Duży tv do filmów - pomoc w wyborze

matek_08

New member
Hej, proszę o pomoc w doborze tv
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok 20 m2 wydzielone do oglądania tv z salonu ok 60 m2?
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 4-4.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - najczęściej 2 (czasem 4)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć na ścianie, w tej chwili mam do zagospodarowania ścianę 3.60 m szeroką na 2.65 m wysoką
6. Jak słońce świeci w pokoju? - okno na bocznej ścianie od strony zachodniej, tv będzie wisieć na ścianie południowej
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE55F6640
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? duży ekran, dobry obraz, przyzwoity dźwięk
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? hdmi ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Google Chromecast 4k with Google Tv (Netflix, Max, Prime Video itp), tv satelitarna + może soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-4 h
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - głównie filmy, czasami bajki i sport
13. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - sporadycznie (PS4)
14. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - najczęściej popołudnie/wieczór
15. Preferencje co do wielkości? - jak największy, fajnie jakby miał 85 cali (lub więcej)
16. Co Cię denerwuje w telewizorach? podświetlanie strefowe w moim obecnym tv, gdy ludzie oglądają tv na ustawieniach "sklepowych"
17. Preferencje co do marki? - dobra jakościowo
18. Czy telewizor ma mieć 3D? - niekoniecznie
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 10 k
Po zakupie poprzedniego tv pierwsze co to od razu znalazłem w necie ustawienia by obraz był ładniejszy przy filmach, bo standardowe ustawienia (nawet w trybie Film) nie były ok, obraz był zbyt "jaskrawy", nie naturalny.
Proszę o rady, pomoc w wyborze modelu. Telewizor ma być jak największy. Ale wielkość nie za cenę jakości obrazu.
Proszę o polecenie kilku modeli z różnych jakościowo serii/segmentów by zdecydować czy wybrać model słabszy ale trochę tańszy czy mocniejszy a droższy.
Ogólnie to szukam jakości za rozsądną cenę ;)
 

matek_08

New member
Na doradcę w sklepie nie liczę, dlatego pytam tutaj ;)
OLED pewnie byłby najlepszy, ale trochę boję się że latem w dzień nic nie będzie widać na nim. Poza tym duże rozmiary poza moim budżetem.
Dlatego skłaniam się w kierunku miniLED. Ewentualnie QLED...
W jednym sklepie byłem, oglądałem TCL 75C809, większego nie mieli na salonie, obraz ok (chociaż w sklepowych warunkach ciężko stwierdzić czy w domu też będzie ok), ale za do wykonanie (ramka, obudowa) tak średnio... a wyłączony tv też powinien wyglądać ładnie ;)
Większy mieli tylko SONY XR-85X90L, prezentował się dużo lepiej (mówię tu o wykonaniu tv), obraz też wyglądał spoko

Chciałbym fajny tv który będzie cieszył oko, a nie żeby się wkurzać przy każdym łączeniu czy patrzeniu na niego...

@Preclowski a Ty co kupujesz?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli faktycznie 98- Ale mieści Ci się 98 "
I zmieścisz w klasie cenowej bo 98"mini led masz już za 11.000 zł
Przy modelach 85" - możesz więcej zaszaleć.

Będzie wybór za 6.000 zł - 85"P745
Za 8.000 zł - mini led 85C845
za 10.000 zł - mini led 85C855 zł , mini led Philips 85PLM9008 za 10.999 zł , mini led LG 86Qned 91T za 11.500 zł
Jeśli Oled TV - to kasy wystarczy tylko na wielkość 77"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled masz tylko jeden w tej klasie bez dokładania - LG 77B46 za 8999 zł
Ja bym sięgał jednak po 85C45 mini led za 8499 zł z pełnym pakietem, z montażem i dostawą.
W tej klasie najlepszy.
Spełni wszystkie Twoje potrzeby !

Kiedy planujesz zakup ?
 

matek_08

New member
"85C45 mini led za 8499" który to? 85c845 ? w czym ustępuje 85c855?

Kiedy? To zależy ;) Salon aktualnie w trakcie remontu. Mogę kupić teraz jak będzie jakaś dobra okazja, a mogę kupić i pod koniec roku. Nie spieszy mi się jakoś strasznie z tym zakupem. To ma być przemyślany zakup. Chodzę po sklepach i oglądam co mają na wystawach żeby na żywo zobaczyć wykonanie i oglądam różne recenzje żeby wiedzieć na jakie kompromisy się decyduję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matek 08 - różnią się ilością stref, ceną i procesorem. Modele 845 się kończą .Będą juz tylko C855
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale kupiłeś bez 5-cio letniej gwarancji i nie z polskiej dystrybucji.
Jak serwis w razie W - oceni wymiana na drodze handlowej - to dopiero jest zabawa.
Takie akcje już znane były w Polsce nie raz.
Na stronie LG Polska jest wykaz firm , które mają 5 lat gwarancji i cashback.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapytam. Do tej pory było tak, że modele w Polsce miały 5 lat gwarancji , z polskiej dystrybucji
Model z polskiej dystrybucji z gwarancją 5 lat , odliczając cashback, - kosztuje teraz 13900 zł z pakietem gratisów dodatkowo z montażem i dostawą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kosztuje dokładnie tyle co podałem dla członków forum 13.900 zł z pakietem dodatkowym gratisów - jak zawsze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedyś prześwietlaliśmy temat gwarancji EU na przykładzie Samsunga.
Teoretycznie taka gwarancja bez problemu jest honorowana, ale pamiętam, że były tam jakieś drobne obostrzenia/ograniczenia.
Na ile w świetle prawa zasadne, nie wiem, ale nie wyglądało to aż tak dobrze, jak zakup z PL dystrybucji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też jest w specjalnej ofercie, szczególnie jeśli jest jeszcze cashback do końca miesiąca lub do wyczerpania puli.
 
Do góry