dylematow ciag dalszy...:(

VixS

New member
czesc

Sorry ze tak troche marudze.
Mialem juz upatrzony zestaw kolumn kefa do kina 5.1 do mojego denona 1909
kef iq50 fornty iq 10 tyly plus sub i central ale kumpel dzis odradzil mi to poniewaz:
z racji ustawienia mebli/telewizora ( w kacie)/ wolniej przestrzeni itd. w pokoju nie daloby sie ustawic glosnikow w ukladzie optymalnym do kina domowego, dlatego tez poradzil mi zakup malego zestawu glosnikow ktore latwo zamontuje na scianach w ksiazkowym ustawieniu na 5,1 ( np jeden z zestawow KEFa KHT) co da lepszy efekt dzwiekowy niz zestaw z IQ ale ktorego nie da sie tak optymalnie ustawic. I do tego dokupic dwie kolumny ktore bede mogl ustawic ladnie obok telewizora (estetyka ->zona) np kef IQ70 lub IQ90 do sluchania muzy stereo. Podobno do denona 1909 da sie podlaczyc rownoczesnie kino 5.1 i stereo i wlaczac odpowiedni zestaw w miare potrzeb. I tu rodza sie pytania:

1. czy wogole rozumiecie o co mi chodzi bo nie wiem czy jesno przedstawilem sytuacje?
2. czy kumpel ma racje co do mozliwosci denona?
3. czy lepiej miec mniejsze glosniki w poprawnym ustawienu do kina czy wieksze ale u ktorych geometria zaszwankuje?
4. jezeli powyzsze sa poprawne jaki zestaw malych glosnikow polecalibyscie (myslalem o kef 2005) ? bo co do duzych do sluchania muzy to na 99% wybiore kefy IQ 70 lub 90

pozdro
vixs
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Napisz jak duże jest pomieszczenie i jak możesz pyknij zdjęcia. Mi bardziej odpowiada Twój pierwotny zamysł.
 

VixS

New member
blackninja napisał:
Napisz jak duże jest pomieszczenie i jak możesz pyknij zdjęcia. Mi bardziej odpowiada Twój pierwotny zamysł.
witam
pokoj ponad 20m2w ksztalcie litery " L ", jako kacik telewizyjny przewidziana jast " podstawa L" o wymiarach 2,7 na 3,6m co widac na obrazku:
pokoj.JPG

myslalem o przykreceniu glosnikow przednich i centrala nad francuskimi drzwiami a tylnych za kanapa ktora widac w lewym dolnym rogu (glowne miejsce ogladania). co myslisz o 2005.3?? lub moze cos podobnego

do tego chce dokupic jak pisalem IQ70 lub iq90 jako zestaw stereo do muzy i postawic obok telewizora aby graly na caly pokoj.
pozdro
vixs

btw. ma moze ktos instrukcje do 1909 po polsku plizzzz ;)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do tego amplitunera IQ70 i zbieraj reszte do kina domowego z tej serii, no może jak chodzi o Cięcie kosztów to reszta z niższej serii C.
 
Do góry