dobry wzmacniacz

kamil91

New member
Witam serdecznie wszystkich na forum jestem nowy i proszę o wyrozumiałość. Poszukuje dobrego oczywiście nowego wzmacniacza stereo lub amplitunera stereo. Na to mogę przeznaczyć w granicach 2200+- zł. Zależ mi głównie na dobrym brzmieniu i wysokiej mocy. Wcześniej słuchałem muzyki na wieży sony mhc gt 444. Niestety nie spełniała moich oczekiwań zarówno jej moc i jakość dźwięku. Ja się nie znam i was proszę o pomoc.
Ostatnio w mm słuchałem denon pma 710 ae z wharfedale diamond 10,7 ito ładnie grało aly tak jakby ten denon był ciut za słaby a byłrozkręcony na większą połowę mocy. Słuchałem jeszcze harman kardon 3490 z jbl l890 i tutaj to już naprawdę mocy brakowało temu harmanowi. A jak według was gra yamaha a s700 ? to tyle z mojej strony.Proszę o wyczerpującą i rzetelną odpowiedż. Czekam na propozycje innych urządzeń.
Z góry dzięki.
 

kamil91

New member
Będzie to grało z jbl l890 studio lub wharfedale diamond 10,7 ewentualnie canton gle 490, pop, hause, elektro, trochę muzyki klasycznej w zasadzie wszystkiego po trochu pokój 30m2.
 

Kaszan

New member
Dobrze z JBL zgra się na pewno Harman, w końcu to jedna stajnia i takie połączenie jest stosowane bardzo często. W tej kwocie, a nawet taniej możesz rozważyć HK 980 lub starsze. Z innych, które mocowo powinny podołać to wymieniona przez Ciebie Yamaha i NAD C355BEE. Z doradzeniem stereo jest ten problem, że nikt nie doradzi Ci lepiej niż Twoje własne ucho.
 

arniparus

New member
Heh jak widze u forumowiczow chec zakupu Wharfedale albo co gorsza JBLa to troszke ciarki mnie po plecach przechodza ... drodzy Panowie przeciez sa konstrukcje znacznie lepsze w podobnej cenie. Tutaj bede sie powtarzal pewnie czesto ale chocby Acoustic Energy AELITE 3. Mozna je wyrwac w cenie JBL L890 a jest to zupelnie inna klasa dzwiekowa - kompletnie poza zasiegiem czy to JBL L890 czy Wharfedale 10.
Jeszcze w tym wszystkim to ma byc dobry zestaw do stereo ... ech ... kupisz te glosniki na poczatku bedzie niby fajnie ale po krotkim czasie dojdziesz do wniosku ze wiele w tych glosnikach brakuje ... Klasyki czy elektro sluchac na JBL czy Wharfedale to po dluzszych sesjach mozna szalu dostac :(

Co do wzmocnienia to zdecydowanie odradzam kombinacje typu Denon czy Cambridge Audio (ewentualnie najdrozsze modele ale to juz inne pieniazki)

Polecam natomiast NADa lub HK.
 
Ostatnia edycja:

arniparus

New member
Wiedze ze klega Seba Fan w ciemno popiera koalizje sprzedajacych moderatorow ;)

Piszcie Panowie co chcecie. Ze na JBL brakuje mocy i co za sens jest w wiekszych basowcach, ze nie rozumiecie, ze nie wiecie ....

Dla mnie jakosc dzwieku w L890 czy Wher. 10 jest po prostu mocno przecietna co powoduje ze przy dluzszych odsluchach czlowiek sie diabelnie w takim zestawieniu meczy . Nie jest tez powiedziane ze przy Aelite 3 bedzie brakowalo Panu Kamilowi mocy ... Przedewszystkim uslyszy i wiecej i lepiej niz z tych "super" kolumn.

