DVD S-1700 + RX V1900 - problem z dzwiękiem 5.1 ! Pomocy

Lygi

New member
Witam

Kupilem DVD S-1700 i amplituner RX V1900 Yamahy. Problem polega na tym że pomimo że zródło dzwieku (na płycie DVD lub SACD) jest w formacie 5.1 to wzmaczniacz uparcie odtwarza w stereo PCM.

Ampli połączyłem z DVD za pomoca przewodu HDMI oraz przewodu optycznego.

Niestety sygnał odbierany jest tylko przez HDMI kiedy przełączam sygnał audio na coax/opt to nastepuje cisza ( oczywiście w menu "input" wzmaczania wszystko ustawiłem należycie wiec teoretycznie wzmaczniacz powinien odebrać sygnał z przewodu optycznego DVD)

Podejezwam DVD poniewaz w menu DVD w sekcji Audio opcja digital out jest wygaszona (nieaktywna) tak samo jak jak opcje dotyczace SACD mode i DVD Audio mode.

wzmacniacz z innych zrodel odbiera syglal 5.1 (np. z n'ki)

nie wiem co jest grane. prosze o pomoc uzytkownikow tego sprzetu

odkryłem że jeśli w DVD wyłaczyć odbiór sygnału przez HDMI to wówczas dzwiek idzie przez przewód optyczny (i to 5.1), ale znowu nie ma obrazu (jest naturalnie przesyłany przez HDMI)

ale jak zrobić zeby obraz i dzwiek 5.1 szedł przez HDMI (ewentualnie obraz przez HDMI a dzwiek przez optyka)

czy to mołziwe jest że nie przez kazdy przewód HDMI można przesłać dzwiek 5.1 o obraz jednoczesnie ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darkmajin

Member
Bez reklam
nie to nie byl sarkazm to byla rada .. o takich rzeczach w instrukcji jest zazwyczaj dosc sporo z checia bym pomogl ale niewiem nawet jak menu wyglada a juz mi sie znudzilo sciaganie instrukcji i czytanie jej dla innych :)

dla mnie to gdzies powinna byc opcja np video : hdmi , audio : optical chyba ze nie dali takiej opcji myslac ze po co jak hdmi przesyla dzwiek..połaz po opcjach poproboj raczej zepsuc sie niczego nieda.. pozostaje mi zyczyc powodzenia :)
 
Do góry