Dobór TV

karyx

New member
Witam wszystkich,

Na wstepnie chcialbym sie ze wszystkimi przywitac i prosic o wyrozumialosc.
Od jakiegos czasu przegladam to forum i szczerze mowiac jestem zachwycony wszystkimi informacjami ktorymi sie tu dzielicie.
Bardzo przydatne rzeczy, zwlaszcza dla takich laikow jak ja.
Ale do rzeczy.
Co prawda, przeszukiwalem rozne posty ale nie do konca moge znalezc odpowiedz.
Otoz planuje zakup TV do 3000zl.

Co prawda wszyscy znajomi maja LCD i jak mowie ze zastanawiam sie na plazma to sie pukaja w czolo, ze wiecej pradu, wypala sie luminofor itp.
Ale po tym co tu wyczytalem to wcale do konca tak to nie jest.
Telewizor bedzie w pokoju 4m x 4,5m
Odlegosc ogladajacego od ekranu ok 4m
Okna z boku, prostopadle do TV, strona poludniowo -zachodnia
Wiekszosc czasu ogladana zwykla kablowka MM, do tego podlaczanie PC i DVD.
I mam dylemat, jaki TV.
Dosyc duzo naczytalem sie pozytywnych opini o Panasonicu 42" S10E
Zastanawiam sie czy taki duzy calarz, czy np 37"
No a przede wszystkim czy LCD czy plasma.
Prosze o rade, i wybaczcie taki dlugi post, ale jakos ciezko bylo mi to krocej opisac;)
Pozdrowienia i z gory dzieki za kazda pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to sięgałbym też po 42":
Toshiba AV 635
JVC 42 R 10
Panasonic 42 S 10
Sharp 42 SB 55
A nawet 46" - Sharp D 65
 

karyx

New member
A czy jest tak, ze do zwyklej kablowki , np Multimedia, bo taka akurat mam, lepiej sie nadaje TV z HD ready zamiast Full HD?

Bo czytalem tu na forum ze do HD jest mniejsze skalowanie z syganlu anologowego, niz na Full HD przez co obraz jest troche mniej znieksztalcony
Czy klasyczne DVD nadaja w Full HD czy HD ready?

Kurcze, pomozcie, bo juz mam taki metlik w glowie ze nie wiem co wybrac, a w media marktach i saturnach to tacy pseudo fachowcy ze rece opadaja
(bez urazy jesli kogos obrazilem, ale po prostu tacy mi sie w rozmowach trafiali, malo , hmmm, kompetentni)
Na poczatku chcialem kupic LCD full HD.
Teraz sporo sie naczytalem o Plazmach panasonica i juz bylem nastawiony na P42S10E,
Teraz z kolei mysle czy ma sens doplacac do Full HD bo pewnie i tak nie bede tego wykorzystywal, wiec mysle o P42X10Y
A przede wszystkim chce zeby obraz ze zwyklej kablowki byl ladny i nie rozmyty, a co patrze na lcdeki znajomych to obraz katastrofa i sama pixeloza.

Z gory dzieki za kazda pomoc i okazanie cierpliwosci
 

tomi-pops

Banned
Full HD czy HD ready

Nie wiem skąd twoje przekonanie że HD ready jest lepsze w niektórych sytuacjach. Ja mam obydwie wersje i full HD jest w każdym przypadku lepsze.
Nie zauważyłem aby lepiej wyglądał obraz w niektórych przypadkach na HD ready i dziwi mnie ten pogląd skąd się wziął. Wszystko zależy od elektroniki jak sobie radzi z sygnałem. Odpowiedz sobie sam dlaczego Full HD jest droższe w zdecydowanej większości.
Pozdrawiam:cool:
 

dedusdd

New member
tomi-pops napisał:
Nie wiem skąd twoje przekonanie że HD ready jest lepsze w niektórych sytuacjach. Ja mam obydwie wersje i full HD jest w każdym przypadku lepsze.
Nie zauważyłem aby lepiej wyglądał obraz w niektórych przypadkach na HD ready i dziwi mnie ten pogląd skąd się wziął. Wszystko zależy od elektroniki jak sobie radzi z sygnałem. Odpowiedz sobie sam dlaczego Full HD jest droższe w zdecydowanej większości.
Pozdrawiam:cool:
A moim zdaniem nie ma lepszego wyjścia jak popracowanie nad sygnałem.
Mam tu na myśli decyzje o dekoderze.
Mając kablówke jedynie z sygnałem analogowym problem będzie istniał zawsze.
Przerabiałem to w Aster-ekipa serwisowa jaką wezwałem do domu zgłaszając słaby sygnał rozłożyła ręce twierdząc że TV LCD czy też plazmy są już na tyle wydajne że sygnał analowogowy jest do nich poprostu za słaby.
Oczywiście panowie sprawdzili poziom sygnału który jak to określili mieścił się w normie ale na tym się skończyło.
Przeszedłem ostatnio do Spraya ale temat jest podobny.
Bez dekodera chłopie nie ruszysz lepiej kupić tańszy TV a dołożyć na dekoder.:bober:
 

tomi-pops

Banned
Tak tylko jak kupi się dekoder lepszy to tv będzie kiepską miał matryce - a wtedy chciało by się mieć ładniejszy obraz np z jakiegoś playera i wtedy dylemat " a mogłem kupić full HD".
Moim zdaniem lepiej myśleć przyszłościowo.:)
 

osip

New member
tomi-pops, jakie masz wersje tych TV ? Bo mnie to ciekawi , że full hd graci lepiej na sygnale SD, od hd ready

X10y bedzie troszke lepiej skalowal obraz SD od s10e, ze wzgledu wlasnie na swoja mniejsza rozdzielczosc
chodz s10e jak na full hd, tez bardzo dobrze sobie z tym radzi
Gorzej juz z panelami NeoPdP Panasonica [od wersji g10], ktora srednio sobie radzi ze slabszym sygnalem

dlatego kup sobie S10E [taki wlasnie maly kompromis]
 

tomi-pops

Banned
osip napisał:
tomi-pops, jakie masz wersje tych TV ? Bo mnie to ciekawi , że full hd graci lepiej na sygnale SD, od hd ready

sama LCD full HD i lg PQ hd ready i nie ma znaczenia czy z dekodera czy z tunera wew. jest lepszy obraz na samie ale LG ma kiepski tuner wew. ale to inne klasy TV - Wysoka półka i średnia więc trudno porównywać ale fakt jest faktem i na pewno bym już nie kupił hd ready.
 

dedusdd

New member
tomi-pops napisał:
Tak tylko jak kupi się dekoder lepszy to tv będzie kiepską miał matryce - a wtedy chciało by się mieć ładniejszy obraz np z jakiegoś playera i wtedy dylemat " a mogłem kupić full HD".
Moim zdaniem lepiej myśleć przyszłościowo.:)
Pewnie że trzeba myśleć przyszłościowo ale moim zdaniem to myslenie od tyłu:wadasz kase na coś z czego nie będziesz się mógł w pełni cieszyć.
Dojrzejesz do dekodera a w między czasie twój tv spadnie w cenie o połowę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry