Dylemat przy wyborze LCD

yoursin

New member
Witajcie,

Poszukuję LCD, mam jeden model, który szczególnie mi się podoba -
Sony KDL-32D3000

W miarę czytania szanownego forum, mam coraz więcej wątpliwości co do marki, modelu i...
Swoje poszukiwania postanowiłem rozpocząć od nowa, posiłkując się pomocą, która mam nadzieję mi okażecie.

Do czego będzie służył mi telewizor:

- odbiór N,
- gry PS3,
- filmy DVD/BR,
- odległość od telewizora - 2,5 - 3m.

Mam do wydania kwotę do 4tys.

Za każdą okazaną pomoc - dziękuję.

Pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Miałem ten tv i był to rewelacyjny tv. Obecnie mam 32a656 i uważam że jest jeszcze lepszy a jednocześnie tańszy. Ma więcej przydatnych funkcji (funkcja bez overscanu do ps3 jest idealna). Brak mu tylko 100hz które nie jest naprawde konieczne. Jeśli chodzi o czerń, kontrast, odbiór sd to a656 obecnie przewyższa d3000.
 

yoursin

New member
37 cali - :eek:k: . Wybija mi to podany przeze mnie model Sony z głowy.
Znajomi usilnie przekonują mnie, że warto zaufać 3 markom: Panasonic, Sharp i Sony. Pytanie tylko czy owe przekonania biorą się z rzeczywistych możliwości sprzętu przez nich oferowanych czy z siły komunikacji marketingowej tych firm i przywiązania poszczególnych osób do konkretnych marek:hmm:.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Koniecznie sprawdz samsunga 37a656. Czerń zabija, kontrast rewelka, skalowanie sd jak na full hd bardzo dobre, kolorki piękne a smużenie jak na 50/60hz bardzo małe. Tivik ma niski input lag (prawie zerowy) czyli do ps3 będzie jak znalazł. Do bluraya jest funkcja xvYCC czyli przejścia tonalne będą super. Dodatkowo obsługa 24p, funkcja "bez overscanu" (nie ucina rogów ekranu). Smużenie bardzo małe jak na lcd. Jeśli chodzi o marketing wspomnianych przez Ciebie firm to mogę tylko napisać że tu na forum sharp, panasonic i toshiba to firmy bardzo promowane co nie jest tajemnicą i nie ma w tym nic złego. Sharpa nie polecam (banding w większości egzemplarzy), sony super ale drogi i też ma wady (clouding to zmora tej firmy) a panasonic ma słabą czerń ale najlepsze kąty. Za 4k to wyrwiesz nawet 40a656.

Najlepsze tv dla Ciebie do 4000 37 cali:
Samsung 37a656, Samsung 37a551, panasonic 37lzd80/85 lub ewentualnie sharp 37b20.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy Twoich warunkach i odległości też bym ogladał się za 37".
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację we własnym domu .A do porównania wykorzystałbym :
Hitachi 37 V01
Toshiba 37 Z 3030
JVC 37 P80
Sharp 37 XL8
I oczywiście to nieprawda że 100 Hz nie ma znacznia. Ma i to duże przy płynności obrazu.
Ile masz w pakiecie programów HD ?
 

yoursin

New member
Kiki - platforma N pojawi się równolegle z TV. Opierając się na pakietach i kanałach w HD - zakładam, że będzie to pięć kanałów.
Dzięki Waszym radom - co do jednego jestem już pewny. LCD będzie miał 37" :).
Zdaję sobie sprawę, że każdy LCD będzie miał swoje "+" i "-". Najgorsze w kupieniu LCD jest mnogość modeli i to, że im dłużej się zastanawiam tym więcej modeli pojawia się na rynku...

Czy jest 37" Sony o podobnych parametrach do KDL-32D3000?

To co pisze SierzantHarris ma ręce i nogi - tylko skąd bierze się taka ostrożność w stosunku do Samsunga i jest on zazwyczaj w 2 "trójce" proponowanych LCD.

Reasumując - z kupnem LCD noszę się od kliku miesięcy. Uważam, że teraz jest dobry czas na jego kupno (silna złotówka + ogórkowy sezon w handlu).
Nie chcę zwlekać kolejnych miesięcy i trafić na okres przedświąteczny.
Jeżeli się mylę - wyprowadźcie mnie z błędu :confused:

BTW - Nie wiem czy się zgodzicie, ale mam wrażenie, że czasy gdy TV kupowało się na 10 lat - minęły...

