Dobry wybór do 2500?

Meon

New member
Witam, sprawa wygląda tak, że mam dylemat z wyborem telewizora('42), do dość dużego pokoju. Nie wiem jeszcze jak daleko od niego będziemy siedzieć - pewnie tak, jak będzie najwygodniej. Telewizor ma wisieć na ścianie. Nie mam jeszcze żadnego cyfrowego polsatu, n itp.., tak więc zastanawiam się nad telewizorem, tunerem, anteną i nad wszystkim innym ;)

Co do telewizora, to byłem dzisiaj w Neonecie i sprzedający polecił mi plazmę Panasonic TX-P42X10Y. Właściwie już chciałem ją brać za 2500, jednak zapytać nie zaszkodzi. Przychodzę do domu, patrze na oferty neonetu, allegro i widzę LG 42PQ2000 o prawie 700zł tańszy. Co Wy o tym sądzicie? Na moje oko żadnej wiekszej róznicy poza ceną nie widać.
Chciałbym, aby telewizor był naj najtańszy - mógłbym kupić droższy tuner.
Jesli telewizor kosztował by 2500zł, to już max. 200zł mogę przeznaczyć na tuner.

Co do tunera, to chciałbym taki, aby mógł odtwarzać jakość HD(najwyższą, jaką posiada w/w telewizor.
A jeśli chodzi o ofertę telewizji, wg. mnie najlepsza jest "telewizja na karte" - niski abonament, jeśli nie chcę, to nie płacę w ogóle, a do tego chyba wszystkie kanały, jakie bym chciał.
Co Wy mi polecacie, co byście zrobili na moim miejscu? ;)

Pozdrawiam.
 

amlas

New member
2500zł za X10Y to sporo, spokojnie możesz kupić za 2200 z dostawą do domu, a poczekaj to świąt to cena spadnie poniżej 2000...

co do telewizji to polecam n - ja płacę 38zł/miesiąc, kilka kanałów HD (których nie będziesz miał w tej na kartę), a to ważne przy takim tv jak kupisz, pakiety do wyboru, zależy co lubisz
 

Meon

New member
Właśnie nie znalazłem nigdzie listy kanałów HD do tej na kartę, liste mam, ale nie pisze, który w HD.
Czyli myślicie, że warto do świąt czekać? W Neonecie powiedziano mi właśnie, że ceny się nie zmienią.
Jaka różnica jest pomiędzy tym Panasoniciem a LG? (poza ceną;))
 

digitalus

Banned
witam
w tnk nie ma kanalu hd ale to dobry wybor jesli np nie chcesz placic abonamentu zawsze bedziesz mogl ogladac z bardzo dobra jakoscia tvp1,tvp2,tvn,tvn7, religia tv.
jakosc kanalow tvp z tnk zdecydowanie lepsza niz cyfrowego polsatu. jakosc tvn i tvn7,religia.tv bardzo dobra
jesli zdecydujesz sie na tnk to warto kupic tylko karte bez tunera za 50zl.
to najlepsze rozwiazanie bo tunerki ktore kupisz razem z karta nie maja nawet wyjscia component albo hdmi. tylko euro i cvbs
mozna kupic inny tuner przynajmniej z wyjsciem component aby uzyskac lepsza jakosc obrazu np ferguson 6600 lub 7600.
dobrym rozwiazaniem jest tez kupno nowego tunera ferguson hd ariva 200 za okolo 450 zl.dlaczego tunerek hd bo np z astry mozna ogladac niemieckie kanaly hd fta.byc moze wroci niekodowany tvp hd z astry.najlepiej zamocowac dwa konwertery czyli glowny na hotbirda i zez na astre.
w rankingu hdtvorg x10 plasma top ten jest na czwartym miejscu, czyli ladnie:)oczywiscie x10y ma tuner mpeg4.test dotyczyl x10 bez mpeg4
http://www.jakitelewizor.pl/ewolucja_pv80_recenzja_nowego_panasonica_42x10,1237451392,1
http://www.hdtvorg.co.uk/best_buy/plasma/best_buy_plasma.htm
niestety nie zawsze warto kupowac przed swietami bo popyt moze byc wiekszy i wyzsze ceny.
lg tez nie ma zlych ocen tu np krotki test telewizora
http://www.jakitelewizor.pl/duza_i_tania_plazma_lg_42pq20000,1257726499,1
 
Ostatnia edycja:

