Dylemat

tom123456q

New member
Cześć,
Zastanawiam się nad zakupem TV. "Plastikowy" obraz w LCD przemawia za zakupem plazmy. Jednak czytam o utracie nasycenia czerni również w nowych plazmach.
Czy jednak lepiej zmusić się do LCD ?

Obecnie zastanawiam się nad :
- LCD SHARP
- LCD Sony 46V5500 ( jaka jest różnica gdy ma "K" na końcu symbolu )
- LCD Samsung 46 B650
- plazma Panasonic G10 lub G15


odległość od ekranu 2.5 , 3 m
jak słońce świeci w pokoju:po lewej stronie mam okno skierowane na wschód , jednak słońce jak świeci to tylko na ścianę przeciwległą do TV
Jak duży jest pokój:5m na 5 m
jakie programy najczęściej oglądasz : film ,wiadomości
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 18-23
preferowana wielkość telewizora:42,46 cale
preferowana marka: Sony,Sharp,Panasonic,Samsung
jakie urządzenia będą podłączone:dekoder VECTRA cyfowa ( nie HD) 98% czasu , DVD
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:98% do telewizji
jakimi złączami : HDMI
jaki masz sygnał : Cyfrowy
ile programów HD :0
inne : koniecznie z USB i możliwością odtwarzania filmów kodowanych w HD

Obecnie mam CRT 29 cali 100Hz. Jakość tego obrazu jest dużo lepsza od LCD ( często u znajomych oglądam Samsunga 42B650 LCD). Jednak przyszedł czas na zmiany a większy ekran tez ma zalety.
Co polecacie ?
 

jarek70

New member
Witam,też miałem taki problem dużo oglądałem sony 46'seri Z podłączony pod n-kę i powiem tak Discovery ,Animal Planet HD czyli telewizja hd super kolory ostrość bez zarzutu na 30-50 minut ,później dając po oczach ,zrezygnowałem z LCD .. brałem pod uwagę LED serię b7000 w 40 calach ...troche za mała..(pokój mam 20m2..odleglosc od tv ok 2.5 m ,podświetlenie matrycy w 40' można przeżyć gorzej w 46')...docelowo wziąłem g15 Panasa 46' ze względu na net,panel g12 więc jesli nie zalezy ci na necie można wsiąść g10 ale bez odtważania z zewnętrznych źródeł przez usb( tylko sdhd karta)...no chyba ze poczekasz 2-3 tygodnie i w okolicach 1500 e seria g20 za 46 cali myślę ze w miarę dobra cena..jesli na polskim rynku taka bedzie za ten panel , myślę ze warto poczekać może nawet do lata ..ukażą sie testy ceny być może spadną ..i można będzie się zdecydować na konkretny model .
 

tom123456q

New member
Widziałem też Sonego serii "Z" chyba 50cali. Leciała "Majka" z TVN HD. Obraz ( ostrość , kolory) super , również twarze w miarę naturalne. Jedyne co zauważyłem to ruch np. głowy aktora był klatkowany. Było to w salonie SONY i o dziwo obok wisiał Samsung 42' B650 lcd. Na nim ruch był płynny więc nie jest to wina nadawania. Jednak jakość obrazu na Sony w porównaniu do B650 to rewelka. Cena pomocyjna - ok 6000 PLN.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Nie rozumiem dlaczego masz sie "zmuszac" do lcd? "plastikowy" obraz? Kupujesz dobrego lcd i masz banana na buzce.

Ile chcesz kasy przeznaczyc na tv?
 

jacek5d

New member
A doby LCD to wg. Ciebie jaki ? Kwota - do 4000 PLN

Nie daj się "wkręcic" w LCD, masz oczy i sam stwierdzasz że na swoim crt masz lepszy obraz niż na LCD które oglądasz u znajomych. Podobny do crt obraz ma plazma. Jeżeli masz taką możliwośc
porównaj w warunkach domowych jak gra LCD i Plazma podłaczone pod normalny sygnał kablówka, n,cyfra czy Polsat Cyfrowy. Gwarantuję że w każdym przypadku wygra plazma - deklasując LCD.
Jeżeli oglądasz sport zobacz mecz piłki nożnej - zobacz jak przy ruchu kamery podązającej za piłką na boisku rozmywa się obraz trybun na LCD. Mam okazję oglądac bardzo chwalony model Sony seri W
podłączony pod dekoder N - jakośc obrazu pominę milczeniem. Miałem też też możliwośc oglądac N i Cyfrę podłączoną pod plazmę Panasonica 50 cali seri S, pierwsze wrażenia - z przyjemnością da się oglądac sygnał z kanałów SD. Jeżeli możesz poczekac z wyborem tv warto wybrac nową serię Panasonica na rok 2010 . Jeżeli nie na tą chwilę najlepszym wyborem jest seria X lub S w plazmach Panasonica.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Na przykład:
Toshiba zv lub Sharp le700
Masz zaciemnione warunki wiec Toshiba bedzie idealna - bdb czern, usb czytajace jpg, mp3 i divix, brak smuzenia.
 

