dysk multimedialny (magnetowid cyfrowy) WD, Movie Cube, Xtreamer itp... porady

adamos19

New member
Witam.
Zastanawiam chcialbym kupic urzadzenie ktore pozwoli mi odtwarzac muzyke, zdjecia, oraz filmy z pamieci flash. Z tego co slyszalem nazywa sie to dyskiem multimedialnym lecz pod taka nazwa bardzo ciezko znalezc cos na stronach sklepow rtv (wiec moze oficjalna nazwa jest inna?)

urzadzenie musi odtwarzac obrazy, muzyke i filmy (takze w jakosci HD); musi miec zlacze hdmi, oraz dysk twardy o pojemnosci 250 - 500GB. kwota przeznaczona na taki sprzet to max 450zl.

na allegro za taka cene moge dostac Movie Cube Q120 (co myslicie o tym sprzecie? czy bedzie wystarczajacy do domu do amatorskiego ogladania filmow?)
Slyszalem tez o roznych urzadzeniach tego typu jak Western Digital, lub Xtreamer lecz ktore z nich jest najlepsze spelniajac przy tym moje warunki?
moze znacie inne produkty ktore beda spelniac moje warunki?
piszcie swoje opinie oraz proponujcie sprzety.
Oraz gdzie mozna kupic te urzadzenia za przystepna cene oprocz sklepow internetowych

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzyno

New member
w kwocie podanej przez Ciebie nie znajdziesz raczej pleyerka z dyskiem twardym, nie określiłeś w jakim formacie chcesz filmy oglądać. To ważna informacja, która pozwoli wybrać odpowiedni odtwarzacz. Jednym z pleyerów, na który powinieneś zwrócić uwagę jest Ferguson Ariva HDplayer 110, nie ma on jednak dysku. Dokupić trzeba zewnętrzny i najlepiej taki z zasilaniem, tu masz cały temat o tym pleyerku http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44150
 

adamos19

New member
za 399zł na allegro, 413zł w Selgrosie lub 499zł w MediaMarkt mam EMTEC Movie Cube Q120 - ma wbudowany dysk 500GB...

a formaty? nic nadzwyczajnego... klasyczne zdjecia filmy i muzyka w formatach najpopularniejszych + oczywiscie filmy w formacie HD... bedzie mi sluzyl raczej do amatorskiego ogladania filmow

no i planuje takze przegrac filmy z kaset vhs na dysk movie Cub`a (movie cube nagrywa obraz z telewizora wiec chciałem podlaczyc magnetowid i movie cube do jednego telewizora i nagrac filmy odtwarzane z kaset vhs)
 

krzyno

New member
no to skoro znalazłeś złoty środek w dobrej cenie to bieri.
Dla mnie Emtec odpadł jakiś czas temu po tym jak poczytałem opinie na temat kiepskiego softu, problem polegał na nagrywaniu programów, a mianowicie ludzie pisali że nie włącza się i nie wyłącza o zaprogramowanej porze, nie czyta mkv, co prawda ja byłem zainteresowany serią Q i S 800.
Może warto porównać parametry EMTEC-a z innymi pleyerami, dysk chyba też lepiej mieć zewnętrzny, urządzenie się mniej grzeje, a i pod pachę zabrać można do kolesia aby coś po kopiować, ale to jest moje zdanie. Ja już podjąłem decyzję i pleyer który kupię to będzie na 90% Qnap.
 

adamos19

New member
Po wczorajszej wizycie w MediaMarkt moje obserwacje na temat EMTECów wyglądają tak:

K120 i Q120 - ceny od 300 do 500zl w zaleznosci od sklepu, wyposazone w dysk twardy o pojemnosci najczesciej 500GB jednak BEZ mozliwosci nagrywania z obrazu (co dla mnie jest niezbedne), K120 nie ma takze mozliwosci podlaczenia go do internetu oraz odczytuje mniej formatow niz Q120.

Q500 i S800 - ceny od ok 700 w zwyż, pojemnosci 500GB, 750GB i 1TB. z mozliwoscia nagrywana z obrazu oraz z funkcją Time Shift.

Q800 - tak jak wyżej + dodatkowo wbudowany tuner telewizyjny (DVB-T + analogowy) i to wlasnie na jeden z tych trzech ostatnich modeli postanowilem sie zdecydowac, pomimo tego ze cena jest dwukrotnie wyzsza niz sie spodziewalem.

i podlaczajac Movie Cube oraz magnetowid złączami SCART pod telewizor, jest mozliwosc przegrania kaset vhs na dysk twardy.


Dlatego przedzial cenowy chcialbym zwiekszyc do 1000zł (oczywiscie im mniej tym lepiej ;) ) ale urzadzenie musi posiadac dysk minimum 500GB oraz funkcje nagrywania ktora jest dla mnie niezbedna.
 

pp56825

New member
szukam

poszukuje urzadzenia ktore:
- Streamuje pliki FullHD [wlaczajac MKV] na PS3
lub ewentualnie odtwarza MVK i inne w FullHD
- Ma klienta BT
- Zurzywa malo energii
- jest cichy
- nie drogi :)
- odtwarza napisy txt
- posiada stodunkowo malo wad
chyba wszystkie te funkcje ma QNAP NMP-1000 ale cena jest zabojcza.

Pozdrawiam
PP
 
Do góry