dylematy nowicjusza amplituner i kolumny

VixS

New member
czesc wszystkim

chialbym zmontowac do telewizora (panasonic 42pz800) kino domowe;
myslalem o gotowym zestawie panasonica BT-100 plus extra glosniki do 5.1.
Ale po pierwsze primo PS3 ma juz blueray a po drugie primo pomyslalem ze moze zloze cos zamiast kupowac gotowe kino.
I tu pojawia sie problem bo nie kumam co to sa te wszystkie omy, opory, Hz waty itd. To znaczy z fizyki cos kumam ale w praktyce gorzej ;( i do tego jeszcze jakies rozne kable :((
Wiekszosc sprzetu w domu to panasonic wiec amplituner tez chcialbym tej firmy plus glosniki (pewnie nie panasonica) i odtwarzacz dvd (panasonic).
Chce do tego podlaczy: HD dekoder cyfry, PS3, Wii i to chyba wszystko plus czasami posluchac muzyki (spokojnej raczej). Mieszkam w domku wiec sasiadami sie nie pzrejmuje.
I teraz zasadnicze pytanie:
jaki amlituner i glosniki do tego polecacie ??? pokoj ma ok 20m2
i czy da sie zrobic jak w BT-100 ze tylne sa bezprzewodowe??
pozdro
vixs
 

armi

New member
Bez reklam
jak nie chcesz gotowego zestawu opartego o plastikowe głośniki (i słusznie że nie chcesz) to raczej ampli Panasonica odpada bo dobrych nie robią...
tylne głośniki bezprzewodowe też raczej odpadają...
napisz jaką kwotą dysponujesz
jaki kolor elektroniki i głośników
i co też ważne czy szukasz dużych podłogowych kolumn na fronty czy raczej czegoś małego
 

VixS

New member
witam
1* a jaki jest dobry amplituner panasonica ( wiem ze nie bedzie to rewelacja ale ja melomanem tez nie jestem :)
2*kwota hmm... 2000- 5000zl (im mniej tym lepiej ;)) chociaz gdbyby bylo cos super fajnego to... :)
3* elektronika czarna/ciemna szara a glosniki najlepiej "czekoladowe zeby pasowaly do waniliowych skor" (cytat wypowiedzi zony)
4* i chyba raczej jakies mniejsze glosniki ( nie wiem czy to ma zanaczenie ale raczej nie jestesmy z zona fanami ryczacych glosnikow i napewno nie bedziemy ich "zarzynac") podoba mi sie rozmiar tych z bt100
dzieki za chec pomocy
vixs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armi

New member
Bez reklam
proponowałbym Ci taki zestaw
ampli : H/K AVR 255
dvd : H/K DVD 29
głośniki : H/K HKTS 11BQ

myślę że z takiego zestawu będziesz bardzo zadowolony

1. Panasonic nie robi dobrych amplitunerów, masz do wyboru firmy: Harman Kardon, Onkyo, Denon, Yamaha, Marantz
2. Podany zestaw przeze mnie to coś około 4 tys. o szczegóły pytaj na priv Blackninje - ma na prawdę extra ceny
 
Do góry