Denon,Yamacha,Pioneer + Jamo 506

kodi1985

New member
Amplituner + głośniki (HD)

Witam,

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna audio. Pokój 4x6 metra.

Wybrałem wstępnie 3 modele + głośniki
DENON AVR-1509
Pioneer VSX-819H-K
Yamaha RX-V465

Do tego chciałbym głośniki Jamo 506 lub QQ500 albo Pioneer S-V320.

Przeznaczenie to 95% filmy/koncerty BR + Gry (PS3) oraz 5% Radio/muzyka.

Zależy mi na dekoderach HD w ampli.

Głównie oscyluje w kwocie 2000-2500 tyś. Nie chciałbym wydawać majątku (audiofilem nie jestem), a wydawać 1500 zł na plastikowe kino też mi szkoda.

dzięki bardzo za sugestie i polecenie którego konkretnego modelu.
Najbardziej skłaniam się ku pioneerowi z jamo 506.

Bardzo ciekaw jestem, który zestaw będzie lepszy?
Yamaha RX-V465 + QQ 500
DENON AVR-1509 + JAMO S506

Nie wiem co będzie lepszym wyborem QQ500 czy Jamo 506 a może Pioneer S-V320 ? Bo 406 będą chyba za małe do tego pomieszczenia.

Wszystko ma być podłączone pod TV (Panasonic TH-P50X10) oraz PS3 (fat)
 
Ostatnia edycja:

Gohan111

Member
hmm , napisałeś że zależy ci na dekoderach hd ? więc czemu wybrałeś denon 1509 ? on ich nie posiada a co najgorsze nie przyjmuje nawet dzwięku po hdmi - jeśli już denon to tylko nowszy model czyli 1610 .

Yamaha RX-V465 - jest ok , mawszystko co potrzeba w tym 4 wejścia hdmi i wszystkie potrzebne dekodery

pozdro
 

kodi1985

New member
Dokładnie, planuje zakup sub`a, lecz w terminie późniejszym. Jak już będę miał więcej gotówki. Na razie chciałbym mieć podstawę kina domowego czyli apli + głośniki.

Ale czy Yamacha z jamo506 albo QQ500 da sobie "jakoś" radę. No i który zestaw głośników lepiej wybrać ?

dzięki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Muzycznie w podobnej cenie najlepiej TX-SR507, z tych ktore wymieniłes to Pioneer, bo najbardziej ubrany w bajery. Z kolumn S506HCS, bo większy wybór subwooferów.
 

kodi1985

New member
dzięki bardzo.
Jeśli możesz to podeśli na prv ile by mnie to kosztowało. Jednak mam teraz pewien dylemat, ponieważ mam szafkę pod TV która ma tylko 15 cm wysokości. Zastanawiam się nad ewentualnymi zmianami żeby mi sie wszystko zmieściło. Prawdopodobnie będę musiał powiesić telewizor i na półce dopiero ampli, bo niestety nie znalazłem żadnego ampli który zmieściłby sie na wyskość w 15 cm.

pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kodi1985

New member
blackninja napisał:
Ty nie znalazłeś , a ja tak :)
JVC RXD411+Jamo S606HCS3...............2940zł

Super dzięki.

A powiesz mi jeszcze jak sie ma ten JVC do:
DENON AVR-1509
Pioneer VSX-819H-K
Yamaha RX-V465

Chciałbym wiedzieć czy lepiej wcisnać tego JVC czy też znaleźć wiecej miejsca na któryś z wyżej wymienionych i chwalonych.

Tak jak już pisałem wcześniej.
Chciałem złożyć jakiś sprzęt do 3 tyś.
Będzie to moje 1 kino domowe, wcześniej jedynie miałem Geniusy Home theater podłączone do kompa.

Chciałbym to podłączyć do PS3 i TV (panasonic p50x10). Wiem ze PS3 ma wszystkie dekodery w sobie, więc ampli już chyba nie potrzebuje ich ?
 
Do góry