Dysk z PS3 i PC

ps_user

New member
Bez reklam
Witam,

Ubiegam ewentualne pytanie użytkowników wymieniających dyski w PS3 na większe. Jak wiadomo wyjęty z PS3 dysk nie jest później wykrywany ani przez PS3 ani przez PC. Z tego co wiem, to można go sformatować przez narzędzia typu "KillDisk" ale nie próbowałem. Moim rozwiązaniem okazało się włożenie dysku z PS3 do laptopa i uruchomienie instalacji systemu Windows XP. Po sformatowaniu tegoż dysku, anulowałem instalację w pierwszym możliwym momencie i włożyłem dysk do obudowy USB. Dysk został rozpoznany przez komputer bez problemu!:-D
Pozdrawiam.

English version ;)

As you know the HDD taken out from the PS3 is not recognized by both, PC and PS3 after plugging it via USB. The solution for this matter is to format it during instalation of Windows. Put the old PS3 HDD into avalilable notebook/laptop and start to install e.g. Windows XP. After finishing format operation, cancel the instalation proccess a.s.a.p. Finally, the HDD can be recognized without a problem.:-D
Regards.
 

szakal9999

New member
Przez Computer Management(nie pamietam jak to się nazywa w polskim windowsie) nie próbowaleś??
Sprawa jest oczywista. windows widzi tylko partycje NTFS i FAT. Sony ma swój własny system plików więc windows go nie wyswietla. konsola z kolei dopuszcza tylko dyski FAT przez USB więc też nie wykrywa.
Teoretycznie poprzez Computer Management->Storage->Disk Management powinna byc możliwość usunięcia starych konsolowych partycji i stworzenia nowych NTFS (ale narzędzie to jest dość prymitywne i może nie potrafić usunąć dziwnych partycji, ale napewno powinno je wyswietlić). Nie próbowałem tego, więc byłbym dźwięczny jak by komuś chciało się sprawdzić. (tak ze zwykłewj ludzkiej ciekawości).
Pozdrawiam

PS. Sorki za angielską ścieżkę, ale nie mam pod ręką polskiego systemu.
 

ps_user

New member
Bez reklam
szakal9999 napisał:
Teoretycznie poprzez Computer Management->Storage->Disk Management powinna byc możliwość usunięcia starych konsolowych partycji i stworzenia nowych NTFS (ale narzędzie to jest dość prymitywne i może nie potrafić usunąć dziwnych partycji, ale napewno powinno je wyswietlić).
Chodzi ci najprawdopodobniej o: Menedzer Urządzeń->Stacje Dysków.
Nie udało się usunąc nierozpoznanych partycji. Dlatego pomyślałem o instalacji :)
 

brx

New member
ps_user napisał:
Chodzi ci najprawdopodobniej o: Menedzer Urządzeń->Stacje Dysków.

chodzi raczej o Zarządzanie komputerem/Magazyn/Zarządzanie dyskami/

szakal9999 napisał:
Pod linuxem powinno się je bez problemu usunąć.

Raczej nikt nie będzie instalował linuxa, żeby sformatować dysk. ;) Są programy, które wykonują niskopoziomowe formatowanie - było kiedy coś takiego jak WDClear, które zapisywało cały dysk zerami, ale lepiej użyć programu diagnostycznego producenta dysku.

Czemu nie widać zawartości dysku z ps3? Pewnie ma zupełnie inną tablicę partycji, innej wielkości bloki danych itp., niż te, które windows potrafi rozpoznać. Instalator win tworzy sobie odpowiednią strukturę dysku i tyle. Przymierzam się do wymiany, także potestuję trochę ;]
 

ps_user

New member
Bez reklam
brx napisał:
chodzi raczej o Zarządzanie komputerem/Magazyn/Zarządzanie dyskami/
Bądzmy dokładni :)
Ścieżka:panel sterowania-Narzędzia administracyjne-Zarządanie Komputerem-Magazyn-Zarządzanie dyskami.
Tu nie sformatujesz partycji/dysku bo go zwyczajnie nie widac, tak jak i np. w Particion Magic :/
WDclear - przetestowałem i też nie widzi dysku.
Pospieszyłem się z wiadomością. O ile na jednym komputerze dysk był już widoczny, tak na drugim i w konsoli już NIE. ??!!??:confused:
Grzebie dalej!!
 

brx

New member
Skoro mamy być dokładni... :D, to napisz jak podłączasz ten dysk - czy przez usb do lapka, czy może adapterem ide 2,5/3,5" do zwykłego peceta? Ja bym spróbował podpięcie właśnie przez taką taśmę ide i użycie programów diagnostycznych z poziomu biosu.

Co do WDClear, to jest to program do dysków firmy Western Digital (dawne Caviary ;)), a w ps3 jest pewnie jakiś seagate...
 

brx

New member
Nie zaprzeczam, jednak zdarza się, że niektórych nie rozpoznaje, więc dla pewności lepiej użyć softu producenta :p
 

ps_user

New member
Bez reklam
brx napisał:
napisz jak podłączasz ten dysk - czy przez usb do lapka, czy może adapterem ide 2,5/3,5" do zwykłego peceta?
Tak, USB do komputera.

brx napisał:
Co do WDClear, to jest to program do dysków firmy Western Digital (dawne Caviary ;)), a w ps3 jest pewnie jakiś seagate...
Jaki był sens propozycji użycia tego programu skoro z góry wiedziałeś że nie jest odpowiedni do dysku z PS3 ??
 

brx

New member
Sens był taki, że podałem go jako przykład. To, czy będzie działał z dyskiem z ps3 było do sprawdzenia i tyle. Masta_J twierdzi, że działa z wszystkimi. :cool:
 
Do góry