Divx HD ,na DVD

mzdral

New member
raczej nie. Bo jeśli sygnał HD będzie obsługiwany w twoim TV tylko przez złącze DVI lub HDMI a DVD masz tylko SCART no to amen. Ale jeśli masz interface HDMI w odtawrzaczu i nie jest wymagane zabezpieczenie treści (bezpieczny kanał) HDCP to nie widzę przeszkód.
 

PiotrW

New member
mzdral napisał:
raczej nie. Bo jeśli sygnał HD będzie obsługiwany w twoim TV tylko przez złącze DVI lub HDMI a DVD masz tylko SCART no to amen. Ale jeśli masz interface HDMI w odtawrzaczu i nie jest wymagane zabezpieczenie treści (bezpieczny kanał) HDCP to nie widzę przeszkód.
czyli to ,że filmiki są w formacie HD nic mi nie da bez odpowiedniego odtwarzacza :/:niewiem: ehh :(
 

jarmalik

Member
Bez reklam
yogimis napisał:
Czyli jeżeli mam dvd (z divx) z hdmi to moge obejrzeć hd na zwyklym dvd podlączonym do tv przez hdmi?

Nie, tylko na niektórych, takich które zapewniają duży transfer danych na wyjściu - np Snazio czy też Kiss. Poza tym format plików HD najczęściej ma rozszerzenie *ts
 

deka87

New member
Właśnie dzisiaj tez próbowałem odtworzyć FullHD na kinie Panasonic SC-PT560.
Ściągnąłem sobie próbkę w FullHD (wmv) przekonwertowałem na format, który obsługuje kino, ale przy próbie uruchomienie pojawił się komunikat, że HD nie można odtworzyć.
Ciekawe czy rzeczywiście nie można odtworzyć czy jest to jakaś blokada producenta, która składnia do zakupu Blu-ray'a.

... a jezeli na prawde nie można to wie ktoś może w jakiej najwyższej rozdzielczości (i w jakim formacie można tą rozdzielczość osiągnąć) można odtworzyć film na DVD z HDMI i konwersją do 1080p ?
 
Do góry