Meon

New member
ranking rankingiem, jednak ten LG jest o wiele tańszy, i więcej pieniędzy by wystarczyło na dobry tuner(biorąc pod uwagę fakt, że w zasadzie nie różnią się niczym poza firmą;)).
Czyli nie ma szans na w miarę tanie oglądanie chociaż TVP HD, lub jakiś sportowy w HD? W wiadomosciach słyszałem, że wszystkie TVP mają być nie kodowane.
Kurczę, naprawdę szkoda mi wydawać 40zł co miesiąc, biorąc pod uwagę, że jedynie wieczorami przez dosłownie może przez 1-2 godzinki mam czas na oglądanie TV, i w większości jest to TVP. Jednak cos korci mnie do tego, aby miec jakis programik np. sportowy + z dobym filmem w HD, skoro telewizor ma HD, to chciałbym to wykorzystać.
Właśnie, jeszcze jedno pytanie mam, znajomy powiedział, że mam sobie wyobrazić, jak będzie wygladać 1024x768 na 42 calach i sam sobie dać odpowiedź, czy opłaca się coś takiego kupować?
 

digitalus

Banned
oczywiscie ze warto kupic telewizor o rozdzielczosci 1024x768 bo tylko taki telewizor lepiej przeskaluje sygnal sd do rozdzielczosci hdready.potwierdzone jest to na forum ,przez elektronikow i programistow z forum elektroda
to tylko dwa przyklady
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic964952.html
http://www.pcformat.pl/index.php/ar...zja-w-wymiarze-hd-test-telewizorw-lcd-full-hd
nsport z tnk, szczegolnie transmisje sportowe prezentuja sie bardzo dobrze.
tvp hd moze byc fta,ale czy bedzie na pewno tego nie wiem.wszystko wyjasni sie w przyszlosci
sportowy kanal sd fta z astry to niemiecki eurosport i dsf
 
Ostatnia edycja:

Meon

New member
Tak więc telewizor wybrany :)
Teraz został wybór tunera i oferty.
Duża jest różnica pomiędzy tym tnk, a prawdziwym HD z np. cyfrowego polsatu? Np. podczas meczu?
Co do tunera, to jest może taki, który będzie miał wejście na usb(aby filmy z pendriva odpalał)?
Również mam pytanie jaki kabel musi być od satelity do tunera, zwykły taki jak antenowy normalny(z wyglądu w środku drut, na nim plastik, a na tym plastiku taki pancerz srebrny)?
A, i ostatnie pytanie - opłaca się kupować jakieś dodatkowe głośniki - kino domowe? Czy może głośniki z TV dają radę?

Pozdrawiam;)
 

digitalus

Banned
roznica jest wyrazna mam na mysli kanaly sd i hd . jesli kupisz tuner ariva i zdecydujesz sie na karte cyfrowego polsatu to niestety koszt bedzie znacznie wyzszy bo bedziesz musial kupic tez modul cyfrowego polsatu ,koszt okolo 200zl+ karta. modul wkladasz do tunera, do modulu karte. jesli polsat to lepiej wybrac tuner hd od polsatu razem karta. nie jest potrzebny modul. bedzie znacznie taniej. kabel satelitarny mozesz kupic na allegro.
musisz sam ocenic czy glosniki daja rade,to indywidualna sprawa kazdego odbiorcy.
 
Ostatnia edycja:

Andrzej16

New member
Meon napisał:
Tak więc telewizor wybrany :)
Teraz został wybór tunera i oferty.
Duża jest różnica pomiędzy tym tnk, a prawdziwym HD z np. cyfrowego polsatu? Np. podczas meczu?
Co do tunera, to jest może taki, który będzie miał wejście na usb(aby filmy z pendriva odpalał)?
Również mam pytanie jaki kabel musi być od satelity do tunera, zwykły taki jak antenowy normalny(z wyglądu w środku drut, na nim plastik, a na tym plastiku taki pancerz srebrny)?
A, i ostatnie pytanie - opłaca się kupować jakieś dodatkowe głośniki - kino domowe? Czy może głośniki z TV dają radę?

Pozdrawiam;)
w LG model PQ200R można było odblokować port USB, po tym telewizor służył jako odtwarzacz Divx. Telewizor miał wadę, więc wymieniłem na PQ2000 i teraz czekam na jakąś metodę, przy pomocy której odblokuję Divx i w tym modelu.
Zaleta w stosunku do dwóch odtwarzaczy DVD z USB, które mam w domu (ELTA i BELWOOD): czyta dysk zewnętrzny 320GB, odtwarzacze tylko pendrive'y.
W poniedziałek kupię pilota z Lidla, może pomoże :)
 
Do góry