euro czy component?

st3ja

New member
Witam serdecznie,

jestem już na końcowym etapie zakupu nowego telewizora - będzie to plazma Panasonica.

Obecnie, posiadam telewizor CRT marki Philips połączony z nagrywarką dvd Panasonic DMR-ES10 po Euro, i zastanawiam się, czy zachodzi konieczność inwestycji w nowy kabel? (komponent - któryż to kabel, dobrej jakości, tani nie jest..)

Pozdrawiam serdecznie!
J.
 

st3ja

New member
Dzięki za odpowiedź.

Inni piszą, że conajmniej kable PROFIGOLD zapewnią właściwą jakoś obrazu. A te, niestety, do najtańszych nie należą :(
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Idz do sklepu RTV i sprawdź jak to wygląda naprawde, porównaj zwykłe tnie 3RCA , z Componentem za 40zł i potem z Componentem za 600zł i wtedy jeżeli warto weź ten na raty :)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
skad ty mieszkasz , kto normalny w sklepie rozpakuje ci kabel za 40 , a co dopiero za 600 ... z drugiej strony w sklepie w ktorym jest rozpakowany kabel za 600 pewnie takiego za 20 nie spotkasz :)

ale racja jest róznica miedzy 600 a 40 jezeli wogole jest to niezauwazalna
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Nieprawda bo napisałeś "kto normalny w sklepie rozpakuje ci kabel za 40 , a co dopiero za 600 "

Zatem sugerujesz że nikt rozsądny nie zniszczy jednorazowego opakowania kabla za 600zł, ale takie które można otworzyć to chyba inna sprawa, prawda ?

ROZPAKOWYWANIE =/= OTWIERANIE
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jak wyrywasz zdania z kontekstu to puzniej ci sie placze :)

kolego ile ty masz lat ...

napisze ci prosciej w sklepie w ktorym sa otwarte/z otwieranym pudełkiem kable raczej ( co nie znaczy ze niema ) nie spotyka sie kabli za 20 zł

po drugie idz do MM znajdz jakiegos profigolda za 200+ i powiedz zeby ci rozpakowali bo chcesz zobaczyc a najlepiej jeszcze XXX za 300+ bo niewiesz czy obraz bedzie cie satysfakcjonował ..

dla mnie temat zakonczony :)
 

m@rcin

Member
Zawsze warto wymienić zwykły kabel (euro, component...) na coś lepszego.
Zwróć uwage na budowę i wykonanie kabla. Jeśli kabel ma solidne wtyki, pozłacane, budowa przewodu jest gruba i zaopatrzona w filtry przeciwzakłóceniowe to masz pewność że sygnał będzie miał "łatwiejszą drogę".
Zwróć uwagę na wspomnianego profigolda, alpharda, mrs.

Powodzenia
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myslę, że nie będzie przesadą jeśli sprawisz sobie Profigolda PGV 7000 - spisuje sie rewelacyjnie i zobaczysz różnicę na 100% :)
 

a4tech

New member
Ten PGV 7000 to bardzo dobra propozycja :eek:k:
Kabelek wart swojej ceny...

Lecz to do tunera UPC skłaniałbym się raczej na coś tańszego np. Profigold PGV7392.
Jest sporo tańszy i wystarczający do konfiguracji podanej przez @Sugar_beet


Jeżeli jesteś w stanie trochę złociszy dołożyć (choć ten Prolink jest całkiem przyzwoity) to pomyśl o tym Profigoldzie, ew. jego odpowiednikach :)


Na kablach analogowych (w tym) SCART nie ma co oszczędzać !!! :D
Kable za 3 PLN są NIC nie warte !!! :(

Przy sygnale analogowym bardzo istotne jest dobre ekranowanie sygnału.
Zastosowanie dobrej klasy przewodników (w tych pieniadząch miedź).
Solidne wtyki, mile widziane tłumiki ferrytowe :D


Jakość (poprawę) obrazu zobaczysz napewno :eek:k:


ps. @Sugar_beet. Zwróć uwagę, że aukcja którą podałeś dot. kabla jedynie o długości 0,6m !!!
A Ty będziesz chyba potrzebował trochę dłuższego ;)
 
Ostatnia edycja:

Sugar_beet

New member
Dzięki za podpowiedzi chyba się zdecyduję na tego PROFIGOLDA PGV7392,długość 1,5metra. 110 złotych to jeszcze nie takie duże pieniadze. Mam nadzieję że różnica będzie widoczna gołym okiem i poprawi to obraz wysyłany przez UPC.
 

cygan

Member
Uzyskam lepszy obraz na kablu component za 15zł niż na EURO za 200zł... Posiadam takowy, Lidl - promocja, gruby kabel,solidne wtyki, na sygnale HD obraz jak po HDMI...
 

Sugar_beet

New member
cygan napisał:
Uzyskam lepszy obraz na kablu component za 15zł niż na EURO za 200zł... Posiadam takowy, Lidl - promocja, gruby kabel,solidne wtyki, na sygnale HD obraz jak po HDMI...
No to teraz już nie wiem :/ zgubilem sie. Lepszy bedzie kabel euro-euro czy euro-component ?
 

cygan

Member
Hmm... Twoje EURO w TV musi w takim wypadku obsługiwać component, musi mieć możliwość przełączania sygnału z RGB na component (YUV lub YPbPr) bo inaczej kaplica i będziesz mieć gorsze euro-euro(RGB). Musisz mieć jakiś starszy model LCD, skoro jest tylko wejście euro, chyba że chodziło o dekoder który ma tylko EURO, wtedy analogicznie na nim ustaw wyjście YPbPr.
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
cygan napisał:
Hmm... Twoje EURO w TV musi w takim wypadku obsługiwać component.....

Jakie euro obsługuje component?? :hmm:
@Sugar_beet, kablem euro możesz jedynie przesłać sygnał CVBS lub w najlepszym przypadku RGB.
 

Sugar_beet

New member
cygan napisał:
Hmm... Twoje EURO w TV musi w takim wypadku obsługiwać component, musi mieć możliwość przełączania sygnału z RGB na component (YUV lub YPbPr) bo inaczej kaplica i będziesz mieć gorsze euro-euro(RGB). Musisz mieć jakiś starszy model LCD, skoro jest tylko wejście euro, chyba że chodziło o dekoder który ma tylko EURO, wtedy analogicznie na nim ustaw wyjście YPbPr.

Mój LCD ma wejście component TV=JVC 37P80. Chodziło iż dekoder UPC ma wyjście Euro ale nie wiem czy sie da ustawić by wychodził sygnał YPbPr. Zresztą nie wiem czy to ma sens jak pisze m@rcin.
Więc chyba zostanę przy kablu euro-euro profigolda.

dzięki za podpowiedzi.
 
Do góry