Dylemat. Samsung B650 czy jakiś Sony/LG/Toshiba?

stasimon

New member
Witam

Postanowiłem zmienić mój stary TV CRT na nowy, LCD full hd. Czytam od 1.5 tyg. o poszczególnych modelach ale nie mogę się zdecydować! TV głównie używany będzie do filmów HD (mkv, czasami jakiś divx hd) + sd (divx/xvid), czasami HD z Cyfry+, lubię także pograć na PC i X360 (dotychczas używałem monitora 23" full hd LG). Spodobał mi się najbardziej Samsung B650 ale zastanawiam się też nad innymi telewizorami. Który z tych poniżej będzie najlepszy i dlaczego? (jakieś krótkie "+" i "-")

Samsung LE40B650
LG 42LD450
LG 42LH4000
Toshiba 40LV713B
Toshiba 40RV753B
Sony KDL40V5500U
Sony KDL40EX401U

Z góry dzięki za wszelkie porady!

Pzd.


 

Picuszek

New member
Te LG to sobie daruj, hłe hłe hłe :lol: (patrz: osobny temat na tym forum ;)). Sony z literką V też bym raczej odradzał.
A co do reszty... może niech ktoś inny ci tu podpowie :smile:
 

Ziolo87

New member
Jeżeli chcesz TV multimedialny to polecam Ci Samsung serie C650 :mrgreen: Serii B nie wybieraj, bo za chwilę będzie już przestarzała.
Nie napisałeś ile chcesz wydać na tv btw.
 

stasimon

New member
Napisałem te modele które mogę zakupić w UK w promocji 12 miesięcy bez zapłaty :) bo TV potrzebny a kasiora już przeznaczona na inne sprawy. Niestety seria C jest w UK droższa o 200 funtów w sklepie w którym zamierzam go nabyć więc odpada.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba 40LV713 prosty model i ma tylko 16,7mln kolorów.
Toshiba 40RV753B 1mld kolorów, dobry dźwięk(Bass Boost(Mocny i czysty dźwięk, akcent na basy), Dolby Digital Plus), DLNA, Active Vision II(większa ostrość niż zwykłe 50Hz), Resolution+, niskie zużycie prądu max 114,4W., Dokładne skanowanie obrazu 1:1(bez przycinania), 4 HDMI Instaport(ultraszybkie- 1 sekunda), Czas reakcji matrycy(GTG): 6,5ms- ogólnie dobry telewizor, Tryb gracza, 1 mld kolorów

40EX401 Dobry dźwięk(Dolby Digital Plus), Bravia Engine 2, 4HDMI, 50Hz, 24p True Cinema(kinowa płynność ruchu) minusem jest cena(ale z tym do Kikiego polecam)
LG odpada
Ogólnie odpuść modele z zeszłego roku, gdyż są droższe i mają słabszą technologię, a jakość komponentów nie spadła.
 

stasimon

New member
Chyba zostanę przy Samsungu. Co byście wybrali LE40B650 czy może ciut mniejszy ale nowszy LE37C650?

pzd.
 

Picuszek

New member
Ja wybrałbym mniejszy ale za to nowszy i przede wszystkim bez "lustra" czyli LE37C650.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Wybor

:krol::krol::krol:
Witam,a ja zdecydowanie polecam LE b 650 bo jest na oryginalnej matrycy samsunga(S-10-bit.)
a Le 37c650 jest na matrycy(AUO 8-bit)o niebo gorszej.Z reszta sprawdz SAM na naklejce z boku TV(z Tylu TV-Version..AA01).pozdr.
 

Ziolo87

New member
Witam,a ja zdecydowanie polecam LE b 650 bo jest na oryginalnej matrycy samsunga(S-10-bit.)
a Le 37c650 jest na matrycy(AUO 8-bit)o niebo gorszej.Z reszta sprawdz SAM na naklejce z boku TV(z Tylu TV-Version..AA01).pozdr.

A ja polecam c650 gdyż obraz jest genialny, a na pierdołach związanych z rodzajem matrycy się nie znam, bo mi to niepotrzebne :)
Pozdrawiam
 

Picuszek

New member
Trzeba pamiętać o tym że TV to nie jest tylko matryca ale także (a właściwie przede wszystkim) elektronika. Pierwsze testy C650 mówią wyrażnie że jakość obrazu najnowszego modelu Sama jest fantastyczna praktycznie pod każdym względem (kąty widzenia, kolory ,kontrast, czerń, płynność obrazu) także nie przejmowałbym się rodzajem zastosowanej matrycy. Liczy się przede wszystkim rezultat końcowy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sięgnij po nowe modele Toshiby Led - kończę testy a jakość do ceny - bajka i rewelacja !!!:
021_P1130120.JPG


i sprawdź Sharpa 40 LE 810 :
002_P1130082.JPG
 
Do góry