denon x3000/x4000 + wharfedale

belushi

New member
Witam,


Obecnie uzytkuje denon 1909 + wharefedale 2x 10.5 + 10.CC + 2x 10.0.
Chciałbym nieco odświeżyć zestaw i myślałem o Denon AVR-x3000 lub x4000 oraz wymianie całego przódu na wharefedale 2 x 10.7 + 10.CM.

Pytanie czy takie przejście będzie odczuwalne. Nadmieniam że przewidziany budżet do 8000 pln.
Pomieszcenie 20 m2(5x4).
Czy może lepiej iść w zensor 7 lub coś innego?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę, że wystarczy Denon X3000 do którego możesz w przyszłości podłączyć wzmacniacz stereo. Pytanie czy brzmienie 10.5 czy odpowiada? Przy 10.7 brzmienie będzie na podobnym poziomie. Będą mocniejsze, na pewno basu będzie znacznie więcej. Ja bym na Twoim miejscy zmienił kolumny na inne. Oczywiście najlepiej wybierz się na odsłuch. Napisz jeszcze czy głównie seanse filmowe czy też stereo? I jakiej muzyki słuchasz. Jeśli słuchasz dużo muzyki to możesz do kina zostawić tego Denona co masz i kupić porządny wzmacniacz i kolumny frontowe.
 
Ostatnia edycja:

belushi

New member
Zgadza sie odczuwam małą ilośc basu na obecnym zestawie i dlatego chciałem prześć na te 10.7. Co użytkowania to w procentach 60 % kino i 40% muzyka. Rodzaj muzyki to wszelaka maść.

I teraz pytanie co przy takim budżecie moznaby wziąśc pod uwage w przypadku zmiany kolum na inne. Oczywiscie odsłuch musowy.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zakładając, że kupisz X3000 (zerknij też na Marantza 6007 jest teraz w dobrych cenach) na kolumny zostaje Ci z 4500zł. Może na początek same fronty, a resztę będziesz zmieniał stopniowo. W tym przypadku ja bym odsłuchał Monitor Audio BX6/RX8, Focal Chorus 716, Dali Ikon 6, Kef Q 700, Paradigm. Ciekawą propozycją są Audio Academy Hyperion IV. Odsłuchiwałem jakiś czas temu. Maja bardzo dobrą średnicę i wysokie. Sprawdzą się przy muzyce wokalnej. Do techno itp. już nie bardzo. Tylko chyba nie ma do nich centralnego i surroundów.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A dlaczego nie dokupisz suba? Ja też bym poszukał sobie innych kolumn, bo w tej kwocie masz czego odsłuchać. Trochę złe proporcje. Diamondy 10.7 5.0 kupisz za 3k, więc nie szkoda Ci kupować ampli za 5k? Osobiście jeżeli bardziej cenisz kino, to bym kupił kolumny za powiedzmy 3,5k, ampli za 2,5k i za 2k dokupił jakiś fajny subik.
 

belushi

New member
zakup suba jest tez w pewnym rodzaju rozwiazanie, chcialbym zostawic tę możliwość na koniec. Zeby żona nie miła pretekstu stwaiać na tym kwiatków :p

Wczoraj byłem na pierwszym odsłuchu

niestety ubogi salon ale miałem mozliwosc:

marantz 5007 + elac 68,2
onkyo TX-NR818 + elac 68,2

z tych dwóch onkyo zaprezentowało sie lepiej z mocniejszym kopem.
dzis jade do kolejnego salonu zobaczymy co tam bedą mieli
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Posłuchaj jeszcze Dali Lektor 6 5,0 powinno Ci przypasić i suba można dokupić. Całkiem inne brzmienie zaoferują Kefy, warto się przekonać.
 

belushi

New member
Dzisiaj odwiedziłem dwa salony.

Na dzień dobry poszedł marantz 5008 razem z dali mk2 ikon6 nie powalilo na kolana poza dobrym vocalem. Potem podmienilismy kolumny, pod ręka były Focal726 tutaj juz dużo lepiej zaczęło brzmieć, z basem tez nienajgorzej. I jeszcze zdarzylismy podłączyć Denka X3000 pod te focale i jeszcze lepiej wypadły, mnie osobiście z w/w najlepiej zagrało. Nie wiem dlaczego wiekszosc pisze ze marantz lepiej gra od denona, ale to pewnie jak wiadomo nie od dziś rzecz gustu.

