Dobre audio i kd na 16m2

zygzak

New member
Witam,
Przejrzałem forum i wiem że już podobne wątki były, ale proszę o indywidulane podejście do sprawy;)
Od pewnego czasu robie przymiarke pod zestawik w postaci amplitunerka i 5.1 (jakiś tam odtwarzacz dvd jest) i coś nie bardzo sie moge zdecydować. Oto garść danych wstępnych o które zawsze pytacie:
- pokój ok.16m2 (bloki) wg rys (jeśli uda sie podpiąć ;) ),
- ustawienie sofy i stołu raczej nie negocjowalne (małżonka),
- sprzęcik służyłby do odsłuchu muzy 70% + filmiki 30%,
- muza to hmm... dość szerokie spektrum, ale powiedzmy S.ofMercy, DM, ZZTOP, D.Bowie, Yello, Yes, F.G.toHollywood, ale też Sade, Sting, P.Gabriel, elektoniczna i takie tam,
- koszt, którego chciałbym nie przekroczyć to jakieś 5kPLN,
- zapomniałbym: pożądany też odsłuch radia i ...
- zalecany kolor obudowy kolumn to wiśnia, wenge.

I teraz... przyznam sie szczerze, że ukierunkowałem się na ampli Onkyo 505 & JBL northridge - czy słusznie? Może to nie najlepszy zestaw?? Myślałem też o Tannoy'ach Mercury M3/M4 (F3/F4) ale troche małżonce wizualnie nie pasują (ach te kobiety:???:).
Wracając do JBL: Widzę tu opinie, że lepiej brzmią ES80 niż E80 - słyszałem i jedne, i drugie, i jakoś tak nie bardzo podzielam tą opinie, ES jakoś tak płasko brzdąkały, bez dynamiki, płytki bas - no chyba że były "niewygrzane"... ale nawet sprzedawca potwierdzał moje wrażenia. Czy sugerujecie, bym raz jeszcze porównał, czy coś w tym jest?
Rozważam też E90 zamiast E80 - po odsłuchu (okazjonalnym w MM) oczarowała mnie zupełnie inna głębokość i naturalność basu, wówczas może i nawet zrezygnował bym z subwuffera... Przemknęło mi nawet prze myśl by nawet ograniczyć sie tylko do 2xE90 i juz...
Jak jest z tylnymi gł. - E10/E20: sa jakieś różnice brzmieniowe? Będę musiał je chyba powiesić lub umieścić na jakichś półkach nad sofą.

Ale... czy w tym pokoiku - czy to nie będzie przepał? czy jest wogóle o co walczyć? Czym sie sugerować przy doborze okablowania?

Prosze o opinie, bo czas podjąć jakieś decyzje...
 

Attachments

  • room.jpg
    room.jpg
    28,8 KB · Wyś: 220
Ostatnia edycja:

eloma1

New member
Jestes pewny ze chcesz kino domowe?Ja mam podobny problem pokój 18 m kw., i jednak zdecydowałem się na stereo-tradycyjnie, muzyka brzmi o niebo lepiej a filmy i tak oglądasz sporadycznie , dobre stereo zagra swietnie też w filmie.Odsłuchiwałem Onkyo 605 i 805 porażka, Harman o wiele lepiej radzi sobie z muzyką, Onkyo przy Harmanie to pitu-pitu.A jezeli chodzi o glosniki to zdecydowałem się na KEF, dla ciebie bedą dobre iq7, moja żonka zakochała się w ich wyglądzie , grają bosko, żadne tam JBL, te głośnikinadają się do rąbanki typu tecno, a nie do normalnej muzyki .Jak odsłuchałem Jona Lee Hokera to mi buty spadły i wtedy podjąłem decyzje - żaden kd w domu. Ewentualnie gdy braknie basu to dokupisz sobie suba.Wzmacnicz stereo można kupic za niewielkie pieniadze i będziesz zadowolony, i plątaniny kabli nie bedzie, zona się ucieszy, a muza bajka.
pozdro
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ES graja mocnym pierwszym planem w tym nie maja sobie równych, cierpi na tym głębia sceny.
 
