Dlaczego działa po przez HDMI?

grzechu212

New member
Witam, zacznijmy od tego że połączyłem sobie Tv Panasonic TX-42AS650E za pomocą kabla optycznego z amplitunerem harman/kardon HK 3770, który niestety nie posiada wyjścia HDMI. Gdy oglądam sobie filmy z komputera stacjonarnego na TV to mam podłączony komp kablem HDMI z tv (dzięki temu mam obraz, ale nie mam dźwięku) przez to dodatkowo mam połączony komputer kablem analogowym 2xrca z amplitunerem, co daje mi sygnał dźwiękowy.Podsumowując mam dźwięki i obraz na TV i ampli lecz wczoraj przez przypadek gdy żona chciała obejrzeć zaległy film z laptopa zauważyłem dziwną zależność....po podłączeniu laptopa owym kablem HDMI z telewizorem co miałem wcześniej w stacjonarce uzyskałem od razu dodatkowo dźwięk. Dlaczego? po podłączeniu laptopa uzyskuje na tv obraz razem z dźwiękiem na amplitunerze, który jest jedynie podpięty kablem optycznym z TV? i dlaczego takiego samego rezultatu nie uzyskuję po podłączeniu ze stacjonarką ( grafika r9 270x) tylko muszę oddzielnie podawać sygnał dźwiękowy kablem analogowym. Czekam na jakieś sugestie. PZDR
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Na komputerze w ustawieniach dźwięku jako urządzenie domyślne do odtwarzania zaznacz , tv, urządzenie audio bądź kartę graficzną, w zależności co Ci się tam wyświetla
Dźwięk powinien się pojawić.
 
Do góry