Dtv

paolomario

New member
Cześć
Mam pytanie: co to jest to DTV i z czym to się je?
Mój Samsung (LE40M87) ma taką opcję, a że mieszkam na Wyspach i tutaj dużo trąbią o Digital TV i wszystkim wciskają Freeview, myślałem, że to właśnie to (takie freeview wbudowane w telewizor). Freeview odbiera sygnał ze zwykłej anteny (słabiej z takiej wewnętrznej, a już bardzo dobrze z zewnętrznej - przy okazji, tak sobie przypomniałem minione czasy i blokowiska z lasem drabinek na balkonach...ehhh;)).
Ja podłączyłem antenę w miejsce gniazda antenowego, przełączyłem na DTV i puściłem wyszukiwanie - niestety nic nie znalazło:???:. Normalne wyszukiwanie, brytyjskich kanałów, poprzez główne menu, przyniosło zupełnie pozytywny efekt i kilka kanałów wyłapałem no ale to przecież nie to.
Więc co to to DTV i czy to czasem nie jakaś pieśń przyszłości?
Dzięki, pozdrawiam :)
 

lexor22

New member
Czesc! Widze , ze masz ten sam telewizorek co ja no i tez mieszkam na wyspie. DTV to jak przypuszczam odnosnik do cyfrowej telewizji. Sam korzystam z anteny wewnetrznej i wylapuje wszystkie kanaly w DTV. Zlapalem tez kilka analogowych no ale wiadomo ze z nich nie korzystam. Jesli nie jestes w stanie skorzystac z DTV to znaczy ze masz kiepska antene. Jesli masz jakies pytania to jestem otwarty na pomoc. Aha czy ogladasz telewizje korzystajac z glosnikow kina domowego? Pytam bo nie wiem co musze podlaczyc oprocz kabla hdmi - pewnie kabel optyczny ? Ale co do tego to musze sie jeszcze upewnic.
 
Do góry