digitalus

Banned
lcd nawet nie sprawdza sie dobrze jako monitor do komputera co dopiero do ogladania telewizji.
mam monitor lcd, tuner satelitarny w komputerze. czyli zrodlo sygnalu jest bardzo dobre.
tylko kanaly hd wygladaja dobrze na lcd. prawie wszystkie kanaly sd slabo lub bardzo slabo. gdy podlacze ten sam sygnal do plazmy jakosc obrazu jest zdecydowanie lepsza. nie trzeba byc ekspertem aby zauwazyc roznice na plus na plazmy.druga sprawa to ekran lcd jest mniejszy a jakosc obrazu jest gorsza niz w plazmie.
wszedzie mozna przeczytac ze plazma lepiej radzi sobie z sygnalem o nizszej rozdzielczosci dlatego nie wiem dlaczego kupowac lcd.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
jeny dygitalus ty masz monitor lcd :shock::?::?::?:
lcd nawet nie sprawdza sie dobrze jako monitor do komputera co dopiero do ogladania telewizji.
mam monitor lcd, tuner satelitarny w komputerze. czyli zrodlo sygnalu jest bardzo dobre.
tylko kanaly hd wygladaja dobrze na lcd. prawie wszystkie kanaly sd slabo lub bardzo slabo.
a ma ten twój monitor skalowanie obrazu?bo wydaje mi się że nie-tak więc nie wiem czego wymagasz cudów? podłącz sobie tuner satelitarny tylko nie ten z kompa do lcd z dobrym skalowaniem SD i wtedy zobaczysz różnicę może podam ci modele np LG LH7000,LH3000 obydwa w full hd TAK WIĘC PRZESTAŃ GŁUPOTY PISAĆ ŻE LCD FUJ ,A PLAZMA NAJ jeszcze dla przykładu podłącz puść sobie film z kompa w AVI będzie ten sam efekt,a tylko dlatego bo rozdzielczość samego filmu będzie niższa,nawet jak podłączysz plazmę-tylko dlatego bo karta graficzna ci podaje stałą rozdzielczość,a nie zmieni rozdzielczości filmu do wyższej
wszedzie mozna przeczytac ze plazma lepiej radzi sobie z sygnalem o nizszej rozdzielczosci dlatego nie wiem dlaczego kupowac lcd.
o jakiej plaźmie mówisz? która ma rozdzielczość XGA ? to nawet nie jest rozdzielczość HD Rozdzielczość ekranu ? Wikipedia, wolna encyklopedia
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
mam cztery tunery satelitarne, dwa hd ferguson 8800 i nbox. pioneer 1430 i ferguson 7600.
nie ma o czym pisac. na lcd jakosc obrazu sd slaba, w plazmie lepsza.
 

tom123456q

New member
Wg. mnie obraz z LCD jest kiepskiej jakości której nie trawię. Dlatego nadal mam CRT 29 100Hz. Nawet monitor do kompa jak kiedyś kupowałem to kupiłem LCD ale z matrycą "Premium MVA". Pomimo że ma on obecnie ok. 6-7 lat to kolory , rozpiętość tonalna są nie do porównania z obecnymi najnowszymi monitorami LCD TN dostępnymi w sklepach. Niedawno kupiłem córce monitor do kompa - LCD Samsunga 23 cale HD z wbudowanym tunerem. Niestety obraz pod komputerem nadal jest poz zasięgiem matrycy MVA. Obraz z wbudowanego tunera TV pozostawia również wiele do życzenia.
Co do wiedzy jaką ma obsługa w sklepach ze sprzętem. Nieraz lubię pooglądać w sklepach różne sprzęty. Denerwuje mnie naskakiwanie sprzedawców z pytaniami " coś doradzić ? " itp. Na stoiskach ze sprzętem komputerowym pytam wtedy o monitor z matrycą "IPS" lub "MVA". Większość sprzedawców wtedy robi duże oczy i najczęściej znika za drzwiami magazynu.
Obraz z plazmy w porównaniu z LCD wygrywa. Jak kupie to wiem że będzie to plazma.
Dzisiaj widziałem w promocji Panasonica 42S10 za 2800PLN. Czy warto czekać na S20 ?
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Wg. mnie obraz z LCD jest kiepskiej jakości której nie trawię. Dlatego nadal mam CRT 29 100Hz. Nawet monitor do kompa jak kiedyś kupowałem to kupiłem LCD ale z matrycą "Premium MVA". Pomimo że ma on obecnie ok. 6-7 lat to kolory , rozpiętość tonalna są nie do porównania z obecnymi najnowszymi monitorami LCD TN dostępnymi w sklepach. Niedawno kupiłem córce monitor do kompa - LCD Samsunga 23 cale HD z wbudowanym tunerem. Niestety obraz pod komputerem nadal jest poz zasięgiem matrycy MVA. Obraz z wbudowanego tunera TV pozostawia również wiele do życzenia.
Co do wiedzy jaką ma obsługa w sklepach ze sprzętem. Nieraz lubię pooglądać w sklepach różne sprzęty. Denerwuje mnie naskakiwanie sprzedawców z pytaniami " coś doradzić ? " itp. Na stoiskach ze sprzętem komputerowym pytam wtedy o monitor z matrycą "IPS" lub "MVA". Większość sprzedawców wtedy robi duże oczy i najczęściej znika za drzwiami magazynu.
Obraz z plazmy w porównaniu z LCD wygrywa. Jak kupie to wiem że będzie to plazma.
Dzisiaj widziałem w promocji Panasonica 42S10 za 2800PLN. Czy warto czekać na S20 ?
Na s20 nie ale g20:roll: 2usb DNLA TXT,IFCss cena narazie 4,5klocka na jeśień poleci do 3000:-D
 

tom123456q

New member
Widziałem te ceny na stronie Panasonica.Porównując ceny nowych modeli do z oku 2009 to wychodzie że będzie taniej :
42G20 - 4600 a na stronie jest teże 42G10 za 4800
50x20 - 3700 50x10 4600PLN
42x20 - 2900 42x10 - 2999 PLN
Ciekawe czy cena w sklepach będzie również niższa od tych podanych w dzisiejszym komunikacie.
 

tom123456q

New member
Wczoraj zapadła ostateczna decyzja i kupiłem 42x10Y. Zaważyła również cena 1995PLN.
Dzięki za wskazówki. Obraz faktycznie rewelacja i bez porównania nawet z Samsungiem LCD serii 650.
 
Do góry