Doradźcie proszę:)

deddi

New member
Chcemy z żoną kupić TV. Najpierw chcieliśmy LCD, ale sprzedawca namówił nas na plazmę Panasonica. Chcemy 42" bo większy 50" będzie za duży (tak myślimy) Odległość od ekranu byłaby 3,0m w średnio-mocno nasłonecznionym pokoju. Sygnał najprawdopodobniej będzie z n`ki.
Jak wspomniałem sprzedawca zaproponował Panasonic TX50C3E lub S30E, ale żeby była ta sama cena musielibyśmy wziąć 42" w sumie taki rozmiar jaki nam odpowiada. Pytanie tylko który wybrać... Proszę o pomoc bo nasza znajomość ogranicza się do tego, że chcemy fajny obraz, a wielkość i bajery internet, usb to już drugi plan w sumie...
 

zico1981

New member
50cx3e ma HD ready wiec przy 50" nie wiem czy juz nie bedzie przeszkadzała taka mała rozdzielczosć, 42s30e juz jest w FullHD dodatkowo ma bajery usb, internet, choc wam na tym az tak nie zalezy. Jeszcze jeden plus na s30 to, to ze ma filtr ktorego cx3 nie ma.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Chcemy z żoną kupić TV. Najpierw chcieliśmy LCD, ale sprzedawca namówił nas na plazmę Panasonica. Chcemy 42" bo większy 50" będzie za duży (tak myślimy) Odległość od ekranu byłaby 3,0m w średnio-mocno nasłonecznionym pokoju. Sygnał najprawdopodobniej będzie z n`ki.
Jak wspomniałem sprzedawca zaproponował Panasonic TX50C3E lub S30E, ale żeby była ta sama cena musielibyśmy wziąć 42" w sumie taki rozmiar jaki nam odpowiada. Pytanie tylko który wybrać... Proszę o pomoc bo nasza znajomość ogranicza się do tego, że chcemy fajny obraz, a wielkość i bajery internet, usb to już drugi plan w sumie...
wnioskuję że budżet nie może przekroczyć 2200 na tv,a nie myślicie troszeczkę dołożyć do 46 cali,bo macie lukać z 3m,i zależy wam na super obrazie więc może 46g30,pomyślcie tv nie kupują przeciętni ludzie co 2 lub 3 lata więc może lepiej dołożyć,50c3 jest w takiej cenie,a 46g30 3200 więc może warto
 

deddi

New member
Zaproponowano nam za s30 42" 2090zł w Opolu w niedużym sklepie.

To prawda, że zdarza się buczenie-bzycznie w tych tv?
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
1k to nie jest mało na dołożenie. polecam s30
dla jednych mało dla drugich w sam raz,ale ja mam podejście takie że jak kupić lipę to lepiej poczekać ,chodz by ze 2 lub 3 miesiące i kupić cosik dużo lepszego,oczywiście nie neguję s30 ale jednak tego tysia bym dołożył ,wasz wybór wasze pieniążki,ale i tak stwierdzicie przy 3m że za mały 42cale
 

nojis

New member
Chcialem sie niejako podlaczyc pod temat.

Planowalem zakup panasonica 46g30e, jednak razem z obrotowym ramieniem jest dla mnie troche za drogi, a jest ono dosyc istotne, poniewaz nie zawsze bede ogladal tv z sofy ( odleglosc 3,2m ) ale rowniez z baru ( 2-2,5m ) pod sporym katem. 50cali wydaje mi sie wiec za duza a 42 troche za mala, natomiast w 46 mam wrazenie ze jest dosyc ograniczony wybor. Zalezy mi, zeby tv mial usb. Mozecie cos doradzic?
 

don111

Banned
z 46' jest ograniczony wybór, bo jest tylko Panasonic 46G30
z 50' jest 50U30, 50c3, LG 50PV350, 50PZ250, 50PT353 - wszystkie bez filtra a to może być problemem przy oglądaniu w dzień, jak słońce świeci w pokoju
50' to nie jest za dużo z 3m, ja z 2,5m oglądam 47' i do HD to jest zdecydowanie za mało (coś koło 55' byłoby ok), do SD natomiast jest ok, nawet 42' by wystarczył
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Chcialem sie niejako podlaczyc pod temat.

Planowalem zakup panasonica 46g30e, jednak razem z obrotowym ramieniem jest dla mnie troche za drogi, a jest ono dosyc istotne, poniewaz nie zawsze bede ogladal tv z sofy ( odleglosc 3,2m ) ale rowniez z baru ( 2-2,5m ) pod sporym katem. 50cali wydaje mi sie wiec za duza a 42 troche za mala, natomiast w 46 mam wrazenie ze jest dosyc ograniczony wybor. Zalezy mi, zeby tv mial usb. Mozecie cos doradzic?
nie kumam co znaczy ograniczony wybór w 46,ramię koszt 200 pln +uchwyt to normalne,i cena tv więc nie rozumiem o co kaman,czy biega ci o kąty oglądania tv,w plazmie tego problemu nie ma Edbak SAR1 - Uchwyty do telewizorw - Edbak SAR1 cena od 217.00z na przykład takie
 