Co do cen tego Aelite to mozna je kupic nawet okolo 3600zl.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
po pierwsze nie wciskaj mi kogo popieram kogo nie
po drugie kupujacy kupuje za swoja kase, wiec on musi wybrac, ledwo sie zapisales tutaj a juz jestes wielkim znawca
jak wiesz sprzetu na swiecie jest gigantycna ilosc i zawsze jest cos lepsze jak i gorsze od czegos.
 

kamil91

New member
Wszystko super te wasze propozycje bo raczej w Kielcach takiego sprzętu nie odsłucham. Ja o wzmak pytałem a nie o kolumny a wy już. Czyli ja się nie znam i ten harman 3490 to wszystkie kolumny zasili ?
Odsłucham sobie yamaha i wszystko będę wiedział i wam powiem co tak naprawde jest mocniejsze!

A mocy brakowało mi nie w dzwięku tylko w wzmacniaczu. A tak wogóle to na jpierw posłuchajcie tego zestawu a potem cokolwiek mówcie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
kamil91 znalazłeś się między młotem, a kowadłem :) nikt nie detronizuje Twojego słuchu i informacji jakie posiadasz. arniparus doradza Ci zakup Acoustic Energy AELITE 3 i ciekawi mnie jak się do tej propozycji odniesiesz.
 

Deimos

Banned
HK 355 radził sobie nieźle. A napędzał Monitor Audio kolejno RX-6. RX-8 i GS-20. Słuchałem tego niedawno w Poznaniu w Korisie.
 
Ostatnia edycja:

kamil91

New member
Nie mam możliwości odsłuchać tych kolumn. Ja nie szukam kolumn z wielkimi głośnikami mnie martfi że kupie za słaby wzmacniacz i potem będzie czapa. Jak byłem w Kielcach to chciałem w mm odsłuchać 980 i te jbl e ale panu pewnemu się nie chciało kolumn podłączyć bo bliżej był 3490. A słyszałeś jak gra ta yamaha a s700 ?
 

Deimos

Banned
Jeżeli chodzi o yamahe, to słuchałem modelu bodaj z serii 1000 (stereo jakieś) też z Monitorami, ale w " Kezardzie" w Starogardzie Gdańskim.
Moim zdaniem grało to ciut mniej dynamicznie od w/w HK.
 

arniparus

New member
Panie Kamilu problem tkwi w tym ze kolumny maja najwieksze znaczenie jezeli chodzi o ogolna jakosc dzwieku ... Pozniej wzmacniacz i na koncu odtwarzacz CD. Oczywiscie sa czasami drobne odstepstwa ale generalnie tak sie wlasnie to przedstawia.

Jezeli chodzi strikte o wzmacniacz to jezeli Yamaha to wylacznie model 1000 lub wyzej ... Moim zdaniem nie ma to takiego kopa co HK i bedzie gralo ostrzej. Yamaha nie bardzo pasuje do glosnikow pokroju JBL. Zdecydowanie poza HK posluchaj koniecznie NADA. Nie sa to badzo drogie ani urodziwe wzmaki ale wiele porafia i beda pasowaly i do stylu muzycznego i do kolumn o ktorych mowa.
 

arniparus

New member
Tutaj sie nie zgodze ze NAD nie jest dynamicznym wzmacniaczem. Oczywiscie zaden wzmacniacz z najnizszej polki cenowej demonem nie jest ale juz troche drozsze modele potrafia zaszalec. C352 juz potrafi napedzic niejedne kolumny. Oczywiscie im wyzszy model tym wiekszy pazur i moc ...
 

mkk1

New member
kamil ,
dodaj sobie do porównania Xindaka A-06 i AA Map 105 , przy czym niekoniecznie z JBL :) .I żeby nie było , są w ofercie Fabryki Dźwięku w Kielcach , więc pewnie możesz posłuchać . Jak możesz posłuchaj tego np z MA RS6, Dali Ikon 6 albo 7 .

M
 
Do góry