Dolby Digital przez HDMI do amplitunera

KwaK-0

New member
Witam

Problem jest taki. Podłączyłem tuner C+ Philips DSR 6201/91 do amplitunera Denon AVR 1908 przez HDMI (kabel dobry za 200 prawie) i za żadne skarby świata nie chce mi grać dzwięku w DD, idzie samo stereo. Jak połącze przez coaxial to idze w DD elegancko. Co to może być? Miał ktoś już podobny przypadek ?
 

KwaK-0

New member
To gnoje i złodzieje z tej cyfry !! I kłamią jeszcze do tego !! Po co komu takie HDMI, które trzeba dublować innymi kablami !! Bez sensu.
 

KwaK-0

New member
Dobra to jeszcze w kwesti uściślenia : To nie jest tak że ampli nie odbiera tego sygnalu tylko tuner z syfry nie wysyla DD przez HDMI ? Dobrze to rozumiem ??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wygląda na to, że tak. Ale sprawdź jeszcze możliwości ustawień w menu tunera. Amplitunera zresztą też.

ArtS :)
 

KwaK-0

New member
Z ustawieniami w ampli jest wszystko ok. Z PS3 dzwięk DD idzie po HDMI bez zadnych problemów. Wczoraj sprawdzalem. To ten tuner z cyfry z oszukanym HDMI bez obsługi audio jest wszystkiemu winien :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie chcę wyrokować, czy to oszukane HDMI. Po prostu twórcy standardu pokpili sprawę i dopiero chyba wyższe wersje przepuszczały sygnał wielokanałowy.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dostałem ostatnio lekcję, że nawet HDMI 1.0 przepuści dźwięk wielokanałowy - więc nie jest to z pewnością kwestia standardu.

Pozdrawiam,
 

bulek

New member
Tak dla uściślenia... czy narzekasz na to, że ampli nie dostaje DD, czy na to, że nie dostaje dźwięku przestrzennego? Dekoder może słać do ampli po prostu 5.1 kanałów PCM i wtedy rzeczywiście nie widzisz znacznika DD na ampli, ale dźwięk wielkoanałowy i tak odbierasz. Możesz sprawdzić, że w tylnych głośnikach jest rzeczywiście "cicho"?
 

KwaK-0

New member
Masta_J ta lekcja była naprawde dobra :) Czytałem :) Bardzo mi sie podobały posty i riposty. Taka dyskusję aż miło się czyta !! A i dowiedzieć się można czegoś.
 
Do góry