Dylemat wyboru amplitunera - nowy czy używany?!

shmege

New member
Stoję przed dylematem wyboru amplitunera - obecnie posiadam Harmana avr 235 + jbl e60, ec25, e10 i sub 150p do wizji Plazma Panasonica TX-P50ST60. Pokój o łącznej powierzchni 30m2, głośniki (5.1) rozmieszczone w części o powierzchni ok. 17m2.
Amplituner ma służyć w głównej mierze do kina netflixa, oraz odsłuchu TV, xbox one,stereo nie ma dla mnie większego znaczenia, jak już coś leci z CD to The Prodigy i bardziej dynamiczne rytmy.
W obecnym amplitunerze brakuje mi HDMI radia internetowego oraz w miarę sensownej autokalibracji.
Nie zależy mi na 4K (nie przewiduje zmiany TV), Atmos i inych podobnych wynalazkach ma to dobrze grać w 5.1.
Najpierw zastanawiałem się nad nowym Denonem 3500h jak jednak pisałem wyżej na Atmos itp. nie mam możliwości rozbudowy i zacząłem przeglądać serwisy aukcyjne w poszukiwaniu czegoś używanego np. znalazłem np. Harmana avr365 w korzystnej cenie. Może jednak doradzicie mi jakiś inny sprzęt, który lepiej zagra z moim zestawem głośnikowym - a może ktoś mnie przekona do nowego amplitunera. Na nowość nie chcę przeznaczać więcej niż 3000, używany do 1500.
Pozdrawiam
Łukasz
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bierz coś używanego z ostatnich modeli za 3k, jak np. Rz810.
Z używek spokojnie da radę również coś z serii 6, też z ostatnich.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Bierz coś używanego z ostatnich modeli za 3k, jak np. Rz810.
Z używek spokojnie da radę również coś z serii 6, też z ostatnich.

Tak jak piszesz seria RZ świetna w KD ale przy mniejszym budżecie i NR-6.. też fajnie zagra

Pozdro Ataszek :D


Kolego, albo szukaj na gwarancji, albo bierz nowe, Denki w KD dają radę, w przeciwieństwie do systemów stereo ;)

Henry to tak jak pytać : chcę kupić samochód : może być nowy do 100k albo używany do 50k :D

Swoją drogą Denon w KD to najlepiej od serii 3... i wyżej
Może być np. Yamaha z serii Aventage - jest w czym wybierać.

Fajnie jakby miał gwarancje jeśli używany - to wiadomo.
 

shmege

New member
Dzięki za wszystkie porady.
Jeżeli chodzi o kwestię używany czy nowy to tak jak pisałem: na nowinkach technicznych mi nie zależy - więc dopuszczam możliwość kupna czegoś używanego (mogą być np modele sprzed kilku lat- tu jednak zawsze istnieje ryzyko więc budżet mniejszy).
Po Waszych poradach skłaniał się będę jednak do używanego z gwarancją lub nowego.
 

shmege

New member
Po kilku dniach czytania różnych opinii i for internetowych - podjąłem decyzję iz kupuję nowy amplituner. Teraz stoję przed wyborem Denon 3500h vs Pioneer VSX LX503 (obecnie w podobnej cenie). Niestety nie mam możliwości odsłuchu. Pioneer niby taki odpowiednik Onkyo Rz830 i mam obawy co do jakości (ok 1000zł tańszy). Może któryś z forumowiczów posiada Pioneera?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Pamiętaj, że E60 grają same z siebie dość konturowo i maja mało środka. Teraz przy zakupie amplitunera można to skorygować lub tez zostawić...
 

shmege

New member
Brzmienie jest dla mnie OK - jednak z posta Baltazara Gąbki wnioskuję, że może być lepiej :). Powoli zmierzam w kierunku Pionner VSX-LX503 i pytanie co się stanie z brzmieniem w wypadku tego amplitunera vs Harman AVR235, którego posiadam teraz. Wiem, że wszystko zweryfikuje odsłuch jednak może się dowiem od Was czegoś więcej.
 
Do góry