maniekn274

New member
Bez reklam
z 46' jest ograniczony wybór, bo jest tylko Panasonic 46G30
z 50' jest 50U30, 50c3, LG 50PV350, 50PZ250, 50PT353 - wszystkie bez filtra a to może być problemem przy oglądaniu w dzień, jak słońce świeci w pokoju
50' to nie jest za dużo z 3m, ja z 2,5m oglądam 47' i do HD to jest zdecydowanie za mało (coś koło 55' byłoby ok), do SD natomiast jest ok, nawet 42' by wystarczył
z 46' jest ograniczony wybór, bo jest tylko Panasonic 46G30- jast jeszcze 46g20
 

don111

Banned
zostały niedobitki w sklepach, powystawowe itd... można przyjąć, że poza g30 nie ma już innych modeli plazm w takim rozmiarze i niższej cenie
 

nojis

New member
Wzialbym 50 tylko obawiam sie jak to bedzie wygladalo z odleglosci 2,2 m ( odleglosc od hookera przy barze ) w SD. Generalnie z tego co mowicie to nie ma alternatyw poza g30 ; ] LCD wykluczylem z powodu katow widzenia, ktore ponoc wypadaja gorzej. Moze za szybko ? Moze tu znajdzie sie jakas dobra alternatywa uwzgledniajaca dobre katy ?
 

lll

New member
Wzialbym 50 tylko obawiam sie jak to bedzie wygladalo z odleglosci 2,2 m ( odleglosc od hookera przy barze ) w SD.

Okrutnie.

Ale czy często oglądasz tv siedząc na niewygodnym hookerze? Przy barku proponuję zrobić drinka i udać się z nim na wygodny fotel czy sofę, i stamtąd oglądać. ;) Niestety, wszystkiego (różnego rodzaju sygnału i różnych odległości od oczu) nie da się pogodzić by było super. Musisz się na coś ukierunkować i pod te wymagania kupić. Myślę że 46G30 byłby dobrym wyborem.
 

deddi

New member
Mam jeszcze jedno pytanie:
1. Czy warto dokładać do full hd skoro telewizja cyfrowa w full hd nie nadaje tylko ponąć w hd? Wiem, że lepiej mieć niż nie mieć, ale tak sobie z żoną pomyśleliśmy że za 2280 możemy mieć tą50" to może i fajnie by było:)
2. Czy w zawiązku z tym 50" plazma z 3m nie pokaże niewyraźnego obrazu?
3. Jak oglądaliśmy w sklepie pewniego razu właśnie tą 50`tkę to odniosłem wrażenie że brakowało w kolorach jakiego składnika. CHodzi oto, że jak wyświetlono obraz zielonej łąki to trawa nie była zielona tylko zielona mocno wyblakła, a obok na np 40EX500 była "normalna" To tak jest czy właśnie włączono jakiś filtr?

Nie znam się na TV nie jest to moja dziedzina dlatego jeśli to oczywiste to proszę o wyrozumiałość:)
 

don111

Banned
przy odległości 3m spokojnie możesz kupić plazmę LG w 50 calach, ta marka radzi sobie świetnie ze słabszym sygnałem SD
50PT353 lub 50PV350 (full hd), jednak przy tym sygnale nie będzie różnicy (możliwa minimalna na plus dla PT353 z uwagi na mniejsze przeskalowanie)
niektóre kanały wyglądają i tak całkiem fajnie, mimo że to nie hd, a im większy ekran tym przyjemniej się ogląda
 

deddi

New member
Czyli "mówisz" don111, że wystarczy HD Ready? Chodzi oto co napisałem na początku, że za podobną cenę mamy 42" ale S30 (to wtedy będzie full hd) lub 50" C3E. Przyznam, że nie wiemy, na który się zdecydować. Jakoś do LG nie umiemy się przekonać choć znajomy ma i nie narzeka...
Chodzi też oto, że pewnie za 2 lata go nie będziemy wymieniać. Oglądać zamierzamy w tv głównie kanały hd na n`ce no i BR i TV nie jest u nas najważniejszy:) Fajnie po prostu pooglądać rzeczy na "dużym" ekranie bez pikselozy, rozmyć etc.
Reasumując z tych naszych modeli co byście polecili biorąc pod uwagę, że nie chcemy wydać więcej niż 2100-2300?

Nasze dylematy są też dlatego, że jakoś nie umiemy znaleźć za dużo opinii czy testów na temat C3E...
 

don111

Banned
ja bym wybrał 50' zamiast 42' minimalnie kosztem jakości obrazu
wybrałbym jednak LG zamiast Panasonica, wg mnie oferuje lepszy obraz za te podobne pieniądze (c3 vs PV350/PT353), LG ma też znacznie więcej opcji do kalibracji
full hd vs hd ready - to nie jest tak istotne, z 3m nawet na 50' różnica będzie mało zauważalna i to dopiero na 1080p (czyli blue ray a nie satelita)
na kanałach SD można założyć, że będzie remis, lub przewaga tańszych hd ready :)
 
Do góry