Dylemat Samsung UE55H6400 czy Sony KDL50W829W

derk72

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
4,5x4,5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
rożnie
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
wisiec
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
świeci
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Samsung 32" 9 letni
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
3D , smart wifi dobry obraz :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
HDMI
10.Jakie urządzenia ?
przede wszystkim dekoder NC+, PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
4-5 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Canal+ (przede wszystkim sportowe - piłka nożna itd) czasem filmy, i PS3
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
tak 30%
16.Preferencje co do marki ?
Sony,Samsung itp.
17.Preferencje co do wielkości ?
50,55ę
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
cena i ze sie czesto psuja
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
częściej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
Max 3800zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
obojetne


Nadal się zastanawiam co kupić samsunga czy sony, a może jeszcze inny ?
Dzisiaj byłem w Euro AGD i spoglądałem na obydwa modele.
Sprzedawca zapytał czy mam zamiar oglądać filmy ściągnięte z neta, ponieważ sony ma problem z kodekami. Jak z tym u Was ?
Będę sporo oglądał piłki nożnej i nie lubię jak obraz smuży .
Mam jeszcze ile kosztuje przedłużenie gwarancji na 5 lat w obydwóch modelach?
W sumie jaki nie wybiorę i tak będzie mega przeskok w jakości obrazu. Najbardziej obawiam się awaryjności, bo naprawa niestety nie jest tania a ma się co psuć :(
 

WuMike

New member
Bez reklam
Generalnie, Sony nadaje się do Twoich warunków i preferencji, gdyż dobrze radzi sobie ze sportem i ma mniejszy input lag, ale... tutaj dochodzi jeszcze czynnik wielkości ekranu. Z 4m matryca powinna mieć minimum 55", a najlepiej 60"+, więc 55W829 nie zmieści Ci się, niestety, w budżecie.
 

dominlesne

New member
Samsunga masz średnio taniej o ponad 1tys, a Panasonica as640 o 500. W Euro telewizora nie wymienisz jak trafisz gorszą sztukę - szału nie ma.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Żaden z nich nie jest tak dobry w kwestii jakości obrazu, jak ten.

Oczywiście, Samsung nadrabia "smartem", Panasonic jaśniej zaświeci, ale TV to nie żarówka, tym bardziej, że kolega będzie oglądać głównie wieczorami. Do tego Sony ma zdecydowanie najmniejszy input lag.
 

dawid009

New member
W sumie można kupic w euro przez net i jak się nie mylę jest wtedy opcja oddania. Racja ze sam tysiak tańszy ale chyba soniacz do tej pory oscylowal kolo 5k
 

dominlesne

New member
Panasonic ma dużo lepsze podświetlenie co jest zmorą większości led-ów. W Sony 30% różnice jasności w obszarze całego ekranu na testowanej sztuce (avforums) - nie za ciekawe. W posumowaniu chyba o tym po prostu zapomnieli.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Panasonic ma dużo lepsze podświetlenie co jest zmorą większości led-ów. W Sony 30% różnice jasności w obszarze całego ekranu na testowanej sztuce (avforums) - nie za ciekawe. W posumowaniu chyba o tym po prostu zapomnieli.

Opisali w kometarzu, że ma "excellent screen uniformity", chociaż faktycznie na szachownicy zmierzyli różnice w cd/m2 wyższe, niż w AS640. Ten drugi jednak ma nieco gorszą czerń oraz drobne problemy z 50Hz plus podobno nieco bardziej widoczny DSE. Ja w W829 tego efektu nie dostrzegłem, a AS640 oglądałem zbyt krótko i nie na tym materiale, aby to potwierdzić.

Generalnie, AS640 to ciekawa alternatywna dla tych dwóch.
 

KrzysztofK.