Wychodzą z salonu juz wiedziałem ze napewno będzie to denon.

Podjechalem jeszcze do jednego gdzie były ampli glownie Yamaha, Nad, na moje pytanie czy są denony, lub onkyo człowiek mówi ze nie handluje "pstrykaczkami" hehe no wiec dobra to pytam co ma w takim budżecie no i przed fotel zapodany został zestaw Nadt748 wraz z b&w CM8 w kolorze białym akurat by pasowało pod fronty w salonie.😃

No jak zacząłem tego słuchać to juz wiedziałem ze póki co CM8 wychodzi na lidera. Co do ampli to brakuje mi w nim obsługi sieciowej, design średni na jeża, ale wiadomo nie to sie liczy.

Póki co na ten moment chciałbym posłuchać jeszcze denona z B&W CM8, to juz by rozwijało moje wątpliwości. Został mi jeszcze salon do odsłuchania może tam uda sie zestawić takie połączenie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzięki za recenzje:) Trochę dziwny ten gość z salonu, mówi że nie handluje "pstrykaczami" a w ofercie ma sprzęt Yamahy? O ile NAD czy CA to już taka lekka egzotyka jeśli chodzi o KD na Polskim rynku, tak Yamaha jedzie na tym samym wózku z Onkyo, Denonem czy HK. No, ale jak się czymś nie handluje to trzeba wypromować to co się ma w ofercie:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja porównywałem Marantza 5007 z Denonem X3000. I ciężko mi było wskazać faworyta. Denon na pewno miał więcej basu. Marantz grał trochę szczuplej. Wziąłem Marantza do był sporo tańszy. Do muzyki mam wzmacniacz więc amplitunera używam tylko do filmów i koncertów.
 

belushi

New member
Pawel_Sz85
Dokładnie takie samo odczucie miałem wczoraj co do basu przy denonie.

krzysiek1980
Co ciekawe nie dopisałem tego ale wczoraj własnie w tym salonie porywnywalismy tego NAD z apli Yamaha niestety nie pamietam modelu ale ponoc wart ok 10k. No gościu z salonu chciał mi pokazac że sprzet za niecałe 3k gra lepiej od tego za 10k. wszystko odbyło sie na tych CM8 i powiem szczerze że rzeczywiście scena na tym NAD kapitalna a na tej "Jamaszce" nie wiem czy to dobrze określe ale czuć jakby była okrojona cyfrowo.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
zrób jak piszesz odsłuchaj jeszcze denka i b&w. Twoja opinia może dowodzić, że tak jak wcześniej wspomniał krzysiek1980 warto jednak dołożyć do lepszych kolumn. Para b&w wyjdzie coś koło 6k a cały zestaw do kina powyżej 10k co nie zmienia faktu, że najlepszy własny odsłuch i preferencje.
Ja pamiętam jak na odsłuchu zawiodły mnie chwalone klipsche. Jeżeli lubisz mocną podstawę basową to spójrz na kanadyjskiego paradigma, a może jbl studio 5...
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pawel_Sz85
Dokładnie takie samo odczucie miałem wczoraj co do basu przy denonie.

krzysiek1980
Co ciekawe nie dopisałem tego ale wczoraj własnie w tym salonie porywnywalismy tego NAD z apli Yamaha niestety nie pamietam modelu ale ponoc wart ok 10k. No gościu z salonu chciał mi pokazac że sprzet za niecałe 3k gra lepiej od tego za 10k. wszystko odbyło sie na tych CM8 i powiem szczerze że rzeczywiście scena na tym NAD kapitalna a na tej "Jamaszce" nie wiem czy to dobrze określe ale czuć jakby była okrojona cyfrowo.
Postaraj się jeszcze posłuchac cos z KEFa :) do listy amplitunerów możesz dorzucić Harmana AVR370.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Dzisiaj odwiedziłem dwa salony.

Na dzień dobry poszedł marantz 5008 razem z dali mk2 ikon6 nie powalilo na kolana ... pod ręka były Focal726 tutaj juz dużo lepiej zaczęło brzmieć... zdarzylismy podłączyć Denka X3000 pod te focale i jeszcze lepiej wypadły....Nie wiem dlaczego wiekszosc pisze ze marantz lepiej gra od denona, ale to pewnie jak wiadomo nie od dziś rzecz gustu.

