EGreat M34a i Dolby TrueHD oraz DTS-HD MA

dominik77

New member
Witam nie znalazłem odpowiedzi na forum chociaż w 100% pewny nie jestem czy czegoś juz o tym nie było.

Zastanawiam się czy posiadając kino domowe Samsung HT-TZ215R
i dokupując odtwarzacz EGreat M34a filmy z dźwiękiem Dolby TrueHD oraz DTS-HD MA po podłączeniu odtwarzacza z kinem kablem optycznym będą odtwarzane z dźwiękiem przestrzennym? Dvd oczywiście nie posiada dekoderów w tym formacie więc nie wiem czy usłyszę piękną cisze czy dźwięk zostanie jakoś przerobiony na DTS lub DD.

Wiadomo, że w przypadku jak powyżej pozostanie opcja podłączenia odtwarzacza bezpośrednio pod TV przez hdmi 1.3 i jak mniemam wówczas dźwięk będzie odtwarzany ale juz tylko jako stereo tak?


Dzięki za odpowiedzi ...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Warunkiem koniecznym jest połaczenie kablem HDMI oraz obecność dekoderów dźwięku HD, aby usłyszeć jakość dźwięku HD.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
dominik77 napisał:
Dolby TrueHD oraz DTS-HD MA po podłączeniu odtwarzacza z kinem kablem optycznym będą odtwarzane z dźwiękiem przestrzennym? Dvd oczywiście nie posiada dekoderów w tym formacie więc nie wiem czy usłyszę piękną cisze czy dźwięk zostanie jakoś przerobiony na DTS lub DD.

beda odtwarzane z dzwiekiem przestrzennym ! formaty DD TRUE HD i DTS HD MA sa wstecznie kompatybilne tzn. zawieraja sciezke "starych" DD i DTS , wiec taka sciezka bedzie odtwarzana w przypadku podlaczenia optykiem - nic nie musi byc "przerabiane" ;)
 
Do góry