Do Onkyo TX-NR535 - Boston, Quadral, a może coś innego?

darth_irek

New member
Serdecznie witam wszystkich.
Stałem się szczęśliwym (?) posiadaczem Onkyo TX-NR535. Tylko cholernik nie chce grać bez kolumn :grin:. Pokój 24 m2, muzyka i kino po połowie. Chciałbym znaleźć zestawik, który fajnie by z tym zagrał. Budżet to ok. 2700zł.
Myślę nad Boston Acoustic A250 i Quadral Ferrum 700. Czy ktoś słyszał te Quadrale? Gdzieś trafiłem na b. dobrą niemiecką recenzję.
B. proszę o wypowiedź osób, które naprawdę słuchały tych modeli.
Pieniacze, którzy nienawidzą wszystkiego co jest inne od posiadanych przez nich, bądź inne niż te, którymi handlują - odpuście sobie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tych Quadral-i nie słyszałem. Bostony odsłuchiwałem, ale większy model A360. Bardzo fajne kolumny, grają nienatarczywie i dobrym basem. Model A250 na Twój metraż może być za mały. Jakbyś trochę dołożył to możesz odsłuchać również Melodikę BL40+BL10+BLC20 (wyjściowo 3,5k ale po negocjacjach pewnie zbliżysz się do 3k). Są łatwe do napędzenia, grają ciepło i dynamicznie, jest to kolumna, która sprawdzi się w kinie domowym i stereo. Jako alternatywę zobacz Monitor Audio MR6+MR1+MRC za 3k do kupienia, a może ciut niżej.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fronty trochę małe na 24m2. Raczej są dedykowane do mniejszych pomieszczeń coś koło 15-17m2. BL40 droższe, ale lepiej nagłośnia Twój pokój.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak jak Paweł pisze na twój metraż przydałoby się coś większego. Mam Bostony 360 i nie polecałbym zestawiania ich z twoim amplitunerm, ponieważ przy nich trzeba by dosyć mocno kręcić gałką głośności. Grają bardzo dobrze, ale taka ich uroda, że lubią więcej prądu/ mocniejszą elektronikę.
Proponowałbym bardziej efektywne głośniki jak choćby wspomniane Melodiki BL40, Wharfadale Diamond 10.6 lub10/7 lub JBL Studio 280, ale tu trochę nadwyrężamy budżet, niestety.
Mógłbyś zerknąć też np. na Audio Pro Avanto...
 

Henry

Active member
Bez reklam
To musisz szukać efektywniejszych kolumn, łatwiejszych do zasilenia np. JBL 280 czy Melodika BL4.., bo na Bostony może być za słaby, będziesz miał dobre kolumny, ale nie odczujesz jak one grają.
Ja tak naprawdę usłyszałem ich potencjał, po wypożyczeniu i podpięciu wzmaka stereo, a mój ampli trochę mocniejszy jest niż 535
 

hans2

Banned
no to moim zdaniem klipsche, bo wiecej pary bedzie z malego pradu.
tylko niech jeszcze ktos kto sluchal takiego polaczenia powie czy nie bedzie za ostro/szczegolowo w takim polaczeniu.
 
Do góry