Do użytkowników LG 50pv350. Pilne pytanie!!

waldee

New member
Witam

Od poniedziałku jestem posiadaczem PV350. Narazie oglądam tylko kanały DVB i analog. Wczoraj zauważyłem zaniki sygnału, przycinanie się kanałów itp. Poprawiłem wszystkie połączenia, wymieniłem końcówki i w końcu przewód antenowy..... Sytuacja wygłada następująco:

Siła sygnału 23%
jakość sygnału - pływa w zakresie 20-38%.

Mam w sypialni LCD Hansspree 32'' i na tym samym przewodzie jest lepiej, tzn:
siła 33%
jakość - 100%.

I tu prośba do użytkownikó LG 50pv350 i podobnych:

Sprawdzcie jaką macie jakość sygnału DVB?

Jeśli kupiłem TV w poniedziałek to mam prawo odstąpić od kupna i oddać tv do sklepu? Kupowałem w e-sklepie ale odbierałem towar w punkcie odbioru osobistego.

Proszę o w miarę szybką odpowiedź bo w poniedziałek mija 7 dni i jeśli tv jest wadliwy to chciałbym go oddać jeśli można

Pozdrawiam
waldee
 
Ostatnia edycja:

Qbaas

New member
Bardziej obstawiałbym wadliwą lub źle ustawioną antenę ewentualnie jakiś rozgałęźnik sygnału.

Jaką wersje oprogramowania masz w TV?
 
Ostatnia edycja:

waldee

New member
Masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyn jeśli sprzęt będzie w stanie idealnym
chciałbym tego uniknąć. W sumie TV jest spoko. Możliwe, że jest problem z samą anteną na dachu ale sprawdze to jutro. Dziwne ( i irytujące) tylko, że na LCDku za 800zł siła sygnału z tej samej anteny jest na fulla :/.

Pozdrawiam
waldee
 

waldee

New member
Bardziej obstawiałbym wadliwą lub źle ustawioną antenę.

Jaką wersje oprogramowania masz w TV?

Gdzie mogę sprawdzić wersję softu? Nigdzie nie mogę znaleźć wersji softu.
Antenę mam starą, siatkową ale widzi ona nadajnik na Ślęży ( Sobótka koło Wro) oddalony o około 20km. Jutro sprawdzę antenę ale jak już pisałem, na LCD Hannspree jakość jest 100%.
 

Qbaas

New member
1. Naciśnij przycisk HOME na pilocie zdalnego
sterowania, aby wyświetlić ekran „Menu główne”.
2. Naciśnij czerwony przycisk. Nastąpi przejście
do funkcji Pomoc techniczna dla klientów.
3. Naciskając przyciski nawigacji, przejdź do opcji
Test sygnału.
4. Naciśnij przycisk OK.
- Zostaną wyświetlone następujące informacje:
producent, model/typ, numer seryjny, wersja
oprogramowania oraz informacje o kanale
 
Ostatnia edycja:

waldee

New member
1. Naciśnij przycisk HOME na pilocie zdalnego
sterowania, aby wyświetlić ekran „Menu główne”.
2. Naciśnij czerwony przycisk. Nastąpi przejście
do funkcji Pomoc techniczna dla klientów.
3. Naciskając przyciski nawigacji, przejdź do opcji
Test sygnału.
4. Naciśnij przycisk OK.
- Zostaną wyświetlone następujące informacje:
producent, model/typ, numer seryjny, wersja
oprogramowania oraz informacje o kanale


dzięki serdeczne. A skąd mogę ściągnąć update i jak go wgrać?
 

waldee

New member
a to juz tak poza tematem ...gdzieś tu na forum przeczytałem, że można włączyć funkcje THX obrazu ...ale to nie jest takie ważne. PV350 średnio sobie radzi z programami telewizji naziemnej i pomyslalem sobie, że może włączenie THX coś poprawi.
 

waldee

New member
soft mam v 3.40.12
a sygnał porażka ...

siła 22%
jakość 15-20% .... choć narazie jest stabilny i nie zrywa. Jutro sprawdzę antenę na dachu i zobacze czy się coś poprawi.

Puki co dzięki Qbaas za pomoc
Do usłyszenia
 

waldee

New member
chyba sukces

Poprawiłem antenę na dachu ( stara siatkowa, zamontowana do góry nogami, że deszcz nakapał do pudełka z elektroniką). Po odwróceniu anteny, osuszeniu i poprawieniu styków siła sygnału poszła na 62% a jakość .... no właśnie ........ zaraz po włączeniu TV pokazuje się obraz ale po sekundzie jakby całkiem zanikał by po kolejnej sekundzie wrócić. W parametrach sygnału siła jest 62% a jakość rośnie od kilkunastu % by w końcu sięgnąć 100%. Ogólnie podczas oglądania sygnał już się nie gubi.

Wniosek mi się taki nasuwa, że tuner DVB w Hansspree 32'' jest lepszy pod względem wzmacniania sygnału ( po osuszeniu anteny sygnał poszedł na 83% - jakość cały czas jest na 100%).

Upgrade`u softu jeszcze nie robiłem. Jak zrobię i coś się zmieni to dam znać.

Najważniejsze, że nie muszę oddawać TV ani do psrzedawcy ani do serwisu.

Mam jeszcze pytanie odnośnie czytania przez USB plików mkv. Pościągalem kilka demonstracji w tym formacie i nie wszystkie są czytane ( info o nieprawidłowym pliku). Pliki nieuszkodzone bo na laptopie wszystko chodzi.


Pozdrawiam i udanego weekendu

waldee

p.s. szczególne podziękowania dla Qbaasa za zainteresowanie i pomoc
 

tdx

New member
Bez reklam
pilot serwisowy lub pilot uniwersalny ogień :) programujesz na LG wciskasz SHIFT a później -/-- wpisujesz hasło 0413 i jesteś w trybie serwisowym :)
 
Do góry