Dobór Kina Domowego

piwo5

New member
Witam. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna zestawu kina domowego. Czytam posty na wielu forach i z tego co widzę wcale mi to nie pomaga, wręcz przeciwnie mam większy mętlik w głowie. Po dotychczasowej lekturze tematu wybrałem sobie taki zestawik HK AVR 255 + Tonsil Siesta 5.1 Zestaw przeznaczony będzie przede wszystkim do oglądania filmów, rzadko muzyka. Czy mój wybór jest dobry (kolumny 6 ohm a amplituner 8)Czy są może lepsze kombinacje. Nie słuchałem tego zestawu, sa to na razie wstępne przymiarki. Próbuje zasięgnąć informacji, gdyż nie chcę aby mi wciśnięto jakieś badziewie. Nie zgłębiłem aż tak tematu. Proszę o sugestie, zestaw do ok 6500
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
jest o.k.

Amplituner bardzo dobry i jeżeli chodzi o jakość dźwięku,możliwości i cenę.
Co do głośników to ja miałem kilka lat polskie wyroby tonsilu,najdłużej Sherzo 110,porządne polskie kolumienki.
Myśle ze twoja propozycja jest bardzo rozsądna.
 

piwo5

New member
Dzięki za odp. Byłem dziś w sklepie w Krakowie i sprzedawca przekonywał mnie że lepszym rozwiązaniem od Tonsili będzie zestaw avr 255 + KEF C7/C3/C6LCR/C4 ( zagra 2x lepiej w kinie dom)Czy aby napewno nie chciał mi wcisnąć kitu?:hmm: Tonsili nie mają tam w sprzedaży. Prosze o opinie znawców tematu.
 

pav3l

New member
Bez reklam
piwo5 napisał:
Dzięki za odp. Byłem dziś w sklepie w Krakowie i sprzedawca przekonywał mnie że lepszym rozwiązaniem od Tonsili będzie zestaw avr 255 + KEF C7/C3/C6LCR/C4 ( zagra 2x lepiej w kinie dom)Czy aby napewno nie chciał mi wcisnąć kitu?:hmm: Tonsili nie mają tam w sprzedaży. Prosze o opinie znawców tematu.
Ja mam identyczny zestaw i jestem zadowolony. KEF-y graja bardzo naturalnie jak dla mnie. Idź na odsłuch filmu, potem poproś coś akustycznie, mnie to chwyciło.
 

hdprot

New member
Pozwalam sobie na podpięcie się pod ten temat, gdyż na dobrą sprawę od dłuższego już czasu nosiłem się z zamiarem napisania posta z prośbą o pomoc i radę w zakupie kina domowego. Wiem, wiem podobnych tematów na forum jest wiele - przeczytałem je. Nawiasem mówiąc od razu chciałem uderzyć do blackninji z zapytaniem - za ile? Ale po kolei. Tak jak napisał piwo5 też pierwotnie zdecydowałem się na hk 255 i tonsil siesta. Po dalszej lekturze w internecie pojawiły się liczne pytania. Co hodzi o hk 255 przeraża mnie perspektywa, iż zaraz po zakupie zacznie coś "pykać", a co za tym idzie - serwis, wgrywanie softu itd. Jeżelu chodzi o kolumny to znowu dylemat, gdyż generalnie pisze się, że do hk dedykowane są jbl (np. es pack). Może jeszcze jakieś dvd do tego. Krótko mówiąc: chcę dokonać zakupu sprzętu, który postawię i będzie grać.
Dla uzupełnienia wybrane kino współpracowało by z Toshibą 47z3030dg oraz upc mediabox hd na przestrzeni 25m z podziałem tv, dvd - 60 / muzyka , radyjko - 40. Ponadto do tej pory w swoim życiu korzytałem z amatora 2 stereo, radmora i do tej pory kloców technicsa (kupionego w pewexie)z mildtonami tonsila - starsi userzy będą wiedzieli o czym piszę. Co chodzi o muzykę wychowałem się na trócje, a nauczycielem poznawania i słuchania muzyki był i jest nadal Piotr Kaczkowski.
Przepraszam za tak długi post, ale to tak z siebie.
Pozdrawiam i czekam na dobre rady, hdprot.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
O HK musisz poczytać, serwis już radzi sobie z pykaniem, a w nowych coś takiego nie występuje. HK nie trzeba łączyć z JBL choć to na dobre im wychodzi.
 

mm998

New member
Osobiście kupiłem w grudniu 2008 HK 255 + JBL E80 + DVD 29, jak do tej pory nic nie pyka, wszystko pięknie gra, polecam
 

hdprot

New member
W takim razie bardzo proszę blackninję o przedstawienie na priva jakiś propozycji sprzętowych (ampli, zestaw 5.1, dvd, a może bluray oraz kabelki) łącznie z cenami (tutaj liczę na jakiś specjalny rabat z faktu, że dawno, dawno temu 2 lata mieszkałem w Olsztynie :D).

Pozdrawiam, hdprot.
 
Do góry