model lepiej wypada pod kątem oferowanego obrazu (możesz porównać sobie w centrach Sony), a z 3D nawet jeśli w tej chwili nie zamierzasz skorzystać to nie wiesz jak będzie za rok czy dwa (technologia 3D jest w dość mocnej ofensywie aktualnie).
 

WojtR

Member
Bez reklam
tam nie ma żadnej promocji jak kupisz gdziekolwiek przez sieć + dokupisz 5 lat gwarancji SONY wyjdzie często sporo taniej :)
 

Ares78

New member
Pamiętaj, że cena dodatkowej gwarancji (wraz z ubezpieczeniem od uszkodzeń mechanicznych) zależy zasadniczo od wartości samego telewizora, także nie wiem czy w przypadku hx800 na pewno wyjdzie taniej...
 

WojtR

Member
Bez reklam
przy promocji eko czy eco HX akurat może nie ale niższe modele zapewne tak , promocja będzie jeśli Sony da warunki gwarancji tak jak w zeszłym roku
 

michal8937

New member
Telewizor w centrum sony kosztuwal mnie 2850zl,lecz mam 5 lat gwarancji od sony.
Istotne pytanie: mam jakis zykly dekoder z polsatu i jakos obrazu jest calkiem fajna,lecz torche widac piksele,czy zmiana na lepszy dekoder poprawi jakos obrazu? czy kupujac dekoder hd bez aktywacji kanalow hd bedzie dawal lepsza jakos obrazu?
 
Do góry