dobre kolumny stereo do H/K AVR 247

ThoR_82

New member
Witam!

Mam zamiar w okolicach wrzesnia zakupic jakies konkretne kolumny tyko przody (dobre stereo) cena do 2700zl. Podlaczone to bedzie do (tak jak w podpisie...) Hk AVR 247 kabelki QED Silver Special w chwili obecnej uzywam jako CD PS2 :/ (ale to tez zmienie jak reszte sprzetu ,po kolei ale konkretnie ,lecz najpierw kolumienki ;)) przez jakies pol roku bedzie to stac w pokoju ok. 18m2 a pozniej 42,5 - 8,5 x 5 sprzecik bedzie stac na tym krotszym boku ;))) wiec nie chcem kupic za malych ,zeby dawaly rade naglosnic takie pomieszczenie... Muzyki slucham w bardzo szerokim zakresie od Jazzu ,pop ,filmowej po elektroniczna ,trip hop ,rock ,metal... szukam czegos gdzie jazz i muzyka filmowa bedzie brzmiec tak jak powinno ale i zeby w rocku i metalu potrafilo lupnac dynamicznie ;D;D;D W chwili obecnej nie mam mozliwosci(miasto w ktorym jest jeden sklep mzuyczny :/ z okreslona elektronika...) ani czasu (praca do pozna...) w polowie sierpnia bede miec urlop to sprobuje poszukac i jak sie da to odsluchac co znajde... Ponizej podam kilka modeli ktore mnie interesuja :

1. Dali Ikon 6
2. Kef iQ 7
3. Paradigm 7v5
4. JBL ES??
jak by dobrze poszlo to moze i na te by starczylo :eek: ale glownie wole skupic sie na "fantastycznej 4" :eek:

5. Monitor Audio Silver RS 6
6. Paradigm 9v5

Czekam na ciekawe propozycje i opinie ;)))
 

ThoR_82

New member
klase cenowa podalem;) wstepnie do 2700zl ale to jest tez uwarunkowane od tego jak bede stacz z remontem domu:( i wydatkami z tym zwiazanymi...

Co do F4 tak przypuszczalem ze dali bedzie wysoko:) co do MA... to jeszcze troche czasu mam wiec moze cos sie ruszy :eek: (a mianowicie cena:eek:) jesli chodzi o naglosnienie 40m2 Dali dadza rade? i co z reszta stawki czy pozostaja poza konkurecja czy nie wydola w takim pomieszczeniu? czy moze jakosciowo odstaja...

Jestem ciekaw moze akurat ktos na forum ma podobne warunki i konfiguracje sprzetowa i zechcialby sie wypowiedziec:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Moja wyliczanka była pod 18m2, do 40 to bedzie pozniej trzeba zmienić amplituner, a teraz zakupić większe kolumny. Na placu boju zostaną 9v5, iQ9, ES90 coś w ten deseń.
 

ThoR_82

New member
huuuh:roll: co do amplitunera to tez mam zamiar zmienic ale najpierw chcem dobre kolumny kupic:) tylko nie myslalem ze Dali ikon 6 wymiekna... pod nie najbardziej sie nastawialem a co do tych nowo wymienionych to juz raczej zbyt duzy skok cenowy:( przynajmniej iQ9 bo to raczej juz kosmiczna cena bedzie... moglbym poczekac i dozbierac do tych 3200zl bo tyle mniej wiecej kosztuja na allegro np. Paradigm 9v5 ale to jak juz wspominalem zalezy od tego jak bede stac z czasem "talarkami" i remontem domu:( wiec jak by sie dalo to wolalbym zostac przy F4:) no chyba ze naprawde nie dadza rady...
czekam na opinie:)
 

don111

Banned
u Blackninja akurat 9v5 kupisz poniżej 2,7k, będą niewiele droższe od JBL es90
ale wiesz co, lepiej idź do tego salonu i posłuchaj sam, przekonasz się czy tak polecane ostro JBL E i teraz ES są faktycznie takie "dobre", bo na tym forum targowym ich krytykować nie wolno :)
a jak chcesz HK to z serii minimum 4xx zwłaszcza na taki metraż
 

ThoR_82

New member
co do ceny paradigmow jestem w szoku:eek: moze i reszta stawki ma tak atrakcyjne ceny:D a jezeli chodzi o odsluch to wczesniej wspomnialem... (chwilowy brak czasu...) jednak jak juz odwiedze ten sklep (i moze w innym miescie) to za duzego wyboru nie ma :/ (Onkyo tylko 505-ki... jakis Pionier tez niski model i Yamahy z kolumn to co zapamietalem i sie rzucalo w oczy to tannoye ,Klipsh f1 i Kef chyba iQ5 , H/K wogole nie ma :| a sprzedawca sie wypowiada jak o jakims badziewiu :| wiec na jego opinie za bardzo nie zwracam uwgi... zajrze tam(w czasie urlopu) moze bedzie cos co mnie "interesuje"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ThoR_82

New member
tak tak zostane na razie przy kolumnach:) po info otrzymanym na priv od blacknija chyba jednak bedzie trzeba zrezygnowac z czeci kolumn... i w zwiazku z tym troche mi sie zmienilo zestawienie a minaowicie :

Paradigm 9v5 : hmm na razie to moj faworyt "ponoc" dynamika i mozliwsci duze... i cena atrakcyjna:eek:

JBL Studio L880 : kompletnie nie mam pojecia jak one graja nawet z wypowiedzi na forach... niby JBL i H/K sa dla siebie stworzone ale... Mam nadzieje ze mnie nikt nie zlinczuje :p szczerze mowiac jak dla mnie(na zywo niestety nie widzialem i nie slyszalem ale obym sie mylil) one wygladaja jak od tanszych kin domowych nie wiem jak by na mnie zrobily wrazenie do poki nie zobacze i nie odslucham(znajac zycie i okolice to nie bedzie takiej mozliwosci :|) dlatego licze na wasze opinie!

