DVD i Ampli HDMI nie przesyła 5.1?

czlowiek33

New member
Nabyłem ampli Pioneer vsx 819 i podłaczyłem dvd Pioneer dv 410 przez hdmi w ustawieniach dźwięku dvd jest tylko opcja PCM auto i wyłączony podczas oglądania filmu jest info z dvd że dżwięk jest Dolby dig 3/2.1 CH. Najdziwniejsze jest że kiedy włączony jest lektor i ampli ma ustawiony dźwięk Dolby ProLogic to po lektorze słychac w tle z opuźnieniem ok 1 - 0,5 sekunjdy to samo. Skąd się bierze lektor 2x?
 

MMrozo

New member
Sprawdź ustawienia DVD, dokładniej to dźwięku. Czy ustawione jest cyfrowe wyjście, jak ustawione jest HDMI itd. Nie jest możliwe aby nie było dźwięku wielokanałowego. Sam mam inny model ale na pewno menu jest podobne. Co do pogłosu to pewności nie mam ale możne to być efekt konwersji, trudno powiedzieć jeśli samemu nie miało się takiego przypadku.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nabyłem ampli Pioneer vsx 819 i podłaczyłem dvd Pioneer dv 410 przez hdmi w ustawieniach dźwięku dvd jest tylko opcja PCM auto i wyłączony podczas oglądania filmu jest info z dvd że dżwięk jest Dolby dig 3/2.1 CH. Najdziwniejsze jest że kiedy włączony jest lektor i ampli ma ustawiony dźwięk Dolby ProLogic to po lektorze słychac w tle z opuźnieniem ok 1 - 0,5 sekunjdy to samo. Skąd się bierze lektor 2x?

zacznij przede wszystkim od podlaczenia tego playera coaxialem ! - nie chce mi sie wszystkiego po raz kolejny tlumaczyc , w kazdym badz razie takie podlaczenie bedzie lepsze i rozwiaze twoje problemy.
 

pkomp

New member
dlaczego coaxialem?czyzby pionier dał ciała i dajac hdmi nie umozliwił mu przesyłania dźwieku wielokanałowego po hdmi?jesli tak to tylko coaxial/optical i wiązanka niemiłych słów strone pioniera
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
w przypadku DVD (w dodatku modelu nie najnowszego) nie ma potrzeby przesylu
dzwieku w formie wielokanalowej przez HDMI .
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ma racje :D
i nawet instrukcja nie jest tu potrzebna...- wystarcza informacje od czlowiek33 ,
player nie wypuszcza bitsream po hdmi , rozkodowywuje format do pcm a nastepnie robi downmix.
kanal centralny laduje rozdzielony na dwoch kanalach, po nalozeniu dolby prologic wedruje na surround. dochodza do tego opoznienia (mozliwe ,ze nawet zle ustawione) i lektora (dialogi mozliwe ze tez tylko po degradacji sciezki dzwiekowej lektorem i tak sa zagluszane...) slychac "x2" :D

ot i cala "abrakadabra"...:hihi:
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
potrzeba jest zawsze !!!! a że to padaka i nie ma mozliwości to juz inna sprawa...heh tak to jest z tym sprzetem - zamiast odrazu zrobic jak należy to potem taka zabawa niepotrzebna
 

czlowiek33

New member
Coaxial podłaczony i dalej to samo z tą różnicą że ampli tylko dolby digital podaje dźwięk macie jakieś pomysły bo ręce opadaja.
 

czlowiek33

New member
Nie ma opcji bitstream w odtwarzaczu dźwięk idzie po coaxialu HDMI jest na off. Zapomniał bym lektor powtarza się tylko we frontowych głośnikach.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
potrzeba jest zawsze !!!!

w DVD a do czego ?!

czlowiek33- w ustawieniach audio playera napewno dla wyjsc cyfrowych masz opcje
"downmix to pcm" czy tez "pcm" i przesyl formatu bez ingerencji. moze to byc opisane jako
DD- ustawienia DD lub PCM
DTS -ustawienia DTS lub PCM
oczywiscie obydwa parametry ustaw na format oryginalny, amplituner pokaze ci informacje o sygnale wchodzacym odpowiednio DD 3/2.1 lub DTS . nie nakladaj na to zadnego DPL ani innego "uprzestrzenniacza" . musi byc ok! jesli to nie zadziala to skopane masz co innego.
 

pkomp

New member
mat74 nie osmieszaj się - jak to po co?po to żeby jednym kablem hdmi wysłać obraz i dźwięk w formacie 5.1 dts i dd...kumasz czy to za trudne dla ciebie?...nie po to wymyslono hdmi zeby uzywac kilku kabli....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wysylanie dzwieku wymyslili jak nie wiedzieli jak wyslac do ampli cyfrowo geste formaty- spdif nie dawal rady... a z DVD jeszcze gestych formatow z tego co mi wiadomo - nie wyslano.....
nie mowie ,ze nie jest to wygodne rozwiazanie , oczywiscie ze jest...ale nie jest rozwiazaniem niezbednym dla playera DVD skoro ma on wyjscie spdif , no i nie czyta plyt SACD.
tak wiec wszystko co jest w stanie odtworzyc wysyla zlaczem cyfrowym kompatybilnym z praktycznie kazdym amplitunerem KD. problem moglby sie pojawic gdyby ktos chcial usilnie wyslac np.DTS do telewizora- do dwoch kanalow wystarczy downmix ktory przez HDMI wysyla (mowa byla o niewysylaniu wielokanalowki).

ps.cala dyskusja stracila wlasciwie sens w momencie gdy sie okazalo ,ze player wysyla bitstream a caly problem to problem ustawien....:grin:

2 ps. przyznaje ,ze dopiero "po czasie" spojrzalem w specyfikacje tego palyera i stoi jak byk
ze ma 1.3a wiec skoro juz wysyla dzwiek tym zlaczem to powinien to robic z pelnymi mozliwosciami.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
prosze cie kolego - hdmi juz od wersji 1.0,wysyłac potrafił 8 kanałow pcm w jakosci 192/24 bity.....pionier zwyczajnie dał dupy i nic wiecej
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pisales o poznej godzinie -wiec tym tlumacze brak zrozumienia mojej wypowiedzi.

1.jesli odtwarzacz nie potrafi czytac nosnikow z formatem 8 kanalowym to po cholere
mu mozliwosc przesylu takowego ?!
2.pioneer nie dal dupy bo jak sie na koncu okazalo jego zlacze HDMI w pelni obsluguje audio-
problem lezal po stronie ustawien.
 

pkomp

New member
1.wysyła tyle ile potrafi...a że hdmi potrafi wiecej to nie ważne - nikt nie każe wszystkiego wykorzystywać
2.zauważyłem i chwała im za to
 
Do góry