Za dotychczasową pomoc - serdecznie dziękuję i liczę, że dzięki Wam wybiorę optymalny dla siebie model LCD :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak podniesiesz klasę cenową do 5000 zł - dostaniesz ofertę najbradziej " wypasioną"
 

yoursin

New member
kiki - podniesienie kwoty do 5000 jest sporym wydatkiem, ale jeżeli w pełni uzasadnionym to jestem gotowy go ponieść.
Masz jakieś konkretne modele na myśli?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wiem o tym , ale zakup jest na lata i ważne jest aby faktycznie się nie zdewaluował w możliwościach i jakości. Ważne jest również to żebyś mógł się cieszyć z każdej wydanej złotówki.
Oferta będzie już i Full Hd i 100 Hz :
Sharp 42 XL2
JVC 42 V 80
Toshiba 42 Z 3030
 

yoursin

New member
Na placu boju zostały 37" zaproponowane przez Kikiego. Coraz bardziej skłaniam się ku JVC (kino domowe JVC kupione kilka lat temu przez mojego ojca gra do dzisiaj - takim mały sentyment:)).
Cena z ceneo również wydaje się być atrakcyjna.
 

piteron

Active member
Bez reklam
czyli rozumiem że podane przez Kikiego modele to wydatek nie przekraczający 5000
w takim razie może i ja bym się skusił:roll:
 

yoursin

New member
Te modele są do 4tys.

Hitachi 37 V01
Toshiba 37 Z 3030
JVC 37 P80 (ja wstępnie wybrałem ten)
Sharp 37 XL8

Pozostałe prezentują się równie wyśmienicie.
Jeżeli dysponujesz kwotą 5tys. to rozważ podane przez kikiego:

Sharp 42 XL2
JVC 42 V 80
Toshiba 42 Z 3030

Pozdrawiam
 

piteron

Active member
Bez reklam
o ile JVC i TOSHIBA jest w zasięgo tych 5000(sklepy internetowe) to jakoś nie wierzę że że do 5000 tyś można kupić nowego SHARPA
ale jeśli tak to..............;)
 

yoursin

New member
Witajcie,

Wakacje się kończą i czas na zakup telewizora. Do 31 sierpnia muszę podjąć decyzję.
Od czasu gdy zadałem na tym forum pytanie, nie zmieniło się wiele w moich typach.
Odpadł JVC 37P80 - głównie ze względu na brak Full HD. W związku z planowaną przeprowadzką i kupnem własnego "m" poszukiwania rozszerzyłem do LCD 40". Na placu boju pozostały:

SHARP 37XL8 (42XL2 jest za drogi). Z tego co widzę, SHARP nie ma w ofercie 40"? SHARP ma wszystko czego potrzebuję, ale nie wiem czy 37" i Full HD nie wykluczają się?

SAMSUNG 40A656 lub jego odpowiednik 37". Samsung doszedł do rozważanych LCD z uwagi na dobry stosunek ceny do jakości. Dodatkowo widziałem go jak grał w sygnale SD i efekt był zadowalający.

Na sam koniec przypomnę czego oczekuję od odbiornika:

- Sygnał SD (Vectra cyfrowa do grudnia, a od stycznia N),
- gry PS3 i filmy DVD i Blue Ray
- odległość (2,5m do 3m)
- LCD będzie stał tyłem do okna
- ważne dla mnie jest to, aby LCD miał stabilną i dużą podstawę (moja kotka jest wszędobylska i wywraca wszystko co jest nowe i da się wywrócić)
- oglądał będę kanały sportowe, TVN24 i Discovery
- kwota do 4000zl

Dziękuję za każdą okazaną pomoc.
 

yoursin

New member
Toshiba 40ZF355 (super TV, ale cena przekracza kwotę, którą jestem gotowy zapłacić)
42" to jednak za dużo (subiektywne odczucie po oglądaniu LCD tej wielkości)
Philips (nie mam przekonania do tej marki, nie miałem do czynienia z tym sprzętem)
Pozostaje mi Tośka 37Z3030, Sharp 37XL8, Samsung 40A656. :cool:
 
Do góry