Ostatnia edycja:

zygzak

New member
Hmm, amplituner stereo zamiast kd... będę musiał przemyśleć...
i chyba jakiś dzień lub dwa z urlopu wziąć na odsłuch bez pośpiechu.
Może ograniczyć sie tylko do frontów?
pozdr
 

zygzak

New member
pierwsze podejście, ...ale cdn

Jak pisałem tak zrobiłem, dzień z urlopu i wstępne rozeznanie...
w sobote ciąg dalszy, znaczy wstępnie umówiony na dalszy odsłuch jestem ;)
ale ale, może ktoś zna dobra miejsce i fachową obsługę gdzieś w Łodzi, na razie naszedłem swoją skromną osobą KINOWDOMU Rzgowska i (a może przede wszystkim) RTVMAX Włókniarzy. Na Kościuszki 2 jakoś tak ... nie tak...
Ale wróćmy do podstaw:
Pierwsze wrażenia i sugestie:
- po namowach obsługi myśle o onkyo txsr605 (bo ponoć 505 nie napędzi odpowiednio) lub denon avr2808, ale też coraz poważniej zamiast ampli myśle o złożeniu typowego wzmacniacza i tunera (bo niestety jakieś radio musi brzdąkać na co dzień) , tylko co brać pod uwagę? porównanie kosztów? Może Cambrigde Audio? HK? tylko jakie klocki? no i koszt:(
- słuchałem JMLAB Chorus 816... nice:) ale :( koszt
- słuchałem Dali IKON 6 nieco rozczarowały, basik jakoś tak nie ten, selektywny trasznie dźwięk, strasznei dużo średnich.
- słuchałem KEF IQ7 albo 5 (straciłem rachube) i płytki basik, ale lepszy niż ikon, bardziej spójne, choć zdecydowanym faworytem jak na razie jest chorus816, tylko zamiast jbl cinepacka mam tylko fronty :( ($)
- będę chciał wysłuchać Dali Concept 6, JBL E80, bo ponoć E90 na zamówienie tylko i to trza sie śpieszyć bo rynek sie opróżnia)
- może jeszcze coś wpadnie w oko i ucho...
Widziałem nową linie HK - całkiem ładna wizualnie, ale nie miałem sposobności odsłuchu...
A tak całkiem na marginesie: Czy jest w Łodzi możliwość by sprzedający podjechał i u klienta zapodał prezentacje... warunki odsłuchowe mogą być diametralnie różne...? kiedyśtak sie dało zrobić ;)
No i czy ja aby nie robie przepału dla tych 16m2 ??:???:
ps.: blackninja - czy faktycznie E90 sie kończą? czy rozkompletowanie cinepacka by zamiast E80 mieć E90 bardzo wali po kieszeniach?

Pozdr 4 all dla szukających, i tych co mają jeszcze cierpliwość do tych szukających...
 

Cyr4x

New member
Na aukcjach prostsze Denony, czy Yamahy można mieć już za 300-400 zł (używki w stanie idealnym). Warto więc się zastanowić zanim się wyda kupę kasy na amplituner 5.1 z głośnikami. Do tego nawet jakieś tonsile podepniesz i będzie przyjemnie grało. Oczywiście zapewne nie tak jak KEF, czy Infinity wyższej klasy. Sam się przymierzam do skompletowania czegoś podobnego, bo porządne głośniki stoją mi w domu nie używane.
 
Ostatnia edycja:

zygzak

New member
> E90 już się skończyły,...
szkoda

i? żadnych komentarzy, sugestii co do obranej drogi, wyborów?
czy jest coś co jest zbliżone odsłuchowo do Chorus 816 a może kosztuje ciut mniej?
Jutro idę posłuchać Northridge...
zegar tyka :confused:
 
Do góry