Epson tw680 lub Benq W600, EKRAN

koprus

New member
Witam, przymierzam się do zakupu projektora. Na razie mam dwie opcje:

Benq W600 - cena na dzień dzisiejszy 2775 zł (ceneo)

Epson TW680 - 3670 zł

jak widać różnica cenowa spora więc pytanie - Czy opłaca się dopłacić do epsona?

Oglądać będę w pomieszczeniu zaciemnionym w 95%

Używać projektora chciałbym do programów hd, ps3, filmy BR

EKRAN:

Szukam ekranu stojącego - ale nie podoba mi się ekran na statywie lecz szukam czegoś bardziej "gustownego".

Do likwidacji idzie telewizor razem z szafką a w to miejsce chciałbym postawić właśnie ekran. Druga opcja nad którą myśle to zawieszenie ekranu na skosie ale nie wiem czy to wykonalne, ekran byłby zawieszony w miejscu gdzie jest góra telewizora.
Projektor mogę postawić w dowolnej odległości ale najlepiej za kanapą czyli ok 5 m.
Jaki rozmiar/model ekranu polecacie?

Proszę o porade. z góry dziękuje
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    33,1 KB · Wyś: 281
Ostatnia edycja:

koprus

New member
no właśnie patrzyłem na ceny ekranów ale 4000 zł to raczej mi nie po myśli wydać;/ ekran będzie na stałe więc nie musi być rozsuwany... nie jestem jakoś bardzo wymagający ale chyba głupio by to na statywie wyglądało?

a opcja z zawieszeniem ekranu na skosie? np powieszenia na jakiś hakach tak żeby zwisał... hmm?
 
Ostatnia edycja:

ziggy23

New member
Jeśli chodzi o powieszenie ekranu na skosie - to nie bardzo to widzę - nie wiem o jakim ekranie myślisz w tym przypadku ale pamiętaj, że podstawą trwałości każdego rozwijanego ekranu jest odpowiednie wypoziomowanie. W Twoim przypadku jedyna możliwość instalacji to albo na ścianie albo na linkach - według mnie i jedno i drugie nie ma tu sensu ze względu choćby na wielkość tego ekranu i efekty wizualne. - no chyba że ma on wisieć nie tak jak na zdjęciu telewizor ale prostopadle do niego - wtedy ok.

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie ekran podłogowy typu pull-up. Dzięki niemu uzyskasz satysfakcjonujące rozmiary - nie nakombinujesz się i wygląd mieszkania nie ucierpi - możesz zostawić ten stolik na którym stoi teraz TV i za nim położyć ekran - po zwinięciu nie będzie prawie widoczny.
Kolejnym argumentem za - jest dolny czarny pas w tych ekranach - w twoim przypadku wyglądałoby to idealnie.

Ceny takich ekranów nie są zbyt wygórowane:
122 x 91 (60") - ok 800zł
163 x 122 (80") - ok. 1000zł
203 x 152 (100") - ok 1200zł

Ciekawi mnie gdzie planujesz umieścić projektor - powiesić na suficie czy stawiać na stoliku ?
 

koprus

New member
dziękuje za odpowiedź.

więc projektor po głebszych przemyśleniach wezme full hd lcd. chciałbym kupić mniejszą kanape a projektor postawic po lewej stronie. (mniej więcej tam gdzie kończy się kanapa na zdjęciu) ewentualnie gdzieś z tyłu za kanapą postawie regał na którym będzie stał. A i nie musze mieć zwijanego ponieważ nie ma zadnych przeciwskazań zeby ekran był na stałe.

Czy mógłbyś podać jakiś link do tych ekranów co podałeś? Ja szukam i widze tylko 4:3
 
Ostatnia edycja:
Do góry