DVD do kina domowego dla niewymagającego użytkownika

SnaQ

New member
Chciałbym złożyć sobie jakiś znośnie działający zestaw do kina domowego i chciałbym się Was poradzić. Budżet mam raczej niewielki. Potrzebowałbym odtwarzacz DVD z HDMI, skalerem do HD (720p lub 1080i), wsparciem dla wszelkiej maści DivX-ów, XviD-ów, odczytem napisów w plikach txt z polską czcionką. Spięte byłoby to zapewne z amplitunerem Onkyo TX-SR505 lub Sony STR-DG510 (zakup dopiero w fazie planowania). Aha... no i żeby był ładny :) i czarny (wymagane dla zwiększenia WAF). Co moglibyście mi polecić?

Proszę o poradę i z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

SnaQ

New member
Naszła mnie jedna wątpliwość - nigdzie nie znalazłem informacji by ten sprzęt radził sobie z polską czcionką w plikach .txt. Czy ktoś ma informacje na ten temat i byłby skłonny się podzielić?
 

zgredek1969

New member
DVD do kina domowego dla niewymagającego

zdecydowanie ONKYO 505 - bardzo dobre zasilanie i przetworniki, automatyczna korekcja akustyki, gra dobrze muzycznie, dobierz dobre kolumny to jest podstawa, - nie wiem czy 604 da mu radę.



Ja miałem też trudny wybór amplitunera, szukałem między
ONKYO, PIONEER, SONY, DENON.
 

kini0

New member
Bez reklam
A ja polecam Mante Lord- ma HDMI, skaler 1080i, component, slot na karty pamięci, port USB i atrakcyjną (250pln) cenę.
Nie ma co (imho) inwestować dużej kasy w DVD jak na horyzoncie czai się następca HD.....
i czyta WSZYSTKO. Polskie czcionki w chyba każdym formacie.....
 

SnaQ

New member
@zgredek1969
Pytanie dotyczyło odtwarzacza DVD :) Amplituner właściwie mam już wybrany (505), no chyba, że zdarzy się jakaś rewolucja ;)

@kini0
Hmmm... szczerze mówiąc ta Manta wygląda tak bardzo "chińsko", że aż strach. No i nie jest czarna :p (patrz pierwszy post) Wiem, że możliwości ma nawet, nawet... ale chciałem coś solidniejszego i ładniejszego. Mam Wiwę, to wiem czego się spodziewać po takiej Mancie - toć to prawie to samo :) BTW - widziałem gdzieś screeny z odtwarzaczy Samsunga - wyglądały także bardzo znajomo ;)
Tak więc waham się pomiędzy Panasonicami DVD-S511 i DVD-S53 oraz wypatrzonym wczoraj Pioneerem, którego wskazał radzix. Pod uwagę biorę też ewentualnie Onkyo. Tylko doszły mnie słuchy, że niektóre z tych odtwarzaczy mają bardzo małą czcionkę w napisach do DivXów. Ma ktoś bardziej konkretne informacje na ten temat?
 
Ostatnia edycja:

zgredek1969

New member
dla niewymagającego użytkownika

Masz wybór PIONEER 400 lub 600, słuchałem obu i zdecydowanie lepiej gra model 600. Różnica cenowa jest nie wielka między modelami.
Testowałem też ONKYO 404,305,405 i zdecydowanie najlepiej z nich zagrał model 405. Ja wybrałem ONKYO 405 gra zdecydowanie lepiej niż modele PIONEERA - mają lepszą linię AUDIO. Wybór należy do Ciebie. POZDRAWIAM.
MANTY nie polecam fatalne audio - chyba tylko do oglądania filmów.
 

radzix

Member
SnaQ napisał:
@zgredek1969
Pytanie dotyczyło odtwarzacza DVD :) Amplituner właściwie mam już wybrany (505), no chyba, że zdarzy się jakaś rewolucja ;)

@kini0
Hmmm... szczerze mówiąc ta Manta wygląda tak bardzo "chińsko", że aż strach. No i nie jest czarna :p (patrz pierwszy post) Wiem, że możliwości ma nawet, nawet... ale chciałem coś solidniejszego i ładniejszego. Mam Wiwę, to wiem czego się spodziewać po takiej Mancie - toć to prawie to samo :) BTW - widziałem gdzieś screeny z odtwarzaczy Samsunga - wyglądały także bardzo znajomo ;)
Tak więc waham się pomiędzy Panasonicami DVD-S511 i DVD-S53 oraz wypatrzonym wczoraj Pioneerem, którego wskazał radzix. Pod uwagę biorę też ewentualnie Onkyo. Tylko doszły mnie słuchy, że niektóre z tych odtwarzaczy mają bardzo małą czcionkę w napisach do DivXów. Ma ktoś bardziej konkretne informacje na ten temat?

