DRA-700AE i wybór kolumn - SUPER PILNE. dzięki!!

majkel82

New member
Witam wszystkich i pewnie jak większość 'nowych' (subskrybcja 2minuty temu:) banalne pytanie - nie wkurzajcie się, przejrzałem już fora na tyle ile mogłem.
Kupiłem dziś DRA-700AE, choć po sporym dylemacie między PMA-710AE...było bardzo mało czasu na decyzję. Mam nadzieję że zrobiłem dobrze - słucham koncertów live (Peter Gabriel) i radia. Pomieszczenie 16m, łączone z kuchnią 10m.
Miałem kupić tez kolumny - Wharfedale onyx 300, ale były mocno zarysowane...
tak więc, jutro wielka akcja zakupu kolumn, wiem że już późno, ale proszę HELP.
kiedyś słuchałem na Diamondach 10.6 i było nieźle, dziś na onyx'ach 300 i chyba było super nieźle - choć gość polecał Canton'y (nie pamiętam modelu niestety).
Czy to dobre połączenie? jakieś inne godne uwagi?

p.s.
pewnie dałbym rade jeszcze wymienić tego dra na pma - ale co forum to inne opinie:/
ja technicznie się nie znam, wiem że jak coś jest trochę droższe i ma więcej 'bajerów', to musi być gorsze. ale chyba nie jest tak źle?
teraz jak poczytałem, bo się zastanawiam, ale to dra to chyba nie jest do kina domowego? kurcze..
serdeczne dzięki wszystkim cierpliwym!
 

wielb

New member
Witam. Miałem zakładać nowy temat ale podłączę się do kolei. Prozę o radę jakie kolumny kupić do DRA 700 AE. Będą grały w pomieszczeniu około 30 m2. Słucham przeważnie muzyki filmowej ale także rok i soul muszą na nich dobrze brzmieć. Kinomaniak ze mnie straszny więc za jakiś czas będę rozbudowywał ten zestawik o subwoofer. Jak na razie byłem w paru sklepach ale wybór jest znaczny i nie da się odsłuchać wszystkiego –co możecie polecić w cenie około 2500 (oczywiście za kolumny).
 

majkel82

New member
przedział cenowy to jakieś 3000 PLN - podobno rozsądna proporcja to 50/50 sprzet i kolumny:)
zestawienie kolumn to jeszcze za trudne pojecie:/ - ale salon, kolumny w 'dwoch katach'
kolor - średnio istotny - podobno najlepiej orzech, ale czarne daja rade.
 

killpit

New member
Jakiś czas temu podłączyłem klientowi DRA-700+Klipsch RF62 gostek był zachwycony ja również nie powiem aby grało zle.Wafle 10.6 odpuść totalna porażka Cantony GLE460 całkiem nie zle z tym że mocno metalowe brzmienie jak to Canton.Osobiście wolałbym albo Klipsch albo M.A. w Klipschach masz taką dynamike i BASS że będziesz myślał że gra to z subem :)
 

wielb

New member
KEF C5 i M.A. BR5 jest w moim zasięgu natomiast Klipscha to w grę wchodzą F1 lub RF10 (może F2 ale trochę mi się spieszy a na razie to przekracza budżet). Według was jak one wyglądają w porównaniu? A może coś jeszcze innego możecie polecić.
 

majkel82

New member
no i stało się.
kupiłem jednak Cantony gle 490 - te same, które wczoraj w zestawieniu z Wharfedale onyx'ami 300 wyszły jak mi się wydawało słabiej.
4h w sklepie, masakra.
Bardzo fajnie brzmiały Klipsche f3 - strasznie duże (jednak małe mieszkanie kupiłem, heh), ale wokal fantastyczny - tylko że żona nie wytrzymałaby z nimi na dłuższą metę, i w zasadzie podobnie stwierdziłem jak już siedziałem 2h sluchając i przełączając mniędzy cantonami a tymi - super dźwięk koncertowy dawały f3..oczywiście kwestia gustu i wprawy muzycznej, natomiast uważam że dla mojego ucha canton o dziwo bardziej uniwersalnie się zaprezentował.
Były też Klipsche rf 62 - dużo cieplejszy dźwięk (jak dla Denona oczywiście), generalnie fajne i wziąłbym je (także dzięki killpit za radę), ale jak do mojego planowanego ustawienia pokoju miały jedną wadę - odłuch basów z tyłu, przy tym są głębsze niż cantony - miałbym trudności w logistyce pokoju :)
no i słucham właśnie co złapię z mojej kolekcji w zestawieniu Canton i DRA 700 + CD lepszejsze (DCD 710) i jest BOSKO! czyściuteńko i przyjemnie przy każdej muzie którą słucham, czasem się zapominam nawet w którym miejscu stoją (dźwięk mi się ładnie po pomieszczeniu niesie), a przy tzw. pure direct'cie denona i oryginalnej płytce..wow.
a na koncert Petera Gabriela jadę we wrześniu, więc jakoś sobie odrobię te stratę na wersjach koncertowych pomiędzy F3'kami:)
dzięki wszystkim za pomoc.
 

rmh

New member
witam,

podlaczam sie pod temat...pod dra700ae..co byscie polecili, jakie kolumny.

pokoj ok. 20 m2
zalezy na fajnym, miekkim basie (rozumiem, ze kupno dodatkowego glosnika niskotonowego nie jest potrzebna)
muzyk rozna: od klasycznej , przez stare polskie kawalki, po popwe, dance'owe.

dobrze, żeby w 2k zl sie zmieścić (z pewnym marginesem), ale moga byc tez uzywane kolumny.

dzieki
 
Do góry