Dylemat miedzy OLEDem a LED

Miszkav255

New member
Witam
Przymierzam się do zakupu TV 55 cali koniecznie z ambilightem dlatego wybór padł na philipsa. Dostrzegłem dwa które wpadły mi w oko pierwszym jest Philips 55OLED718 55" a drugim Philips LED Philips 55PUS8818 55. Telewizor głównie do PS5 oraz netflix/hbo itd. Od razu chce nakreślić, ze pokój niestety mam nasłoneczniony, a pomimo rolet światło pada wprost na ekran telewizora :C odległosć miedzy TV a moim fotelem/łóżkiem to około 6-7 metrów maks. Tutaj pojawia sie pytanie który z nich okazałoby się lepszym wyborem? Czy jest sens dopłacać do OLEDa w takim wypadku? Czytałem, ze jeśli światło pada wprost na niego to obraz może się okazać gorszy niż w LED tak samo istnieje ryzyko wypalenia pikseli przez np symbol z programu TV który jest za długo wyświetlany. Stąd zwracam sie do was o radę. Będę wdzięczny za każdą odp bądź inne propozycje philipsów. Kwota jaką dysponuje to maks 5k.

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tej kwocie i odległości nie musisz sięgać po oled TV i tak nie docenisz jego zalet.
No i odległość faktycznie duża,
Nie mieści Ci się 75" ?
 

Miszkav255

New member
Przepraszam, pisałem to gdy już zmęczenie brało. Zmierzyłem właśnie i jest 4 metry od tv do łóżka. Nie mam miejsca na 75 cali :c
 

Miszkav255

New member
Nie mam niestety takich funduszy, jednak zostałbym przy jednym z tych które odałem. Aktualnie mam TV 43 cale i na spokojnie komfort z ogladania jest czy filmów z napisami czy z gier.
 

Miszkav255

New member
Jedynie zastanawia mnie czy ten OLED któy podałem jest ok. Tak jak wspomniałem mam pokój nasłoneczniony mimo rolet i tak promienie potrafia sie przedrzeć do TV. Stąd pytanie czy warto dokładać do niego mimo wszystko? Czy jednak warto zostać przy tym LEDzie...Widziałem Philips 55PUS8818 55 w media i kolory były wowo w porównaniu do tego hyundaia (bo obecnie z tej "marki" mam tv). A OLEDa jedynie innej formy albo z wyższej półki.
 
Do góry