dts z mkv na tv lg

alien2004

New member
Witam, wiem że nowe tv LG nie odtwarza dźwięku dts z mkv. Jednak mam pytanie czy ktoś próbował wyjść z tv kablem optycznym i podpiąć do amplitunera kina domowego, czy telewizor pomimo braku obsługi prześle dźwięk do amplitunera, który odtworzy ścieżkę dźwiękową dts?
 

elliotek

New member
U mnie to nie działa, ale moze mam cos zle podłączone? Nie bawilem sie jeszcze tym, ale teoretycznie powinno przesyłać do amplitunera dźwięk dts i on powinien go dekodowac. Moze sie jeszcze ktos wypowie na ten temat?
 

Radoslav

New member
Witam, wiem że nowe tv LG nie odtwarza dźwięku dts z mkv. Jednak mam pytanie czy ktoś próbował wyjść z tv kablem optycznym i podpiąć do amplitunera kina domowego, czy telewizor pomimo braku obsługi prześle dźwięk do amplitunera, który odtworzy ścieżkę dźwiękową dts?

Odpowiedzi udzieliłeś już sobie sam w pytaniu ;)
Skoro TV nie obsługuje DTS to jak ma go przesłać gdzieś dalej?! Zostanie zrobiony "down" do DD jeśli obsługuje lub w ogóle do stereo.
To że w parametrach TV jest, że obsługuje dany standard tu: DTS, to właśnie głównie oznacza możliwość jego przesyłu. Bo niby jaki byłby sens korzystania z dobrodziejstw jakości i siedmiu kanałów DTSu z dwóch głośniczków w TV? :|

PS: Inną sprawą jest na wyjściu optycznym TV coś więcej niż 2.0, w przypadku zewnętrznego źródla typu DVD, BR itp...ale o tym jest osobny temat na forum.
 
Ostatnia edycja:

elliotek

New member
Odpowiedzi udzieliłeś już sobie sam w pytaniu ;)
Skoro TV nie obsługuje DTS to jak ma go przesłać gdzieś dalej?! Zostanie zrobiony "down" do DD jeśli obsługuje lub w ogóle do stereo.
To że w parametrach TV jest, że obsługuje dany standard tu: DTS, to właśnie głównie oznacza możliwość jego przesyłu. Bo niby jaki byłby sens korzystania z dobrodziejstw jakości i siedmiu kanałów DTSu z dwóch głośniczków w TV? :|

PS: Inną sprawą jest na wyjściu optycznym TV coś więcej niż 2.0, w przypadku zewnętrznego źródla typu DVD, BR itp...ale o tym jest osobny temat na forum.

Czyli jak tv ma obsługę dts to do końca jej nie ma? Tylko do przesyłu dźwięku? Mam oprócz tv lg tv samsung led i on ma dts i filmy w dts idą na nim normalnie z dźwiękiem na glosnikach z tv, dlatego ze ma on wbudowany dekoder dźwięku dts.


Więc albo Ty piszesz niezrozumiale, albo ja zle czytam Twoja wypowiedz.
 

alien2004

New member
Moim zdaniem to tv pomimo, że nie jest w stanie odtworzyć dźwięku w dts może go przesłać dalej w postaci cyfrowej do amplitunera, który to dopiero zajmie się zdekodowaniem sygnału. Ale mogę się mylić dlatego proszę aby ktoś kto ma taki tv sprawdził to i odpowiedział na 100%.
 

Radoslav

New member
Czyli jak tv ma obsługę dts to do końca jej nie ma? Tylko do przesyłu dźwięku? Mam oprócz tv lg tv samsung led i on ma dts i filmy w dts idą na nim normalnie z dźwiękiem na glosnikach z tv, dlatego ze ma on wbudowany dekoder dźwięku dts.
Więc albo Ty piszesz niezrozumiale, albo ja zle czytam Twoja wypowiedz.

Zgadza się...skoro TV ma dekodery DTS to oczywiście jest w stanie taki format dźwięku odtworzyć, ale "okrojony" do dwóch kanałów, bo tylko tyloma pewnie dysponuje twój TV.
A z tym jak piszesz "tv ma obsługę dts to do końca jej nie ma" to niestety tak trochę jest, bo często w przypadku zewnętrznych źródeł sygnału podpiętych po HDMI do TV, a dalej na wyjściu optycznym nie puszcza już sygnału DTS tylko 2.0 i to PCM...chociaż teoretycznie TV go obsługuje.

Tu masz temat, w którym jest trochę szerzej o tym przypadku: http://www.hdtv.com.pl/forum/jak-podlaczyc-x-y-z/68389-wyjscie-optyczne-w-tv-i-problem-z-5-1-a.html
 

alien2004

New member
Już sprawdziłem osobiście, dts nie odtwarza, dd tak ale przerabia na pcm 2.o niestety. Chodzi oczywiście o wyjście optyczne w tv. Pozdrawiam
 
Do góry