Monitor Audio RS6 : "ponoc" dzwiek swietny ale jak zagra z moim H/K i czy dadza rade i nie spuchna w tych 40m2:(

pozdro
 

don111

Banned
widze jeszcze ostatnia próba aby kuchennymi drzwiami wcisąć JBL :mrgreen:
No tak JBL Studnia grają troche lepiej od E/ES ale tylko troche ;)
powiedzenie HK + JBL to taki wymysł sprzedawców, sprzedając w pakiecie widocznie większe rabaty dają :cool:
może dla JBL Harman to najlepszy wybór ale dla HK z pewnością JBL to nie najlepsze co może go spotkać :mrgreen:
a to dlatego że HK z większością innych kolumn w podobnej cenie zagra lepiej
 

hasgaliel

New member
mogę tylko dodać, że przeszedłem "drogę" w ampli od Yamahy 663 do H/K 355 a w głośnikach od JBL ES80 do MA RS 6, i w domku stoi i ślicznie gra na 25 m2 właśnie zestaw H/K 355 i MA RS6. Niestety nie wiem jeszcze jak gra w ostrzejszym brzmieniu bo narazie nie możemy się nasłuchać jazziku....miodzio

Pozdrawiam
 

ThoR_82

New member
JBL no cuz nie mam pojecia jak graja i to zadna seria bo jeszcze nigdzie nie widzialem ani nie slyszalem :/ (juz wiem ze ma mocny bas ale bas to nie wszystko:eek:)ale daje im szanse tylko bez odsluchu ich raczej nie wybiore... predzej cos z pozostalych dwoch(jezeli do tego dojdzie:()

Wlasnie zaczal mi sie dlugo oczekiwany urlopik do 18 sierpnia:eek: ale i tak czas bede miec dopiero mooze od nowego tyg.(to i tak w wolnej "chwili" bo trzeba tez zagospodarowac czas na remont domu w sumie to dwoch:roll:) i wtedy cos przykukam w swoim miescie i obym trafil na ta trojke... jak na razie nie jest mi to dane:???: (ten nieszczesny "salon...") moze znajde czas i sie wybiore do Zielonej Gory (40km tylko czy i tam bedzie cos z tego co chcem) ewentualnie poznan(100km ale w to to juz watpie...:???:)
Poczekam i zobacze jak sie sprawy uloza z tym urlopem... bo trzeba jeszcze gdzies wyjechac odpoczac od tego wszystkiego:)
 

ThoR_82

New member
Witam

Jak mowilem wczesniej kupilem kolumny ale zadne z wymienionych wyzej... na allegro znalazlem z drugiej reki Dali Ikon 7 za 2500! 3 miesieczne w perfekcyjnym stanie:cool::eek: tak wiec stoja u mnie od wrzesnia(nie mialem czasu wczesniej napisac...) i musze powiedziec ze na poczatku po przejsciu z moich Koda ex 686F brzmialo to "dziwnie" wiecej o niebo wiecej srednicy(kody maja wycofana srednice...) wysokie wyrazniejsze czystrze stereofonia i przestrzennosc to mnie powalily:eek: dzwieku wiecej na tym samym poziomie glosnosci naprawde super. Zauwazylem ze bas jest bardzo dynamiczny ale juz nie tak gleboki jak w kodach w niektorych nagraniach potrafi zejsc bardzo nisko ale na niektorych jakos dziwnie za wysoko gra bas jak dla mnie(ale to tylko na niektorych:)) a im dluzej ich slucham tym jest lepiej:) i slucham teraz na tej nieszczesnej PS2:( co bedzie jak kupie jakies porzadne dvd lub cd:rolleyes: uhhh:mrgreen: powiem troszke jeszcze jak sie sprawuje w roznych rodzajach muzyki np w jazzu one sa wprost genialne:) pop rownierz klasyki malo sluchalem ale pewnie tez bedzie dobrze ;] w elektronicznej rowniez np: Orbital , Underworld ,JMJ , przestrzen jest wysmienita:eek: jedynie chyba w rocku i metlu:twisted: nie idzie im tak dobrze jak z reszta(ale czego mozna oczekiwac po takich kolumnach od takiej muzyki:p) dynamika dalej jest swietna tylko za bardzo sa zrownowazone wszystkie tony...tzn bas tez potrafi lupnac ;] tragedi nie ma ale moglo by byc troszke lepiej:p aha i nawet dziek z kompa jest bardzo dobry mam karte muzyczna Audigy 2 ZS gold chinche ekranowane niektore utwory to naprawde ladnie brzmia nie sadzilem ze z kompa moze byc tak dobry dzwiek:smile:generalnie to swietne kolumny:eek:z H/K graja jak dla mnie elegancko:eek:k:

pozdrawiam
 
Do góry