Docierać plazmę?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
testuję teraz 42x 20 i 42 G 20 . Powidoki powstały w podobnym czasie czyli po 5 minutach gdy obraz był jaskrawy i po godz. na ciemnym.
Nie dopuściłem do dłuższych powidoków żeby nie było problemów.
Teraz sprawdzam jak długo trzeba korzystając z programów usuwać te powidoki które mam.
 

jarek70

New member
Kiki na jakich ustawieniach sprawdzałeś .. ? określenie jaskrawy przez człowieka który na forum traktowany jest jak guru to trochę nieprofesjonalne :) wcześniej pisalem gra na psx3 2-3 h dużo stałych elementów tv przepracował ok 30 h zero powidoków napewno nie pojawią sie po 5 minutach dzisiaj włączyłem specjalnie obraz startowy z dvd wielki napis Pioneer wyświetlany byl przez 10 minut ,później puściłem plansze białą i czarną z kompa i zero powidoków .
..model g20 oczywiście , model ten nie posiada funkcji do usuwania powidoków,więc z jakich programów korzystałeś?..pytanie czysto teoretyczne ;-)
 
Ostatnia edycja:

Rivam

New member
Ja 100h oglądałem na obniżonych ustawieniach, chyba tylko dlatego, bo czytałem o tym na Forum. Inni "docierają" nawet przez 300h, ale dla mnie to za długo, bo dziennie oglądam tylko 1-2h. Musiałbym czekać wieczność. :) Teraz latam na takich ustawieniach, które mi się podobają. Powidoki chyba zawsze będą powstawać. Ważne, aby zaraz znikały, a nie utrwaliły się. Jednak taka "logo- i paso-FOBIA" mi trochę została, bo tylko patrzę, aby kanał był w 16/9 czy jest dużo elementów nieruchomych itp... U Rodziców mam LCD Samsunga i tam w ogóle się nad tym nie zastanawiam. :)
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
lcd
smuzenie - na dobrych lcd brak
kolory - kalibrujesz i miodzio
jakosc obrazu sd - tak bylo 3 lata temu teraz na dobrych lcd jest bdb
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wygląda na to że docierać.
016_P1090930.JPG


015_P1090929.JPG


Po 5 minutach na 42 G 20
021_P1090946.JPG


022_P1090948.JPG
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wyobraź sobie że mam .
Ale mam ciekawsze wyniki - będą jutro w teście . Bo już skończyłem.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czekam z niecierpliwością na te wyniki, mam nadzieje że nie tylko będą dla niebieskich. A poza tym takie zdjęcia mnie nie przekonują.

Mnie i tak te wasze obawy co do obrazu szczątkowego nie ruszają. Ja to po prostu już ol..am.
Oglądam to co chce i powiem jedno ogladam czasem dwa filmy z czarnymi pasami (format 1:2.35) i później po przełączeniu na obraz który jest cały wypełniony po 15 min. się wyrównuje. Zresztą aby cokolwiek zauważyć to trzeba by siedzieć przy ekranie 42" z 0,5m i się jeszcze dobrze przyglądać. Przy normalnym oglądaniu nic nie zauważam, i to mem gdzieś.

Obraz szczątkowy był jest i będzie, i trzeba oglądać tv, cieszyć się obrazem a nie szukać jakiś pierdółek. A co mają powiedzieć szczęśliwi posiadaczy LCD na których widzą ciągle cień za postaciami ;)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
tak ostatnio się specjalnie przyglądałem i w sumie to mam non stop jakieś powidoki :)
tyle że czym tu się przejmować jak widać je ledwo z 20-30cm (na czarnym tle), z 1m ich już kompletnie nie widać
a po paru minutach oglądania jakiegoś kanału tv i przełączeniu znowu na czarne tło (dla sprawdzenia) znikają całkowicie że już nawet z tych 30cm ich nie widać... po prostu taka technologia, powidoki zawsze będą, czy to widoczne dla oka czy nie

jeszcze dodam, że nigdy nie widziałem u siebie żadnego powidoku z normalnej odległości w jakiej oglądam, czy to po eurosporcie z ich jaskrawym logo, czy to po sesji na xbox360 (ostatnio męczę Fallout 3, minimum kilka godzin z rzędu, a zdarzyło się i z 10h), a często to sprawdzam z ciekawości przełączając na czarny ekran

jeśli o mnie chodzi - można przyjąć że "docierałem" plazmę, choć w sumie oglądam od początku do teraz na niskim kontraście (w nocy na minimum, w dzień tak do 30% mniej więcej), bynajmniej nie z przymusu tylko taki obraz mi odpowiada ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nadużywasz - nigdzie nikt oprócz Cibie nit nie określa tak sprzętu.
Nigdzie nie jest napisane że sprzęt jest zły.
Testy wczytują się.
 

mil998

New member
Witam.
O toż mam problem z wybraniem technologi. Początkowo chciałem wziąć plazmę, ale podobno nie powinno się go do kompa podłączać. Podczas statycznego obrazu plazma ma powidoki, a co się dzieję z ruchomym obrazem, czy lepiej wybrać LCD ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry