Dzwięk z TV na analogową wierzę za pomocą konwertera HDMI

waldek70

New member
Witam,
z mojego TV Panasonic dzwięk z wyjścia słuchawkowego nie jest regulowany przez pilota, trzeba wchodzić w menu.
Chcę podłączyć telewizor do analogowej wierzy.
Czy przy użyciu konwertera sygnału audio HDMI-ARC na dzwięk analogowy, sygnał dzwiękowy będzie regulowany przez pilota z TV?
A jak wygląda sprawa z konwerterem z Optical/Toslink na analogowe audio?

Niestety nie mogę wstawić linków do tych przykładowych konwerterów, jestem za świeży :cry:

Dziekuję za pomoc.
 

latonio

Member
Właśnie tak mam podłączony tv. optyk z telewizora do konwertera, dalej chinch x 2 do wieży.
 
Ostatnia edycja:

waldek70

New member
Witam ponownie,
może nie wyraziłem się dokładnie.
To, że dźwięk będzie działał, to się domyślam :)
Główne zagadnienie to to, czy jego głośność będzie regulowana przez pilota z TV.
Dzięki.
 

waldek70

New member

Myślę, że to akurat nie.
Bo jeżeli dobrze czytam to ten konwerter działa z analogowego audio na toslink:cry:.
A ja chcę wiedzieć, czy po zamianie audio z cyfrowego (źródło HDMI lub optical) na analogowy (chinch) głośność tego dźwięku będzie regulowana z pilota TV.
Dzięki
 

DrWredman

Active member
Myślę, że to akurat nie.
Bo jeżeli dobrze czytam to ten konwerter działa z analogowego audio na toslink:cry:.
A ja chcę wiedzieć, czy po zamianie audio z cyfrowego (źródło HDMI lub optical) na analogowy (chinch) głośność tego dźwięku będzie regulowana z pilota TV.
Dzięki

Jeśli Twoja wieża ma analogowe wejścia audio czyli na tzw. czincze lub małego jack'a, to nie ma takiego urządzenia, przez które przepuścisz dźwięk i będziesz go mógł kontrolować pilotem od TV.
Tego typu wejścia obsługują tylko stały sygnał dźwiękowy, który jest wzmacniany w urządzeniu wejściowym.
 

waldek70

New member
Jeśli Twoja wieża ma analogowe wejścia audio czyli na tzw. czincze lub małego jack'a, to nie ma takiego urządzenia, przez które przepuścisz dźwięk i będziesz go mógł kontrolować pilotem od TV.
Tego typu wejścia obsługują tylko stały sygnał dźwiękowy, który jest wzmacniany w urządzeniu wejściowym.

Że pilot z TV nie będzie regulował wieży to wiem.
Pytanie jest, czy głośność dźwięku na wyjściu cyfrowym z TV regulowana jest pilotem z TV.
Bo jeżeli tak, to będzie to idealne dla mnie.
Dzięki
 

DrWredman

Active member
Że pilot z TV nie będzie regulował wieży to wiem.
Pytanie jest, czy głośność dźwięku na wyjściu cyfrowym z TV regulowana jest pilotem z TV.
Bo jeżeli tak, to będzie to idealne dla mnie.
Dzięki

Też nie. Tylko HDMI (CEC) obsługuje regulację głośności.
I oba urządzenia musza obsługiwać ten standard.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Myślę, że to akurat nie.
Bo jeżeli dobrze czytam to ten konwerter działa z analogowego audio na toslink:cry:.
A ja chcę wiedzieć, czy po zamianie audio z cyfrowego (źródło HDMI lub optical) na analogowy (chinch) głośność tego dźwięku będzie regulowana z pilota TV.
Dzięki

Nie wiem dlaczego wybrało mi tamten produkt oczywiście powinno być odwrotnie
KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL na 2x CINCH RCA (6762425662) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 
Do góry