New member
Z oddawanie w EuroRtvAgd trzeba uważać - nie wiem jak jest z dostawą do domu, ale jeśli odbierzesz osobiście to nie ma zwrotu - bo to jest tylko rezerwacja on-line a nie zakup ;(

jest jeszcze Sony 50w805b (cenowo od 3400 w 50") - opinie w testach ma równie dobre jak 829 (choć ja się nie znam)
 

tedzikooo

New member
pytasz o gwarancje a wiec :
samsung 55h6400 z winy producenta na 5 lat 740 zł , a jesli dochodzą jeszcze przypadkowe uszkodzenia to 1295 zł
sony 50 kdl 829 z winy producenta na 5 lat 758 zł od uszkodzen mechanicznych 1327 zł.
Teraz pytanie czy warto hmm zważajac ze dzisiejesza elektronika szybko ulega awariom a ze tak powiem wymiana matrycy jeśli padnie w obu przypadkach to jakieś 50-70 % wartości telewizora to przekalkuj sobie czy się opłaca. Moze i te gwarancje (ubezpieczenia ) są i drogie ale masz coś za coś. Na swoim przykładzie powiem ze doradca dorzucił mi to gwarancje do laptopa i się przydała bo córka wylala napój na klawiatura. nie opłacało się naprawiać więc dali mi nowy.
Odnośnie tivika brałbym sonego 829 ze wzgledu chociażby na żywe naturalne kolory jakie generuja ich procesory , mają większą paletę barw.
 

derk72

New member
pytasz o gwarancje a wiec :
samsung 55h6400 z winy producenta na 5 lat 740 zł , a jesli dochodzą jeszcze przypadkowe uszkodzenia to 1295 zł
sony 50 kdl 829 z winy producenta na 5 lat 758 zł od uszkodzen mechanicznych 1327 zł.
Teraz pytanie czy warto hmm zważajac ze dzisiejesza elektronika szybko ulega awariom a ze tak powiem wymiana matrycy jeśli padnie w obu przypadkach to jakieś 50-70 % wartości telewizora to przekalkuj sobie czy się opłaca. Moze i te gwarancje (ubezpieczenia ) są i drogie ale masz coś za coś. Na swoim przykładzie powiem ze doradca dorzucił mi to gwarancje do laptopa i się przydała bo córka wylala napój na klawiatura. nie opłacało się naprawiać więc dali mi nowy.
Odnośnie tivika brałbym sonego 829 ze wzgledu chociażby na żywe naturalne kolory jakie generuja ich procesory , mają większą paletę barw.


Jeden ze sklepów w cenie oferuje 5 letnia gwarancje
"
Witam
Jest to przedłużenie standardowej gwarancji 2 letniej do 5 lat, natomiast jest opcja przedłużenia gwarancji na 5 lat z opcją następstw nieszczęśliwych wypadków tzw. serwis extra plus, różnica w cenie to 200zł."


Czy ten " serwis extra plus" to jest obejmujący uszkodzenia mechaniczne ??
 

dominlesne

New member
@up
Jeśli nawet to prawda to co najwyżej wersje Triluminos?

Opisali w kometarzu, że ma "excellent screen uniformity", chociaż faktycznie na szachownicy zmierzyli różnice w cd/m2 wyższe, niż w AS640. Ten drugi jednak ma nieco gorszą czerń oraz drobne problemy z 50Hz plus podobno nieco bardziej widoczny DSE. Ja w W829 tego efektu nie dostrzegłem, a AS640 oglądałem zbyt krótko i nie na tym materiale, aby to potwierdzić.

Generalnie, AS640 to ciekawa alternatywna dla tych dwóch.

Ta różnica to właśnie jest przyczyna DSE.
 

firekage

New member
Bez reklam
Z ciekawości - dopłacasz do gwarancji producenta, czy jakiejś firmy trzeciej w oparciu o umowę***ubezpieczenia? jeśli to drugie, pominałbym problem i nie zapłacił za to.
 

marcinek79

New member
Jeśli masz zamiar używać dysku sieciowego to też pominąłbym Sony. Poblokowane ma odtwarzanie większości formatów z NASa.

Wysłane z mojego GT-P5110 przy użyciu Tapatalk
 
Do góry