Drugie podejście - wybór telewizora 46-47 do maks. 3500

remko

New member
Czołem,

Moje drugie podejście do wyboru TV, niestety złamana nóżka ( więc trochę czasu minęło) , mocno pokrzyżowała mi plany, niestety nie mogłem pojeździć i zweryfikować pewnych rzeczy.

Proszę o Wasze typy co do wyboru Tv w oparciu o doświadczenia, praktyczne obserwacje.

Budżet to 3500 PLN, wiem, że nie jest to może jakaś duża suma, ale chciałbym dobrze zainwestować swoje pieniążki, w TV, które przede wszystkim, trochę pogra, będzie miała najlepszą jakość w stosunku do tej ceny.

Zależy mi mocno na obrazie oraz multimedialności TV ( Smart Tv, Iple, Tvn- y oraz Weeb TV, pełna przeglądarka ) - tutaj mam pytanie, czy może zrezygnować z tego i nie lepszym rozwiązaniem nie byłoby zakupienie jakiegoś Dongla ??

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Poniżej odpowiedzi na pytania :

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? --- 26 m2

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ---około 2,5 - 3 m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? --- maksymalnie 4

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? --- raczej na wprost, delikatny kąt

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? --- docelowo wisieć, natomiast na ten moment muszę go postawić

6.Jak słońce świeci w pokoju ? --- słońce po popołudniu, okna od strony zachodniej

7.Jaki masz obecnie telewizor ? --- CRT LG

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? --- B.dobry obraz, WIFI, Smart TV ( wszystkie możliwie TVN, Iple, Weeb.TV, pełna przeglądarka itd), zależy mi mocno na multimedialności

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? --- na ten moment analogowy, cyfrowy osiedlowa kablówka, w przyszłości NC+

10.Jakie urządzenia? ---Laptop,PS, Dysk zewnętrzny, DVD, Pendrive

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? --- maksymalnie 8-10 godzin

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? --- Nie mam zdania

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? ---Filmy,Bajki, Sport, Discovery

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? --- Tak, mocno istotne

15.Czy zamierzasz grać w gry ? ---Tak

16.Preferencje co do marki? -- Nie mam

17.Preferencje co do wielkości? --- 46- 47”

18.Co Cię denerwuje w telewizorach? --- Kiepski obraz, wolne reagowanie, nie czytelne menu i pilot ( chciałbym wydać dobrze 3500, być zadowolonym

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? --- dzień i wieczór

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? --- 3500 PLN

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie musi być, jeśli już będzie dostępne, to te lepsze :-D

Pozdrawiam
 
T

Tgamer

Guest
Samsung 46f6500 najpardziej mi pasuje pod twoje wymogi

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 

remko

New member
Dzięki Tgamer

Niestety, jest problem, żeby go zobaczyć w RTV Euro, MM, Saturn nie mają jego dostępności, dodatkowo nie wiem, czy jest to samo, ale w MM i Saturnie jest wersja SS.
 

remko

New member
Jak widzę do tej ceny jest sporo Tv do wyboru, wziąłem pod uwagę kilka modeli :

Proszę o info, które mam odrzucić już na wstępie - z jakich przyczyn, żeby skupić się na najlepszych według Was, ewentualnie może jeszcze ta lista nie ma jakiegoś fajnego modelu, który jest wart uwagi.

1) Panasonic TX- L47ET60 E
2) Samsung UE 46F6500
3) LG 47LA620S
4) LG 47LA641S
5) Thomson 50FU6663
6) Philips 46PFL4208H
7) Philips 47PFL5008H
8) Toshiba 47WL968

pozdrawiam
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Od siebie polece Panasonic L47ET60, multimedialny ( zabawki jak myHomeScreen czy Swipe&share), calkiem dobrze spisuje sie pod konsole i jakosciowo obraz tez bardzo dobry.
 
T

Tgamer

Guest
Dzięki Tgamer

Niestety, jest problem, żeby go zobaczyć w RTV Euro, MM, Saturn nie mają jego dostępności, dodatkowo nie wiem, czy jest to samo, ale w MM i Saturnie jest wersja SS.

Ss to to samo tylko kolor inny a co do dostepnosci to w sklepach w mojej okolicy jest w kazdym od 40 -55 cali

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 
T

Tgamer

Guest
Jak widzę do tej ceny jest sporo Tv do wyboru, wziąłem pod uwagę kilka modeli :

Proszę o info, które mam odrzucić już na wstępie - z jakich przyczyn, żeby skupić się na najlepszych według Was, ewentualnie może jeszcze ta lista nie ma jakiegoś fajnego modelu, który jest wart uwagi.

