Denon Marantz czy Pioneer

pawelk76

New member
Witam serdecznie,
mam problem z wyborem amplitunera. Zawsze myslałem o harmanie, ale czytajac posty juz sie z niego wyleczyłem (model 255 i 355) Przeglądając oferty wybrałem takie amplitunery: Denon AVR-1909, Marantz SR 5003 oraz Pioneer VSX-1018 AH-K.
Prosze o pomoc w wyborze.:confused: może ktoś z Was juz je testował?:)

Pozdrawiam
Paweł
 

PopaY

New member
Bez reklam
Czytając forum mogłeś sam wydedukować co będzie najlepsze ;)
Denona i Marantza nie słyszałem, ale słyszałem, że Marantz ma bardzo dobre opinie. Pioneera bym chyba wykluczył. Słuchałem go z kolumnami JBL serii E i jakoś nie zagrał super. Te same kolumny po podłączeniu do H/K 255 zagrały już sporo lepiej :) Ja z tych trzech brałbym Marantza.
 

pawelk76

New member
Dzieki za opinie. Własnie czytam po róznych stronach o Marantz i ludzie raczej pozytywnie sie wypowiadaja. Z Denonem jest róznie. Dokładnie mam JBL serii E wiec dzieki za podpowiedż z Pioneerem :)
 

zerard

New member
EEE co do pioneera do 2000 zł jest nie zły to co niektórzy twierdzą że nie wart to bzdura nie jestem świerzakiem na sprzęcie się znam, jet wporządku sam mam od nie dawna 417s z kolumnami kody sg550f front z wooferem,co prawda z począdku byłem zawiedziony, ale po kalibracjach jest super pomieszczenie przeszło 10,3m2 i basy są aż za nadto. Podbicia basów mam wyłączone jeśli chce więcej basów wystarczy mi loudness a jest jeszcze midnigdh to jest full bas sprzęt sam dostraja sie do odtwarzanej muzyki,tak jak bas jest nagrany to będzi tak samo odtworzony zły bas przewarznie zdarza się w złej jakości muzyki a zajmuje się muzyką sam to sprawdziłem a co do hdmi to jak to woli nie zależy mi czy podłącze jednym kablem czy dwoma ważny jest dzwięk co prawda hdmi działa lepiej ale w droższych egzemplażach w tańszych spotkałem sie że hdmi miało problemy z odtworzeniem dzwięku.Więc myśle że niema co gonić na sprzęt tylko dobrać odpowiedni zestaw kolumn i do tego można wciągnąć suba ja akurat nie mam zająć się opcjami sprzętu wtedy będzie wporzo.Co do sopranu ciut za mało ale nie najgorzej.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Nie jestem pewny czy wiesz co piszesz i co porównujesz... I mam prośbę: gdzie można kupić VSX-1018 do 2000zł??? Kupię od razu kilka sztuk :D
PS. przydało by się też nieco interpunkcji oraz gramatyki, bo się pogubiłem w tym co napisałeś :roll:
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
nie jestem świerzakiem na sprzęcie się znam

mam od nie dawna 417s z kolumnami kody sg550f front z wooferem

skoro tak sie znasz to czemu kupiłes takie padło ?


pawelk76@ jestem za HK zaraz zanim jest Marantz, dobre modele pioneera zaczynaja sie znacznie wyzej ( cenowo oczywiscie )

ale chyba nie kupisz czegos do 2 klockow po opiniach na forum :hmm:
 

zerard

New member
darkmajin napisał:
skoro tak sie znasz to czemu kupiłes takie padło ?


pawelk76@ jestem za HK zaraz zanim jest Marantz, dobre modele pioneera zaczynaja sie znacznie wyzej ( cenowo oczywiscie )

ale chyba nie kupisz czegos do 2 klockow po opiniach na forum :hmm:
po pierwsze padło to nie jest sam ampli koszt 750 w tej cenie to nie tużo a kupiłem zestaw za 1700 no i dla tego, po drugie 2000 1500 sam ampli to też padło jak mówisz a ja dodam że to gówno a 5000 tysi to na sprzęt za dużo za tv to tak, a 10tysi to trzeba mieć ful kasy albo kretynem (bez obrazy)żeby kupić coś co stoi pod tv i ładnie wygląda :twisted: .
 

zerard

New member
PopaY napisał:
Nie jestem pewny czy wiesz co piszesz i co porównujesz... I mam prośbę: gdzie można kupić VSX-1018 do 2000zł??? Kupię od razu kilka sztuk :D
PS. przydało by się też nieco interpunkcji oraz gramatyki, bo się pogubiłem w tym co napisałeś :roll:
nie mówie o VSX-1018tylko o 417tce:p
 

PopaY

New member
Bez reklam
I w cenie do 2000zł polecasz 417-tkę??? :hmm: :shock:

EDIT: ja Cie bardzo proszę, zacznik pisać bardziej zrozumiale. Wiesz, troszkę polszczyzny, gramatyki i interpunkcji nikomu nigdy nie zaszkodzi, a tylko pomoże innym, bo za cholerę nie wiem co napisałeś dwa posty wyżej...
 

zerard

New member
zerard napisał:
po pierwsze padło to nie jest sam ampli koszt 750 w tej cenie to nie tużo a kupiłem zestaw za 1700 no i dla tego, po drugie 1500 sam ampli to też padło jak mówisz a ja dodam że to gówno dobry sprzęt kosztuje 2,500do3000 a 6000 tysi to na sprzęt za dużo za tv to tak, a 10tysi to trzeba mieć ful kasy albo kretynem (bez obrazy)żeby kupić coś co stoi pod tv i ładnie wygląda :twisted: .Zresztą skąd ty możesz wiedzieć co jest dobre a co nie i do czego można porównać ile miałeś w pośiadaniu amlitunerów i zmacniaczy co ty morzęsz wiedzieć o sprzęcie , jeśli chodzi o mnie to miałem już wiele hifi i kina i wiem co gra dobrze a co nie bo dużo z tego korzystam . Tak na marginesie nie lubie jak ktoś wysówa swoje dziwne teorie w swoim czsie przetestowali dwa trzy albo cztery ampli i wiedzą wszystko.
 

zerard

New member
zerard napisał:
Nikomu nic nie polecam i nie wciskam tylko twierdze że 417 w tej cenie nie jest najgorszy, a czy ty uważasz że onkyo czy denon itd są za....biste :mrgreen: jeśli tak to niezły ściebie gość,marka niema znaczenia i cena też niema zna czenia model tylko odpowiedni zestaw kolumn i to wszystko sam ampli 417 nie kosztuje 2000 tylko 750zł zestaw to koszt ok 2000 w zależności w jakim mieście w jakim sklepie.
A jak ktoś ma trudności z obsługą sprzętu odczytywaniem i rozumieniem instrukcji obsłubi to ma powarzny problem.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
takis madry ale widze ze masz kryształowa kule bo wiesz ile wzmakow/ampli sluchalem ? :D

ja rozumiem ze dla ciebie swiat konczy sie na ampli za 800 pln i tv za 5-6K kazdy ma jakies swoje granice cenowe ale nie mow ze niema lepszego sprzetu bo to smieszne :)

a 10tysi to trzeba mieć ful kasy albo kretynem
jak bys mial wiecej kasy tez bys kupowal a kim bys byl pozostawie twojej ocenie..

jeśli chodzi o mnie to miałem już wiele hifi i kina

ta.. widac po argumentach :)

takze kolege nie wiesz czego ja sluchalem , w sumie ja tez niewiem czego ty sluchales ale "miales juz wiele hifi i kina" wiec myslalem ze kupisz cos lepszego a nie tego padnietego pioniera no ale w koncu ma 100x5 i gra ...

dobry sprzet dla kazdego ma inne znaczenie, tak samo jak kazdy mysli ze ma dobry sprzet w gaciach i dopuki nie zobaczy innych dalej tak bedzie.. proponuje odsluchac cos do 2000pln

a z ta instrukcja w ostatnim poscie niewiem o co chodzi wogole :)
 

zerard

New member
darkmajin napisał:
takis madry ale widze ze masz kryształowa kule bo wiesz ile wzmakow/ampli sluchalem ? :D

ja rozumiem ze dla ciebie swiat konczy sie na ampli za 800 pln i tv za 5-6K kazdy ma jakies swoje granice cenowe ale nie mow ze niema lepszego sprzetu bo to smieszne :)


jak bys mial wiecej kasy tez bys kupowal a kim bys byl pozostawie twojej ocenie..



ta.. widac po argumentach :)

takze kolege nie wiesz czego ja sluchalem , w sumie ja tez niewiem czego ty sluchales ale "miales juz wiele hifi i kina" wiec myslalem ze kupisz cos lepszego a nie tego padnietego pioniera no ale w koncu ma 100x5 i gra ...

dobry sprzet dla kazdego ma inne znaczenie, tak samo jak kazdy mysli ze ma dobry sprzet w gaciach i dopuki nie zobaczy innych dalej tak bedzie.. proponuje odsluchac cos do 2000pln

a z ta instrukcja w ostatnim poscie niewiem o co chodzi wogole :)
:hmm:Co tu będe pisać z tego co wyczytałem kilka postów na tym forum to ludziska są uprzedzeni do pioneera to dziwna sprawa :niewiem:bo pionnery to gówno a denony itp są zaje...iste no dobra rozumiem, to tak jakby powiedzieć że onkyo to gówno bo też z tym się spotkałem a sony philips itd to wypasy rozumiem was chłopaki:-D wy macie pojęcie. Zamiast dobrać kolumny do sprzętu to na odwrót dobrać sprzęt do kolumny:eek:k:super . A tak na marginesie w czym jest zły pionek 417 tak z ciekawości chce wiedzieć bo humor mi się podniósł.(Aha z tą instrukcją to chodzi mi że nie każdy czyta tylko wtyczka w gniazdo i ma być już wszystko zaje....cie a chce odrazu mieć super dzwięk)dodam że ważne jest pomieszczenie odsłóchowe a tak z drógiej mańki to ja za sprzęt nie wydaje dużo kasy bo mnie to nie interesuje więc świat na 8 stówkach się nie kończy, jeśli nawet to za tą cene można mieć coś przyzwitego
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Ten topik już zszedł na psy więc chyba należy przeprosić za to usera pawelk76 :hmm:
Kolego zerard topik dotyczy amplitunerów wymienionych w pierwszym poście i tego się trzymajmy. Twój Pionek to stary sprzęt, a prawda jest taka, że amplitunery Onkyo, Marantza, Yamahy czy oczywiście HK są lepsze niż Pionner jeśli chodzi o barwy dźwięku w każdej tonacji. Nikt nie pisze, że są złe, ale jednak inne marki robią nieco lepsze sprzęty o czym stanowią testy, odsłuchy i wypowiedzi samych użytkowników tychże amplitunerów. Więc jeśli to Cie nie przekonuje i nadal uważasz, że skoro Twój egzemplarz 417 ma super dźwięk (zupełnie nie wiem z czego to wnioskujesz) to i inne Pioneery również mają super dźwięk to niestety nikt tu nie będzie z Tobą na ten temat dyskutować, bo większość osób, które naprawdę miały do czynienia z wieloma amplitunerami nigdy by ich nie poleciły w danym segmencie cenowym.

Pzdr.
 

zerard

New member
Nie twierdze że jest nowy bo 2008styczeń i też nie twierdze że jest najlepszy bo mnie to ani grzeje ani ziembi, tylko chodzi mi oto że nie każdy zestaw kolumn pasuje do danego ampli to kolumny dobiera się do ampli a nie ampli do kolumn.
 
Ostatnia edycja:

pawelk76

New member
Dziękuje wszystkim za opinie. Miałem do tej pory HK235 i byłem z niego bardzo zadowolony. Myślałem ze nie zamienie nigdy HK na inna markę. W kazdym razie po przeczytaniu kilku postów na forum, negatywnych na temat nowej serii HK i oczywiscie waszych opini tutaj na temat pozostałych marek postanowiłem że zakupię Marantz SR 5003.
Zobaczę, może pożałuję że zdradziłem HK:)

Jak dostanę go do domu (chyba 23 lub 24 luty) to podzielę sie wrażeniami
Pozdrawiam wszystkich i dzieki bardzo!
 

darkmajin

Member
Bez reklam
napewno nie bedziesz załował ze hk opusciłes :) oba te ampli sa swietne jedynie moze wyglad hk i menu sie podobac dzwiekowo oba sa na wysokim poziomie z drugiej strony nie wiem za bardzo jak wyglada sekcja video w marantzie
 

misiekz

New member
ja poleciłbym odsłuch, sam miałem identyczny dylemat tzn maratnz5003 czy hk255. Wybór padł na marantza ze względu na jego brzmienie - czyste i nieprzerysowane. W kinie też świetnie się spisuje. Co do sekcji wideo, nie wypowiadam się, ponieważ nie korzystam.
 

mobor

Banned
zerad

kazdy kupuje to co mu pasuje i za tyle na ile go stać
Ja np wolę sobie kupić sprzet niż furę którą za chwilę ktoś mi pod...doli spod chaty /co juz raz miało miejsce/
 
Ostatnia edycja:

zerard

New member
mobor napisał:
zerad

kazdy kupuje to co mu pasuje i za tyle na ile go stać
Ja np wolę sobie kupić sprzet niż furę którą za chwilę ktoś mi pod...doli spod chaty /co juz raz miało miejsce/
W zupełności się z tobą zgodze co do słowa tylko chyba nikt mnie nie zrozumiał wytłumacze jaśniej, więc tak ((nigdy nie kupuje zmacniacza czy też amolitunera do kolumn tylko kolumny do zmacniacza lub amplitunera)). Bo większość osób kupując zmak czy też ampli że tak powiem w przenośni zaczyna od dupy strony,więc radze dobierać poprzez porównywanie parametrów danego sprzętu do kolumn a nie na słuch i wszystko będzie wporzo co by było jak by gość był głóchy (bez obrazy)i nierozrużniał niskich dzwięków od wysokich.
 
Do góry