Podjechalem jeszcze do jednego gdzie były ampli glownie Yamaha, Nad... zapodany został zestaw Nadt748 wraz z b&w CM8 w kolorze białym akurat by pasowało pod fronty w salonie.😃

No jak zacząłem tego słuchać to juz wiedziałem ze póki co CM8 wychodzi na lidera. Co do ampli to brakuje mi w nim obsługi sieciowej, design średni na jeża, ale wiadomo nie to sie liczy.

Co ciekawe nie dopisałem tego ale wczoraj własnie w tym salonie porywnywalismy tego NAD z apli Yamaha niestety nie pamietam modelu ale ponoc wart ok 10k. No gościu z salonu chciał mi pokazac że sprzet za niecałe 3k gra lepiej od tego za 10k. wszystko odbyło sie na tych CM8 i powiem szczerze że rzeczywiście scena na tym NAD kapitalna a na tej "Jamaszce" nie wiem czy to dobrze określe ale czuć jakby była okrojona cyfrowo.

Pozwoliłem sobie wybrać co ciekawsze fragmenty z Twoich wypowiedzi :) I powiem tak - no wreszcie ktoś dostrzega to co ja od zawsze mówię/piszę! :D
Koledze doradzałem, był też na odsłuchu, zrobił bezpośrednie porównanie Marantz vs. NAD + Dali i wygrało u niego te drugie połączenie, którym się teraz cieszy ;)

NAD T748 to kapitalny (świetne słowo kolego) amplituner, zwłaszcza po ostatnich obniżkach cenowych - a koledzy już tu pisali gdzieś, że od tej ceny 2999zł można jeszcze wytargować. I to jest to!

Ponadto zgodzę się z kwestią "dodatków" w ampli, jest biednie. Ale wystarczy dodać do zestawu NAD T567, który jest dobrym potworkiem multimedialnym, a braki powinny zniknąć.

Dodam tylko od siebie, że te B&W to tak same z siebie to skrzydeł nie rozwinęły. To w dużej mierze zasługa NAD. Ja bym Ci zaproponował przy kolejnych odsłuchach pozostać przy NAD T748 a porównać połączenie B&W vs. DALI vs. Focal vs. inne tu wspomniane. Tu myślę że będziesz miał ciekawe spostrzeżenia o tym co słyszysz :)

PS: A jak już na końcu kupisz NAD T748 to koniecznie zagłosuj w ankiecie +1 dla NAD :D
 

belushi

New member
No i został dokonany zakup.
Niestety ze względów kolorystrcznych (żona... :p)musiałem zaopatrzyć się denona X4000, któremu w sumie nic nie brakuje poza tym że NAD 748 bije go głębią i szczegołowością sceny w stereo. Różnica jest na tyle slyszalana że głuchy ją wyczuje. Ale na denku też nie ma tragedii. Szkoda że japończycy nie zatudniają ludzi "ze słuchem". Myslałem nad tańszym X3000 ale nie ma opcji w kolorze srebnym.
Dobrze że jest PRE-OUT wieć wzmak pojdzie w przyszym roku.

Mówiąc wcześniej o kolorystyce słuchałem jeszce kolumn które mogłyby wystąpić w kolorze białym. Były to MA RX6 i KEF Q500. Mając w głowie wcześniejszy odsłuch CM8, nie pozostawiło mi to wyboru że zabieram do domu kolumny Bowersa.

Budżet zdrowo przekroczony.....,
Osobiście robiąc swój własny kącik a nie salon to zaopatrzłbym się NAD748 + CM8 bez dwoch zdań

Tak to narazie wyglada :






PS. Przdałby sie jeszcze srebny nc+ i ps3 :D. Aha z tyłu zostały satelitki Wharefedale w kolorze wenge :D czekam aż żonie zaczną przeskadzac :D i polecą CM1
 

Attachments

  • 2013-10-27 08.18.15.jpg
    2013-10-27 08.18.15.jpg
    83,8 KB · Wyś: 644
  • 2013-10-27 08.16.49.jpg
    2013-10-27 08.16.49.jpg
    80,6 KB · Wyś: 654

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
troszkę brak symetrii ale ogólnie bardzo ładnie i gustownie:D. No i nie widać przewodów :). Zapodaj te fotki do "Nasze Zestawy" tam więcej ludzi zerknie na nie:D
 
Do góry