Dziwny dylemat laika UE46D6500 i .....

MartineS80

New member
Witam wszystkich i jednocześnie prosiłbym o poradę.

Waham się na dzień dzisiejszy między dwoma modelami UE46D6500 i UE46D5500, ktoś może myśleć że wybór jest tylko jeden czyli D6500 ale....
- nie potrzebuje takiej technologii 3D jak jest na dzień dzisiejszy.... kilka warstw i tyle.
- nie interesuję mnie Skype, przeglądarka itd. od tego mam komputer.
- ultra clear panel - nieistotne ponieważ TV stoi z dala od okna.
- Wifi - mogę pominąć - LAN wystarczy
- Youtube w 6500 to niewątpliwie plus ...bo w 5500 rozumiem że go brak?

z drugiej strony D6500 posiada funkcję:
- micro dimming
- CMR 400Hz (D5500 tylko 100Hz)
- Tuner DVB-T/C/S2 (D5500 posiada DVB-T/C jaka jest różnica między nimi ?)
- ma opcję motion plus (D5500 jej nie ma) czy to jest w ogóle przydatne ?? dla zastosowania jak poniżej.

Dodam że TV będzie używany jako:
- 50% TV cyfrowa naziemna, kablówka, N , cyfra.
- 35% filmy z kompa Divx, DVD, bluray itd.
- 15% gry PS3, XBOX...
- odległość widza od TV 3-4m

Może pominąłem jakąś istotną cechę jednego lub drugiego modelu ? Różnica w cenie miedzy tymi modelami to około 1000zł czy warto dopłacać do D6500 ? Może polecicie jakiś inny model Samsunga 46cali bez opcji, o których wspomniałem powyżej a z dobrą jakością obrazu do "moich" zastosowań ?? :mrgreen: ...... A może któyś z serii C :confused: cena do 4999zł brutto

I jeszcze kwestia ogólna
- jak jest z cloudingiem w tych modelach ? widoczny ? czy to tylko mit ?
- jak jest z matrycami ? jak sądzę "Totek" ? Ale większe prawdopodobieństwo na "6" w 5500 czy 6500 ? :mrgreen:

Z góry dzięki za pomoc
 

tdx

New member
Bez reklam
Coluding najbardziej widoczny jest w menu - czy oglądaniu filmów itp prawie tego nie widać

Ja nie zależy Ci na 3D internecie i dvb-s wybierz modele C6000/C6500 (matryce sq)
W serii D nie widziałem tak znaczących różnic jak w seriach C (a dużo tych TV przewija mi się przez palce)
 

MartineS80

New member
Rzeczywiście, źle spojrzałem micro dimmingu w 6500 brak...

Różnica w cenie między modelami C6500 a D6500 jest praktycznie znikoma więc lepiej już chyba wziąć D6500. Kwestia jaką matryce trafię....bo sprawdzić już nie mogę.
Natomiast różnica między D6500 a D5500 znaczna około 1000zł ... Czy w jakości obrazu też jest taka znaczna różnica ? ....Znawca z MedMark twierdził, że nie ma żadnej między C6500 a D5500 ale do tej wypowiedzi podchodzę sceptycznie...
 

Kolina

Member
Rzeczywiście, źle spojrzałem micro dimmingu w 6500 brak...

Różnica w cenie między modelami C6500 a D6500 jest praktycznie znikoma więc lepiej już chyba wziąć D6500. Kwestia jaką matryce trafię....bo sprawdzić już nie mogę.
Natomiast różnica między D6500 a D5500 znaczna około 1000zł ... Czy w jakości obrazu też jest taka znaczna różnica ? ....Znawca z MedMark twierdził, że nie ma żadnej między C6500 a D5500 ale do tej wypowiedzi podchodzę sceptycznie...

Tez sie zastanawialem czy brac D5500 czy D6500 i wzialem D6500 - roznice na plus widze duze (wifi, 3D itd). Obraz tez jest duzo lepszy - plynniejszy, mniejszy clouding - moze trafilem na dobry egzemplarz ale porownywalem te TV w zaprzyjaznionym Saturnie i widzialem roznice.
 
Do góry