1) Panasonic TX- L47ET60 E
2) Samsung UE 46F6500
3) LG 47LA620S
4) LG 47LA641S
5) Thomson 50FU6663
6) Philips 46PFL4208H
7) Philips 47PFL5008H
8) Toshiba 47WL968

pozdrawiam

Philipsy maja "toksyczy serwis" problemy przy gwarancji
Lg wysoki imput lag ale to zalezy od modelu sprawdz wybranie
Ja bym bral pod uwage
Panasonica,samsunga wybor co do wygladu i ktory obraz jest ok zalezy od ciebie xD

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 

remko

New member
Dzięki Tgamer za odpowiedź :)

Jestem z Łodzi, sprawdzałem na ich stronach i niestety nic nie ma :(.
Podjadę i ewentualnie, może mają słabą aktualizację stanów magazynowych.

Obraz na pewno ocenię, a jeśli chodzi o multimedialność Smart TV, porównanie Samsunga do Panasonica ?

Wyczytałem ,że w serii F na aplikacjach TVN Player, VOD itd obraz jest nieczysty, niewyraźny, jest to prawdą ???

Chciałem zapytać jeszcze o jeden model : Samsung UE46ES6570 czy warto ?


pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tysma

New member
A według mnie z tej listy najlepszy tivik to Toshiba 968. Najlepszy pod względem obrazu. Ale widze, że bardzo zależy Ci na multimediach tu już gorzej.
Ale raczej 968 do 3500 nie znajdziesz.
 

remko

New member
Byłem pooglądać, widziałem Panasonic TX- L47ET60 E, obraz przypadł mi do gustu. Niestety nie mogłem obejrzeć Samsunga F6500, oglądałem tylko F6400,nie wiem czy matryce mają identyczne.

Doradca ze sklepu troszkę mnie zdziwił, powiedział, że matryce w Panasonicu są od LG, a różnica w jakości obrazu między Tv Panasonica a LG wynika z zastosowanej elektroniki.
Polecał bardziej też Panasonica, twierdząc, że Seria F Samsunga, niestety jest kiepska, że już lepsza była ES.

Toshiba fajna, jeśli chodzi o obraz, natomiast jeśli chodzi o soft, Smarta, multimedialność, to nie ma pochlebnych opinii, z tego co czytałem.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No z tego co wymieniłeś ja bym brał 968 toshibę. 200hz matryca, świetne skalowanie i genialna czerń. O ile gdzies ją jeszcze dostaniesz.
Multimedia możesz dokupić np. z blurayem samsunga za 300zł :)
 

inuictus

Member
Remko, sam przeszło od roku posiadam model 46ES6570, był to chyba dedykowany model dla sieci rtv euro agd, sam szedłem z zamiarem kupna modelu F6500, ale ogladałem "na żywo" obydwa modele i wybrałem ten z serii ES - także bardziej polecał go sprzedawca (raczej sensownie się wypowiadał). Myślałem jeszcze o modelu ES6800 ale wtedy był droższy o ponad 500 zł, uznałem że za dwurdzeniowy procesor nie warto tyle dopłacać (więcej znaczących różnic chyba nie mają). Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyboru.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Remko, sam przeszło od roku posiadam model 46ES6570, był to chyba dedykowany model dla sieci rtv euro agd, sam szedłem z zamiarem kupna modelu F6500, ale ogladałem "na żywo" obydwa modele i wybrałem ten z serii ES - także bardziej polecał go sprzedawca (raczej sensownie się wypowiadał). Myślałem jeszcze o modelu ES6800 ale wtedy był droższy o ponad 500 zł, uznałem że za dwurdzeniowy procesor nie warto tyle dopłacać (więcej znaczących różnic chyba nie mają). Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyboru.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Rok temu kupowałeś TV zi myślałeś o serii F Samsunga? Albo masz wtyki i wiesz szybciej co samsung zrobi, niż rzeczywiście oni wymyślą, albo jakaś machina czasu występuje tutaj.
 

remko

New member
Właśnie model F6500 jest z tego roku, zresztą 46ES6570 niestety, chyba już praktycznie nie dostępny.

Kolego Karpai, Toshiba praktycznie nie do zdobycia, chyba, że jakieś niedobitki gdzieś, ale boję się, że mogą być powystawowe.

Mam mętlik celuję między Panasonic 47ET60, a Samsungiem F6500 :

Panasonic 47ET60 - obraz bardzo mi się podobał, tylko zdziwiła mnie ta informacja o matrycy od Lg, przemawia renoma, że niby nie awaryjne, troszkę gorszy Smart Tv, nie wiem czy chodzić będzie Weeb.Tv

Samsung 46F6500 - nie widziałem na żywo, nie wiem, czy tak mocno są popularne, że nie ma ich u mnie ani w Euro, MM, Saturnie, lepszy Smart Tv, bardziej multimedialny, mocno zastanawia mnie informacja, że seria F jest gorsza od ES, jak z awaryjnością Samsungów.

Chciałbym wybrać możliwie jak najlepiej, żeby później nie żałować wydanej kasy.

Masakra, jak mówi mój znajomy to tylko telewizor :), no właśnie, a ja mam mocny dylemat, co wybrać, jak myślicie ???
 
Do góry