DTS,DD dzwięk ac3

dontomasz1

New member
Mam pytanie otóż posiadam amplituner onkyo 308 i mam go podlaczonego do laptopa asus seri n. W jaki sposob bede mial informacje o tym czy odtwrzay film mkv ze sciezka dzwiekowa ac3 z dts czy dd jest odtwarzany wlasnie z tymi kodekami ?? na wyswietlaczu amplitunera mam tylko informacje o tym ze to wejscie BD/DVD w tym momencie jest aktywne do ktorego przyszeregowany jest laptop...
 

dontomasz1

New member
Nie wiem co moze byc nie tak bo nic takiego sie nie zapala jedyna co na wyswietlaczu ampli to mam informacje BD/DVD oraz małe HDMI i male PCM (MCH PCM 5.1 fs 48kHz ) Bez różnicy czy odpalam na laptopie film mkv ze sciezka dts czy cokolwiek z winampa to samo :/ Laptop Asus N71JA-TY061V polaczony przez kabel hdmi do AV Onkyo 308 . Prosze o informacje gdzie lezy problem ?? laptop podlaczony do AV na wejscie BD/DVD jako odtwarzacz. Nie moge doszukac sie nigdzie wersji hdmi w laptopie bo gdzies doczytalem ze stare hdmi nie przepusci dts.. ale laptop z ubieglego roku..
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Zamiast pcm powinno się zapalić dd lub dts .Dobrze ustaw odtwarzacze na przesyłanie dd i dts po hdmi.Skoro przez hdmi leci pcm to i dd,dts poleci.
 

dontomasz1

New member
kompletnie nie wiem jak to zrobic :/ mam odtwarzacz vlc powinno dzialac nie widze tam opcji ustawien wysylania dts przez hdmi . Nie wiem gdzie to sie ustawia.. mam windows 7 jak cos.. moze ktos podpowie jak to ustawic . To dobra wiadomosc ze skoro idzie pcm to napewno dts bedzie dzialac.. tylko jak to ustawic.. w jakim odtwarzaczu ??
 

rumburak80

New member
Bez reklam
VLC.Odpalasz film w zakładce dzwięk potem w urządzeniach dzwiękowych powiny być ustawienia 5.1,stereo itp.Jeżeli nie będzie to w narzędziach wchodzisz w preferencje na samym dole zaznaczasz pokaż ustawienia na pełne i tam w dzwięku powiny być opcje przesyłania.Nie wiem jak to w win7 ale znajomy też ma takie problemy z dd i dts po hdmi.Polecam jeszcze KMPlayer może tam będzie śmigać.
 
Ostatnia edycja:

dontomasz1

New member
Ok udało mi sie ustawić to :) dzięki rumburaku . W VLC w ustawieniach dźwiękowych wystarczyło zmienić ze stereo na A/52 przez S/PDIF. Troche dziwne bo szukalem tego hdmi out czy cos i zmylilo mnie te wyjscie spdif bo w laptopie mam je jako sluchawkowe i nie mam do niego nic podlaczone.. Teraz w niektorych filmach odpalonych wyswitla sie na czerwono w onkyo albo D albo DTS i zastanawiam sie teraz czy jak sie wyswietla DTS to jest juz to czy czegos brakuje do tej najlepszej jakosci bo chyba powinno byc DTS HD ?? z drugiej strony rzecz biorac nieco dziwny jest ten dzwiek bo 80% idzie mi centralnego a jak cos sie dzieje to wtedy dochodzi sub ale nie zawsze oraz fronty i satelity...
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Musisz sprawdzić czy twoja karta dzwiekowa w laptopie i odtwarzacz jest w stanie odczytac dzwiek hd.Jezeli tak to nie bedzię problemu wystarczy miec film ze sciezką dd hd ,dts hd.Co do dzwięku to musisz dobrze ustawic w ampli głosniki chociaz nie słysze tego i nie wiem czy tak powinno być.
 
Do góry