Do Użytkowników Onkyo 805!!!!!

TONY!

New member
A ja mam pytanko dot. Onkyo TX-SR805 - wczoraj wlasnie stalem sie jego posiadaczem i zachwyt, którym probowali mnie uszczesliwic sprzedawcy, w domu powoli przeradza sie w rosnace rozczarowanie. Mianowicie chodzi o to co z obrazem robi ten ampli. (co do jakosci dzwieku narazie nie jestem rozczaerowany). Moje podlaczenia wygladaja nastepująco: HDTV recorder n-ki idzie componentem do ampli a wychodzi hdmi na TV, humax HDCI 2000 z C+ idzie hdmi do ampli i tym samym co n-ka wychodzi na TV, DVD panas s51 idzie do ampli rowniez po hdmi. I teraz pierwsze spostrzeżenie jest takie ze nie zauwazam zadnej poprawy jakosci z sygnalow sd z n-box HDTV ani z humaxa ani z panasa a na dodatek pojawilo sie bardzo widoczne drganie napisów i literek po wlaczeniu np epg n-ki lub epg humaxa, podobnie jest jak daje pauze na HDTV recorderze obraz sie zatrzymuje ale drga nieznosnie i wyraznie. Co si moze dziać. Problem znika jak podlaczam tunery bezposrednio do tv z ominieciem amplitunera. A drugie pytanko dotyczy procesora farouja w tym ampli - czy procesor ten rowniez wykonuje upscaling do wyzszych rozdzielczosci czy jest jedynie odpowiedzialny za konwersje sygnalow z innych zrodel na jedno wyjscie hdmi. Czy moze ja sie blednie nastawilem ze np film z DVD 5 element ktory w/g opisu na okladce jest w 16/9 a zawsze wczesniej mialem obciety pasami u dolu i u gory teraz bedzie ladnie wypelnial 50 calowy ekran i dodatkowo bedzie wyrazniejszy bardziej szczegolowy. Naprawde nie widze zadnej roznicy. Chyba ze pominalem jakies istotne ustawienia w ampli albo co? Prosze o szybka i fachowa odpowiedz bo moze jednak bede musial oddac klocka ktory nie spelnil moich oczekiwan. I jeszzce jedno pytanko do znawcow tematu. Czy tryb DTS ES w ktorym nagrany jest np w/w film jest trybem 6.1 kanalowym i dlatego amplituner mi go nie rozpoznaje bo mam jedynie 5.1 glosnikow podpietych????
 

mollybajer2

New member
:) Witam !
Mam ogromną prośbę, czy jest możliwość, byś w jakiś sposób skopiował mi instrukcję obsługi w jęz. polskim tego amplitunera? Bardzo proszę, pozdrawiam
molly
 

Michup

New member
U mnie w 805 wszystko pięknie "gra i buczy". N-ka po HDMI, stara nagrywarka DVD/HDD LG po komponencie (audio cyfrowo po kablu), bluray w zamierzeniu... Na wyjściu TV LCD Sharp x20 po HDMI.
Napisy nie drżą, EPG z N-ki widać bez zarzutu.

805 nie pozwala na upscaling.

Zobacz może jaki masz soft? U mnie 1.08/08223A - można sprawdzić przez naciśnięcie display+standby. Jest możliwa aktualizacja a nawet wskazana jeśli masz starszą wersję (uwaga na błąd DTS-bomb)
 

arczik

New member
arczik napisał:
ja np. kupilem wczoraj z UK ebay za 400 funtow z 12sto miesieczna gwarancja...

dodam sobie posta jako male review a wiec....
jakies 2 miesiace temu uswiadomilem sobie ze jako wielbiciela wielu muzycznych gatunkow slucham tej oto tworczosci na fatalnym ustrojstwie i wpadlem na pomysl zakupu kina domowego jako kompromis pomiedzy filmami,stereo a grami.
resjestrujac sie na tym forum z jakas tam znajomoscia amplitunerow i zestawow glosnikowych z przed 10 lat troszke sie zamotalem pomiedzy nazewnictwem modeli, charakterystyka brzmien,sparowaniem poszczegolnych elementow aczkolwiek po dlugiej lekturze wszystko bylo jasne i jasniejsze...
i padlo-gabaryty staly sie jednak wazniejsze i po paru odsluchach i watpliwosciach padlo na onkyo 807 oraz kef 3005 se. dlaczego 807-poniewaz mozliwosc odtwarzania on line radio a kefy poniewaz - krystaliczny mocny surround,niebabalny design,fikussny sub :) (sprawdzalem onkyo 606,876,denon 2310 z kef 3005se,5005,oraz b&w 683,684,685)
minelo 3 tygodnie i stwierdzilem ze czegos mi brakuje,nie za bardzo moglem sie sprecyzowac co tak naprawde ale chodzilo mi o jakas glebie dzwieku....scena to sie chyba nazywa :)
Q mojemu szczesciu,tydzien temu zbiegiem okolicznosci, udaloi mi sie dostac za smieszna cene onkyo805 i zarazem epos m5i wszystko za niecale 600 brytyjskich szterlingow czyli ..(czytaj "okazja")
tutaj zaczyna sie cala bajka-zaznaczam ze uzywam teraz tylko fronty jako eposy oraz centralny marki b&w seria 600 seryjnie 2, o iloe centralny troszeczke odstaje od frontow to roznica pomiedzy dawnymi kef3005se a terazniejszymi epos m5i jest jak niebo a ziemia. kefy ida do grobu przy eposach za wszystko- epos to : scena, basy, srednica,wysokie nie za wysokie, stereo swietnie daje rade,kefy brzmialy jak plastik a do tego male monitorki robia za fronty z duzym "WOW FACTORY".
po przesluchaniu paru chitow w stylu sisters of mercy, u2,hallucinogen,abakus,otto oraz dire straits mozna szybko zauwazyc ze eposy do muzyki klubowej lub tanecznej nadaja sie slabo aczkolwiek sluchajac paru wokalow czy np sciazki dzwiekowej z filmu "perfume" mozna sie szybko zauroczyc.cud miod i malina:)
nastepnie zamierzam kupic B&W 683 jako fronty oraz suba i i wtedy najprawdopodobnie napisze jakie to eposy sa malutkie przy bowersach....

pozdrawiam wszystkich fanow jakosci HD :)
 
Do góry