Faktycznie cziocnka w divx w Pioneer (DV-300 takiego używam) jest strasznie mała, ale jest na to rada z tej strony http://www.pioneerdivx.net/ można ściągnąć modyfikowany firmware i wówczas wszystko gra i buczy. Wybór należy do Ciebie
 

SnaQ

New member
Dzięki... widzę że w innym wątku omówiono temat małej czcionki do Onkyo - firmware również na wskazanej przez ciebie stronie. Widać, że obie firmy bazują na niemal identycznym sprzęcie. Ciekawi mnie jak sprawa czcionek wygląda w Panasonicach.
Czy dobrze słyszałem, że Pioneer (i tylko on z tych trzech - Onkyo, Panasonic, Pioneer) ma polskie menu?
No i jeszcze jedno: gdyby jakaś dobra dusza mogła wrzucić zdjęcie lub dwa z wyglądem menu w wymienionych już odtwarzaczach (przydatne do podnoszenia WAF :))...
 

radzix

Member
Oryginalne oprogramowanie w Pioneer DV-300 było po angielsku, ale po wymianie firmware mam po polsku.

Onkyo 405 jest jednak sporo droższe prawie dwukrotnie w stosunku do Pioneera DV-400.
 

SnaQ

New member
zgredek1969 napisał:
Masz wybór PIONEER 400 lub 600, słuchałem obu i zdecydowanie lepiej gra model 600. Różnica cenowa jest nie wielka między modelami.

Przepraszam... 388 a 600zł to niewielka różnica? To w takiej cenie jest Onkyo 404...
 

zgredek1969

New member
dla niewymagającego użytkownika

Pioneer 600 mogłem kupić za 500 zł, więc różnica cenowa między modelem 400 -600 nie jest wcale taka duża. Jeśli chodzi o ONKYO model 404 - 600zł, ja wybrałem model 405 (ceny 0d 719 - do 799) kupiłem ten model - 640zł.
Proponuję negocjować przed zakupem - jak powiedział mi sprzedawca " w obecnych czasach nie jest sztuką kupić ale sprzedać dany towar " POZDRAWIAM
 

Arek

Member
zgredek1969 napisał:
Masz wybór PIONEER 400 lub 600, słuchałem obu i zdecydowanie lepiej gra model 600. Różnica cenowa jest nie wielka między modelami.
Testowałem też ONKYO 404,305,405 i zdecydowanie najlepiej z nich zagrał model 405. Ja wybrałem ONKYO 405 gra zdecydowanie lepiej niż modele PIONEERA - mają lepszą linię AUDIO. Wybór należy do Ciebie. POZDRAWIAM.
MANTY nie polecam fatalne audio - chyba tylko do oglądania filmów.

Podczepię się bo sam szukam jakiegoś DVD.

Jesteś pewien że pioneer DV 400 to nie to samo co onkyo 405 (oczywiście poza obudową) ? Gdzieś na na jakimś forum wyczytałem że wnętrza tych DVD są identyczne. Więc nie powinno być różnicy w audio , w video też nie.

Może ktoś to potwierdzić albo zaprzeczyć, dzięki
 

kajot04

New member
jakiegoś... :) do jakij kwoty ? przy obecnych cenach 400 naprawde bardzo niska klasa, za niewiele wiecej kupisz Panasonica S53 - przyzwoity skaler 1080p, dobre ustawienia i przydatne predefiniowane opcje obrazu, redukcja szumu, wyostrzanie po HDMI, przyzwoity dzwiek...
Potem to juz bez róznicy , az np za 1000 kupisz Toshibe E1, a potem dopiero cos w granicach 2tys aby zobaczyc róznice...
 

don111

Banned
jak szukasz dvd z HDMI i przede wszystkim funkcjonalności w divx, napisach to polecam Ferguson 780HX (żadne inne dvd nie ma tylu opcji), jakość obrazu i dźwięku również bardzo dobra... a kosztuje 300zł :)
 
Do góry