Epson TW5900 czy 3200 a może Benq lub Optoma

Articc

New member
Mam prośbę o pomoc w wyborze rzutnika do oglądania głównie filmów, może ciut gier, ale to tak z 5%.

Dość długo na topie był model Epsona TW3200 ale teraz wysokie noty zbiera TW5900 (wg What HI-FI). a może lepiej iść w jakąś optomę lub Benq - budżet to ok 4-4,5 tys zł

Pzdr
 

Orzeł3

Banned
Witaj .
Ja kupiłem niedawno BenQ W 1400 i jestem bardzo zadowolony .
Jest już po kalibracji. Z tego , co mówił kalibrujący Maciej K. nie widział jeszcze tak dobrze ustawionego na fabrycznych trybach obrazu w 2d , w 3d kompletna maniana .
W sumie to w 2d kalibracja polegała na kosmetyce .
Nie miał zbyt dobrego słowa o Optomach . Jeżeli jesteś z Podlasia , zapraszam .
Ale po kalibracji jest już cudnie.
 

Articc

New member
bardziej Ci odpowiada dlp. czy lcd?
Powiem szczerze, ze jestem laikiem w tym temacie. Pokoj ma mozliwosc mocnego zaciemnienia bo byl typowo pod rzutnik pomyslany. Odleglosc rzutnika od sciany to ok 4,5m i taka sama odleglosc kanapy. Moze te informacje cos pomoga. Do ogladania glownie filmy
 

artur83

New member
Może Mits HC7900? Z USA za nieco ponad 4000zł ale półka ta co np. Epson TW9200, ponad 2 razy wyższa niż projektorów które wymieniłeś. Ostatnie dni w tej cenie.
 

artur83

New member
Opinia od gości z AVS, sam nie mam doświadczenia i możliwości żeby te projektory testować. Każdy z tych modeli jest w czymś lepszy czy gorszy, ale to jest podobna klasa. TW9200 i HC7900 oba mają początkową cenę ok. 2500$, 2 pozostałe stoją trochę wyżej. W tej cenie to bym pluł w lustro jakbym nie kupił HC7900.
 

RybakB

New member
hc7900dw na amazonie jest za 850$ więc nawet jak naliczą VAT to wyjdzie troche ponad 3000zł, a nie 4000zł
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
hc7900dw na amazonie jest za 850$ więc nawet jak naliczą VAT to wyjdzie troche ponad 3000zł, a nie 4000zł

Nie oplaca sie sprowadzac z USA sprzetu.. wrazie awarii gwarancja dziala tylko w USA, wiec bedziesz musial doliczyc ok 100 euro za przesylke w jedna strone. Ew. naprawa na wlasny koszt...
 

artur83

New member
hc7900dw na amazonie jest za 850$ więc nawet jak naliczą VAT to wyjdzie troche ponad 3000zł, a nie 4000zł

960$ z wysyłką, vat i cło to ok. 30% do tego koszty banku i wychodzi nieco ponad 4000 zł. Ja brałem z BHPhoto w podobnej cenie.

Nie oplaca sie sprowadzac z USA sprzetu.. wrazie awarii gwarancja dziala tylko w USA, wiec bedziesz musial doliczyc ok 100 euro za przesylke w jedna strone. Ew. naprawa na wlasny koszt...

Problem jest jedynie z gwarancją, ale to nie znaczy że się nie opłaca. Mam projektory od prawie 10 lat i nigdy z żadnym nie miałem problemu. Podejmujesz ryzyko albo kupujesz coś słabszego w PL.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Problem jest jedynie z gwarancją, ale to nie znaczy że się nie opłaca. Mam projektory od prawie 10 lat i nigdy z żadnym nie miałem problemu. Podejmujesz ryzyko albo kupujesz coś słabszego w PL.

Dlaczego cos slabszego i dlaczego w PL? Obecnie, np. Epson ma tzw. europejska gwarancje, czyli dziala ona w calej UE. A jak wiadomo, we Francji, czy w Niemczech sprzet jest sporo tanszy niz w PL, wiec chyba lepiej, jesli sprowadzac, to z tych krajow a nie z USA.
Co do Twoich projektorow i tych 10 lat to powiem tak: Nie kazdy moze miec tyle szczescia, sporo kupujachy jednak jakies tam problemy ma ze sprzetem i oddaje na gwarancji. Przykladem jestem ja - oddawalem projektor 3 razy, co w przypadku kupna w USA oznaczaloby jakies 3000zl w plecy. A tak, mieszkajac w UK i sprowadzajac projektor z Francji mialem wymiane projektora bez poniesienia zadnych kosztow.
 

artur83

New member
W tych krajach sprzęt jest tańszy ale nieznacznie może 10% a z dostawą często wychodzi za tyle samo co w PL. Konkretnie HC7900 jest obniżony z 2500$ na 800$ i wcale nie chodzi tu o jakość sprzętu, ale raczej o to że Mitsubishi odchodzi z branży projektorów, przestało im się to opłacać. Nie znalazłem praktycznie żadnych złych opinii o tym modelu, poza niedużą jasnością (ekran najlepiej do 100 cali) i dużym offsecie (problemy z instalacją), porównywany jest on do sprzętu kosztującego w Polsce 10k, tak więc za 4000 zł warto mimo że jest problem z gwarancją. Przy uszkodzeniu bardziej już się może opłacić odpłatna naprawa w PL, do USA oprócz wysyłki może dojść znowu vat i cło, celników nie będzie interesować że sprzęt jest z serwisu, wartość jest ta sama. Jakoś gwarancją się nie martwię.

Ekran 100 cali do tego projektora lepszy będzie szary czy biały? Na razie skłaniam się do Andromedy IM szarej 100 cali z gain 0.9. Pokój dobrze zaciemniony, wszystko ciemno szare lub czarne, jedynie sufit jasno szary - biały brudnawy odcień.
 
Ostatnia edycja:

Articc

New member
Nadal walcze z wyborem. Ostatecznie mysle nad tw5900 lub 6100. Roznica to kilkaset zlotych. 6100 ma wiekszy kontrast i to sporo oraz pare okularow 3d. Okulary mam od samsunga wiec za to szkoda doplacac....... pytanie o reszte. A moze pojsc ekonomicznue i uderzac w 5200. Model 5900 nie wiem nawet czy nie jest juz wycofywany?
 
Do góry