Dźwięk 5.1 z cyfrowego na analogowy

Dociekliwa

New member
Witam.
Mam pewien problem z podłączeniem dekodera telewizji N do kina domowego w trybie dźwięku 5.1. Otóż problem polega na tym, że dekoder N ma wyjście audio tylko w dwóch trybach: audio stereo (2 x chinch) oraz cyfrowe wyjście audio S/PDIF natomiast moje kino domowe (Sigma audio bk-300) posiada wejście audio na 6x chinch (L, SL, R, SR, C, SW). Macie jakieś pomysły jak to połączyć?
 

werf

Active member
Bez reklam
Możesz tylko poszukaj źródła z analogowym wyjściem 5,1 a jak nie to Sigma Audio do zielonego pojemnika

Teraz moda na HDMI
 

MKa11

New member
Proszę zażalenia składać do producenta a nie wyżywać się na forum ;p Gwoli ścisłości, nie ma napisane nigdzie 5.1 DD...
 

Dociekliwa

New member
Na kinie domowym jest napisane 5.1 DTS/AC3 a to są formaty dźwięku DD. Czyli nie ma żadnej możliwości połączenia obu sprzętów w systemie 5.1? a jakieś przejściówki czy konwertery?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kolego, dziś każdy producent pisze dużo, by sprzedać. W Twoim przypadku opis DTS, itd. może znazyc jedynie tyle, ze jeśli masz żrodło z tego typu ścieżką to Twój sprzet w ogole to odtworzy i poleci dźwięk - jaki to już inna kwestia. Na pewno wszystko jest w instrukcji.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam.
Mam pewien problem z podłączeniem dekodera telewizji N do kina domowego w trybie dźwięku 5.1. Otóż problem polega na tym, że dekoder N ma wyjście audio tylko w dwóch trybach: audio stereo (2 x chinch) oraz cyfrowe wyjście audio S/PDIF natomiast moje kino domowe (Sigma audio bk-300) posiada wejście audio na 6x chinch (L, SL, R, SR, C, SW). Macie jakieś pomysły jak to połączyć?
Ten Twój sprzęt to niestety jakaś ściema. Nie ma jakby w ogóle procesora do obróbki sygnału. Trzeba mu rozpakowany sygnał po przeróbce w DAC-ach na analog zapodać. To dokładnie tak jakbyś miał końcówki mocy tylko. Nie masz procesora więc nie podłączysz do niego żadnego źródła sygnału DD. Brak wejść cyfrowych i HDMI. Niestety ale raczej śmietnik.
Możesz co prawda dokupić jakiś procesor ale przewyższy wielokrotnie wartość Twojego sprzętu. Za paręset złotych kupisz o wiele lepszy amplituner. Używany.
Np:

Yamaha RX-V450 DTS 6.1 125W x 6, pilot, W-wa (3710751065) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dociekliwa to raczej koleżanka - przynajmniej taki "nick" więc koledzy proszę o bardziej kulturalne i wyrozumiałe odpowiedzi :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No może, nie zauważyłem. Bardzo miło, kiedy w tej branży pojawia się co raz więcej płci pięknej, jednak na forum raczej i tak wszyscy jesteśmy "użytkownikami, forumowiczami" ;)
Może ja też jestem pięknością o niebieskich oczach....? :D
 
Do góry