DV 410 problem.

ormats

New member
Mam problem z filmami DVD. Ogladajac film jest on jakby lekko przyspieszony , troche to dziwnie wyglada , tak jakby ktos ustawil ">> x 0,5" przewijanie do przodu.
Pionka mam podlaczonego po HDMI bezposrednio do TV .

Ktos wie co jest nie tak ustawione??
 
Ostatnia edycja:

Icek

New member
Napisy w Pioneer DV-410

Ogólnie jestem z tego DVD bardzo zadowolony. Jak na moje potrzeby w zupełności wystarczy. Jednak przy oglądaniu Divix'ow męczy mnie mały rozmiar napisów (mam TV 42') - ciężko jest ogarnąć rownocześnie napisy i obraz. Dodam, że dobrze czytam8) Nie widzę opcji zmiany wielkości napisów. Czy jestt możliwość wgrania jakiegoś oprogramowania, które pozwoli pomajstrować w napisach? Gdzie mogę takie znaleźć? Dzięki z góry za wskazówki.
 

Icek

New member
Wgranie softu

Witam, mam problem. Ściągnłąłem nowe oprogramowanie do DV-410 z 05.09. Przy wgrywaniu postepowałem zgodnie z załączoną instrukcją. Włożyłem plytę, potem "play". Po kilku sekundach plyta się wysunęła, ramka zniknęła. Czekam pół godziny i obraz jest dalej czarny, płyta się nie wsunęła, na wyświetlaczu jest "loading". Nie ma kolorowej tapety. Co się stało? Boję się ruszać DVD? Proszę o pomoc.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Kupilem 2 dni temu dv 400 wgrałem nowy sofcik wlaśnie z forum pioneerdivx.net.Napisy na nowym sofcie extra z nowym softem te dvd poszło o klasę wyżej;)
Chciałbym zapytać kolegi dinderi jaka jest róznica miedzy 400 a 410 szukałem w google i wydają sie jednakowe ale napewno tak nie jest troche lamerskie pytanie alę jak masz troszke czasu to odpisz pliss.
Załuję tylko że nie kupiłem 410 bo jest już na niego 3 nowy soft a do 400 tyklo 1 choć nie wiem czym sie róni.POZDRO.
 

dinderi

New member
Leeonsjo napisał:
Załuję tylko że nie kupiłem 410 bo jest już na niego 3 nowy soft a do 400 tylko 1, choć nie wiem czym sie różni.
Dv-410 ma troszkę lepszy ORYGINALNY soft. Różnica widoczna dla przeciętnego uzytkownika jest głownie ta, że w dv-410 w trybie USB odblokowane jest menu PLAY MODE, ktore jest nadal zablokowane w dv-400.

Nie ma znaczenia "ile jest nowych softów", ważne "jakie". Gdyby ktoś miał ochote, można zrobić jeszcze 30 nowych softów do dv-400, tylko po co?:grin:

Soft do dv-400 nie jest jedyny, ale w dziale Download serwisu www.pioneerdivx.net została ostatnia, najbardziej zaawansowana wersja. Nie ma sensu publikować wcześniejszych, bo po co?
Kolega, który modyfikuje soft do dv-410, każdą nową zmianę, publikuje jako "Nowy soft". Coś, jakby dodać radio do samochodu i sprzedawać nie jako np. "Polonez Caro", ale "Polonez Caro Plus". Dodać ogrzewanie przedniej szyby i sprzedawać jako "Polonez Caro Plus Plus" itp. itd. - sorry, ale patrzę przez okno i akurat widzę, jak dwóch gości pcha Poloneza ;)
Ja uważam to za trochę niepotrzebne robienie zamieszania. Lepiej wprowadzić więcej nowych funkcji i trochę później to opublikować. Bo jak potwierdza Twoje pytanie, publikowanie "nowych softów" z niewielkimi zmianami, u niektórych wywołuje chaos informacyjny.
Dlatego też, ponieważ jestem na bieżąco z informacją, na jakim etapie są prace nad poszczególnymi softami, publikuję na stronie softy, które wnoszą jakąś konkretną zmianę. Obecnie do dv-410 jest 1.2, a następny będzie prawdopodobnie dopiero 1.5. Uważam, że nie ma sensu zabawa z wgrywaniem softu i ew. niebezpieczeństwo uwalenia odtwarzacza co tydzień po to, żeby często nawet nie zauważyć nowych funkcji. :)

Soft modyfikowany do dv400 jest nadal bardziej zaawansowany funkcjonalnie niż do dv-410. Bo np. mimo, że to juz jest conajmniej czwarty modyfikowany soft dla dv-410, to nadal nie posiada wczytywania plików napisów, o róznej nazwie niż plik filmowy .avi. A soft do dv-400 posiada tą funkcję :D

Na zakończenie, i tak jestem pewien, ze po tygodniu lub dwóch zabawy z ustawieniami i funkcjami firmware, dojdziesz do wniosku, ze nie ma co kombinować, jedna czcionka, raz ustawiona, wystarczy żeby używac odtwarzacz zgodnie z jego przeznaczeniem, czyli "do sympatycznego oglądania filmów" :eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry