DVBT i Polsat

lsmm.pl

New member
Witam,
mam pytanko odnośnie korzystania z TV cyfrowej.
Korzystając z TV cyfrowej widzę kanały cyfrowe polsatu wiem, że kupując dekoder dvb-t polsatu i pakiet extra mogę z nich korzystać. Ja jednak wolał bym dołożyć do swojego telewizora kartę CI w której posiadał bym wykupiony pakiet extra polsatu, czy jest taka możliwość? Nie podobają mi się po prostu dekodery polsatu, są bardzo kiepsko wykonane, pilot to totalna tandeta bazarowa i nie chcę szpecić sobie tym dziadostwem mieszkania. Czy mogę te kanały oglądać w inny sposób niż kupno dekodera polsatu, najlepiej pasowało by mi dodanie karty CI ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrze myślisz ten dekoder Polsatu to prawdziwe nieszczęście szkoda każdego grosza
Jesz taka możliwość trzeba podpisać umowę na moduł CI po prostu zamiast dekodera dostaniesz moduł ,z tego co się orientuję jest dostępny od pakietu familijnego .Nie wiem jaki masz telewizor gdyż nieraz są problemy z modułami
 

lsmm.pl

New member
Telewizor to Sony kdl-46w5500. Jeśli chodzi o moje pytanie to nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś, Ja nie chcę zakładać polsatu poprzez Antenę Satelitarną, a poprzez kanały polsatu które są dostępne na multiplexie. Do DVBT nie ma możliwości kanału familijnego.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W naziemnej telewizji cyfrowej dostępny jest tylko Polsat ,oraz trzy kanały należące do spółek kontrolowanych przez Solorza (PSN ,TV4 ,TV6)
Jeżeli dobrze kojarzę to ten telewizor ma wbudowany tuner do dvb-t ,więc podłącz antenę i będziesz oglądać programy .
 

bluray

Banned
Ja jednak wolał bym dołożyć do swojego telewizora kartę CI w której posiadał bym wykupiony pakiet extra polsatu, czy jest taka możliwość?
Po prostu zadzwoń do BOK.
Kiedyś były moduły CI.
Nie wiem czy opcja PVR jest możliwa w układzie TV + CI + ex HDD.
 

Znakowy

New member
Korzystając z TV cyfrowej widzę kanały cyfrowe polsatu wiem, że kupując dekoder dvb-t polsatu i pakiet extra mogę z nich korzystać. Ja jednak wolał bym dołożyć do swojego telewizora kartę CI w której posiadał bym wykupiony pakiet extra polsatu, czy jest taka możliwość?
Koledze chodzi o odbiór mux 4 czyli TV Mobilnej Cyfrowego Polsatu.
Nie ma możliwości i nigdy nie było odbioru tego pakietu za pomocą modułów CI. Ten multiplex jest kodowany w wersji bezkartowej systemu irdeto.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Do telewizji mobilnej jest dedykowany beznadziejny tuner ,Solorz kusi możliwością odbioru dodatkowego pakietu ,te programy są umieszczone na satelicie Eutelsat 33 stopnie skąd jest realizowany dosył sygnału ,jak kolega napisał wyżej zostały zakodowane w systemie Irdeto 2 .Jak nazwa wskazuje są to programy dedykowane urządzeniom mobilnym nie mają nawet rozdzielczości SD .Nie potrzeba wykształcenia technicznego aby wiedzieć co się stanie w przypadku wyświetlania tego na telewizorze HD ,jakość jest tak tragicznie słaba ,że TEGO NIE DA SIĘ OGLĄDAĆ .Tak naprawdę ten mux4 to są nadajniki Info FM ,które Solorz wykupił ich moc jest beznadziejnie słaba ,są bardzo duże problemy z odbiorem w Polsce ,dlatego zdecydowanie odradzam telewizję mobilną
 

Znakowy

New member
zostały zakodowane w systemie Irdeto 2.
Dokładnie to Irdeto 3.
Jak nazwa wskazuje są to programy dedykowane urządzeniom mobilnym nie mają nawet rozdzielczości SD.
Kanały z pakietu extra są nadawane w standardowej rozdzielczości (dla telewizorów) i w niskiej rozdzielczości (dla tabletów i komórek). Dodatkowo tylko w niskiej rozdzielczości w tym multipleksie jest nadawanych siedem podstawowych kanałów naziemnych.
Inną sprawą jest to, że ten multiplex jest przepełniony i obraz przy dynamiczych scenach widać dużą kompresję.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
578834zrzut.jpg
 
Do góry