DENON vs DENON (2 opcje)

wit1984

New member
Który zestaw DENONA (stereo) lepiej kupić (muzyka + telewizja)?

WARIANT 1:
PMA-520AE
DCD-520AE
DNP-720AE
+ głosniki DALI Zensor 5 (tylko dwa)

WARIANT 2:
AVR-X2000
DCD-520AE
+ głosniki DALI Zensor 5 (tylko dwa)

Proszę o pomoc.
 

kaziu106

Member
O ile się nie mylę AVR X2000 to jest ampli kina domowego. Z tego co użytkownicy forum piszą- lepiej w stereo zagra wzmacniacz. Ja nie słyszałem żadnego z przez Ciebie wymienionych więc się nie wypowiem. Plusem X2000 jest na pewno więcej wejść-wyjść, a co za tym idzie większa liczba konfiguracji z tv np. poprzez HDMI. Najlepiej wybrać si na odsłuch i samemu usłyszeć różnicę. Opinie to jedno, a wybór organoleptyczny to drugie. Pozdrawiam!!!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisał KAziu.
1) jeśli tylko dwie kolumny to zdecydowanie stereo. Muzyka OK, Film też "tylko" stereo, czyli nie będziesz mieć typowych efektów surround
2) amplituner jest wygodniejszy, ale zauwazalnie gorszy jesli chodzi o muzykę.
 

wit1984

New member
Na efektach surround nie zależy mi. Chcę na tym słuchać muzyki i oglądać tv (głośniki w tv są często kiepskie). Zastanawiam się jak podłączyć telewizor: SONY KDL-55W805A ze wzmacniaczem stereo???

Telewizor ma:
-Optyczne wyjście cyfrowe - 1 (z tyłu)
-Wyjście audio - 1 (z boku, hybrydowe, z wyjściem słuchawkowym)
 

phil7008

New member
Bez reklam
a co sadzicie o avr-3806? jak to gra? oplaca sie za 1k? nosze sie z zamiarem zmiany mojego leciwego avr-1804 bo przydalo by sie hdmi w ampli,50/50 film muzyka
 

collider

New member
Bez reklam
Bo jest to cos pomiedzy wzmacniaczem stereo a amplitunerem. Takie brakujace ogniwo ewolucji a calkiem powaznie bardzo dobry wzmacniacz majacy sporo wejsc, internetowe radio, funkcjonalne usb i przy tym jakosc dzwieku odpowiadajaca standardom blizszym wzmacniaczom stereo niz amplitunerom KD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry