DENON DVD-2930 - opinia usera

mobor

Banned
Własnie dotarł do mnie Denon 2930 w wersji BLACK. Odtwarzacz robi niesamowite wrazenie. Duża, masywna obudowa od razu każe nam sądzic ze to nie ejst produkt przeznaczony do sprzedazy w markecie. Wyglądem przypomina wysokiej klasy komponent audio (i w rzeczy samej- takim jest w istocie)

VIDEO:

Do dzisiaj uzytkowałem player SONY DVP-NS930 QS (bardzo dobry swego czasu player- jeden z pierwszych wyposarzonych w COMPONENT i PROGRESIVE SCAN) Wiekszosc materiałów DVD z tego odtwarzacza które miałem okazje oglądać krótko mówiąc- nie zachwycała. To co pokazał Denon "out of the box" powaliło mnie na kolana. Zero szumów na obrazie !!! Kolory soczyste, dobra rozdzielczość obrazu (wyraznie wyższa niż z Sony) Dodam ze porownanie odbywa sie w tych samych warunkach (ten sam LCD, kable itp) Niestety- póki co, nie mogę sprawdzic jakosci upsclaera z braku kabelka HDMI ...ale sądzac po tym co zaobserwowałem do tej pory - czuję że jakość obrazu po raz kolejny wciśnie mnie w fotel
Jakość DIVX (ściągniety z sieci jeden z odcinkó 07 zgłos się) znakomita !!! W zyciu nie sadziłęm ze na LCD będzie mi dane oglądać divxa w tak doskonałej (jak na LCD oczywiscie) jakosci

AUDIO

I tutaj Denon pokazuje pazurki. Nawet bez zaprzegnięcia do roboty przetwornikó BurrBrowna - roznica dzwieku w stosunku do SONY jest wyrażnie słyszalna. Talerzyki sa znacznie ostrzesze a bas głębszy i bardziej miękki (to lubię w Denonie) Pewnie jest to kwestia 24 bitowego przetwarzania...

To na razie słowem wstepu. Platerkiem ciesze sie od 2 godzin wiec trudno napisac cos wiecej. Powiem natomiast szczerze - odtwarzacz wart KAZDEJ wydanej na niego złotówki. Jakość wyraznie odczuwalna na KAZDYM kroku w stosunku do tego czym dysponowałem do tej pory...
Jesli ktos zamierza kupic dobrej klasy player DVD (a niestety do duzego ekranu player za 6 czy 7 stow nie ejst dobrym rozwiązaniem) - 2930 polecam zdecydowanie. Konstrukcja bardzo solidna i dobrze wykonana.
Jedyne zastrzezenia mam do pilota ale... nie jest to kwestia tego modelu lecz ogólnie WSZYSTKICH pilotów Denona (moze z wyjatkiem tych dodawanych do najwyzszych modeli). Nie odpowiada mi ich ergonomia a w szczegolnosci ułozenie przyciskó kursora które znajdują sie we wgłębieniu a do tego nalezy je wciskać pod kątem.... W tej materii zdecydowanie bardziej leżał mi pilot od DVD SONY
Ale to tylko pilot ;)
 

piguła

New member
Super wstęp.Proszę o więcej!
Sam interesuje się dvd 3930 lub 2930,dlatego bardzo cieszy mnie taki tekst.
Miałem kiedyś takie dvd Sony,i potwierdzam,że Sony robi bardzo dobre piloty.
Jak ze starannością wykonania DVD 2930,bo to chyba made in China?
Koniecznie napisz jaki obraz po hdmi i skalowaniu!
Jakie widzisz słabe strony?
 

mobor

Banned
Własnie zapusciłem GORĄCZKĘ (pierwsze wydanie) Pomimo 15 minutowej walki z odtwarzaczem- nie udało mi się zmusic Denona do tego by uznawał jezyk polski (napisy) jako DEAFAULTowy w napisach. Mimo obecnosci takowej funkcji w menu, wpisaniu prawidłowego kodu Polski - odtwarzacz w zasadzie wogóle nie odwołuje sie do moich ustawien. Za kazdym razem (za kazdym ponownym odpaleniem filmu) film startuje z ustawieniami domyślnymi zamiast z moją personalizacją. Jest zatem SUBTITLES OFF - mało tego - aby wybrac jezyk PL nalezy przelecieć po wszystkich wersjach jezykowych (a w tym filmie jest ich....21) aby odnalezc wersje PL.
Znacznie prosciej ustawic to bezposrednio w menu filmu. Tak wiec funkcja niby jest...ale całkowicie bezuzyteczna. Sony w tej kwestii spisywał sie bez zarzutu (polskie napisy wskakiwały razem z początkiem filmu- tak jak należy)

Myślę jednak ze nie nalezy sie tym specjalnie przejmować. Jest to zapewne błąd firmwaru który z czasem zostanie poprawiony (sprzet jest badz co badz dopiero od niedawna w handlu)
Jakość wykonania w NICZYM nie odbiega od produktów Japonskich (organoleptycznie) choć w istocie jest (niestety) Made In China...

Napęd pracuje bezgłośnie (w porównaniu do Sony). Szuflada zamyka/otwiera się bardzo dostojnie, z gracją a co wazniejsze - takze wyjątkowo cicho.

Wyswietlacz bardzo czytelny, alfanumeryczny...aż trudno uwierzyc w to że nie zaadoptowano w Denonie funkcji CD-Text...
 
Ostatnia edycja:

misiekkb

New member
A czy pasma w muzycze sa wyrownane, jak brzmia?? Wiem ze to bedzie subiektywne wrazenie i zalezy od kolumn i ampli, ale jakie jest.
Swoja droga to nawet kupujac ostatnio dvd myslalem czy nie nie wstrzymac pdopoki on nie bedzie, ale jednak kupilem h\k 47 ciekawi mnie ich konfrontacja przy audio i video
 

conradus8491

New member
Pytanie do "MOBOR".

Mam pytanie szczęśliwego nabywcy Denon DVD-2930?

Podaj proszę cenę tego Denona i może żródło zakupu.Pozatym czy możesz
mi podpowiedzieć jak mam podłączyc to nboxem,ktory ma 1x Hdmi i moim Sony LCD klv s 3210E,i on ma też 1xhdmi.Zakładam,że Twój Denon ma też 1x hdmi i jakie mam urzyć kable/srednia cena/Obecnie urzytkuję Dekoder Cyfry do stycznia 2007 i przechodzę na "n"
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ustawienie ścieżek audio oraz napisów w wielu płytach jest ustawione na sztywno i być może dlatego Denon nie sprawił się jak należy. Porównaj z Sony, dopiero wówczas będziesz pewien.

ArtS :)
 

mobor

Banned
Mam pytanie szczęśliwego nabywcy Denon DVD-2930?

Zaiste - jestem szczęsliwy :krol:

Podaj proszę cenę tego Denona i może żródło zakupu.


Maszynę wziąłem od Kikiego za 3050zł
Przy czym kupowałem razem z LCD 40V2000...nie wiem na ile ten fakt miał wpływ na cenę (o ile wogóle)



Pozatym czy możesz
mi podpowiedzieć jak mam podłączyc to nboxem,ktory ma 1x Hdmi i moim Sony LCD klv s 3210E,i on ma też 1xhdmi.Zakładam,że Twój Denon ma też 1x hdmi i jakie mam urzyć kable/srednia cena/Obecnie urzytkuję Dekoder Cyfry do stycznia 2007 i przechodzę na "n"


Cóż. Wiekszosc telewizorów Sony klasy popularnej ma dość oszczędny zestaw gniazd połączeniowych. Sam niezle sie motałem by podopinać wszystko to co miałem w starym CRT (4xEuro + komplet wejsc z przodu)
Poradziłem sobie w ten sposób.

Do TV podopinałem

Euro1: video
Euro2: Dreambox (C+)
wejscie cinch/Svideo: Nagrywarka DVD (wyłącznie do poglądu)
COMPONENT: amplituner DENON (amplituner wyposarzony jest w 2 komplety wejść componentowych i 1 wyjsciowych - robi za switch. Pod jeden port podpiąłem Denona 2930 a pod drugi Xbox360)
VGA: komputerPC
HDMI: WOLNY (czeka na coś w prawdziwym High Definition). Za jakis rok/dwa zmienię amplituner Denona na model ze switchem nie tylko Component ale i HDMI (takie modele obecne są juz dziś ale problem polega na tym że nie obsługują jeszcze nadchodzących formatów dzwieku DolbyDigital i DTS wiec uznałem taki zakup za bezsensowny w kontekscie zbliżających się premier sprzętu HD-DVD i BluRay)

Mysle ze powinienes podłaczyc sprzet podobnie. Osobiscie korci mnie podłaczenie Denona do TV kabelkiem HDMI (trzeba w koncu sprawdzic jakosc scalera) ale na razie nie mam niestety tego przewodu :neutral: - KiKi nie dorzucił

ARTS007:

Przygodę z DVD kontynuuję od 8 lat ;) - znam juz technologię na wylot. Problem polega na tym ze mam w domu sprzet do porównan (pisałem o tym zresztą) Porownywałem ten sam tytuł na 2 roznych odtwarzaczach. Zresztą pomysl- jaki jest sens umieszczania opcji w menu która w SONY działa jak nalezy a w Denonie mozesz się dwoić i troić a efekt jest zawsze taki sam...jakbyś niczego nie ustawił. Przykłąd dotyczy filmu GORACZKA (HEAT) wydanego przez Warnera


Jeszcze jedna rzecz.

Odtwarzacz wyposarzony jest w system HOLLYWOOD QUALITY VIDEO
wg dystrybutora definicja tego systemu przedtsawia się następująco:

Zdobywca Nagrody za Innowację na targach CES Las Vegas 2005, układ Realta HQV produkowany na platformie Teranex przez Silicon Optix stosowany jest od niedawna w emisyjnym i postprodukcyjnym, profesjonalnym, sprzęcie wideo kosztującym powyżej 200 000 złotych. Engine procesora Realta pozwala na stosowanie w pełni programowalnych algorytmów z szybkością tryliona operacji na sekundę, zapewniając nowy, najwyższy, standard w jakości obrazu, nazwany przez Silicon Optix, "Hollywood Quality Video" - HQV. HQV gwarantuje obecnie najwyższą jakość deinterlecingu, bazującej na analizie pikseli redukcji szumów, automatycznego, pikselowego rozpoznawania trybu film/wideo oraz wydobywania detali.
Więcej informacji (po angielsku):
www.hqv.com


w 2930 znajduje się REON.

Jak się okazuje - ukaąd ma TE SAME własciwosci co REALTA.
Co je zatem rozni od siebie ?

REALTA jest procesorem DSP a wiec moze byc re-programowana natomiast REON jest specjalizowanym układem w którym algorytmy zapisano na stałe. Od strony technicznej - to w zasadzie to samo rozwiązanie. Realta moze byc jednak "poprawiana" przy okazji zmianu firmwaru. MOŻE - co nie znaczy że musi....
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
mobor - przypomnij się w poniedziałek na gg 2868228 - doślę Ci ten kabelek /hdmi- hdmi/.
pozdrawiam
 

mobor

Banned
Kabelek dotarł.
Obraz po HDMI jest kapitalny ! Skaler jest WYRAZNIE lepszej jakosci niz ten w TV (kolory nie są tak "plastikowe" - są znacznie bardziej naturalne)
Oglądajac film Madagaskar miałem wrazenie ze ogladałem film HD...
Jakosć AV obłędna
 

XpioX

New member
sony 930 - czy ma problem z czytaniem płyt dvd R ?

Jasne jest dla mnie z Twojego postu, że lepiej wypada nowy, jednak czy mógłbyś pokrótce zreferować poprzedni ?

Zastanawiam się właśnie nad zakupem tego sony 930 (to moja ostatnia koncepcja) - znalazlem w przystępnej cenie.

Wstrzymuje mnie właściwie tylko informacja, że może mieć problemy z odczytywaniem wypalonych - kopii płyt dvd. Czy mógłbyś to potwierdzić lub zaprzeczyć ?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
tuptus55 napisał:
Chyba mbor pisze o Denonie, a nie o Sony? Czy to ja nie umiem czytać? :niewiem:
Nie jest tak źle. Powiedzmy, że przeczytałeś trochę nieuważnie ;) Choć faktycznie, XpioX - zrobiłeś trochę off-topic. Lepiej było spytać na pw.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Ja tylko nie rozumiem jednego.

Chłop sie zapytał (zarówno na forum jak i na PW) - odpowiedziałem mu na PW za co ten grzecznie podziekował...
I co sie okazuje ? Facet 10 minut pozniej na innym forum zadaje TO SAMO pytanie po raz kolejny....
Łapy do ziemi opadają..... :confused:
Powinni sprzedawac w spozywczych granaty przeciwpiechotne...
 
Ostatnia edycja:

XpioX

New member
Mobor, na podstawie Twojej opiniii kupilem tego soniaka 930 (590 zł w Euro) i mogę Twoją pozytywną opinię teraz w pełni potwierdzić. Sorki za pytania także na innym forum, ale na tamtym własnie forum ktoś się wypowiedział o problemach Sony z płytami dvd R. Jak wiadomo kto pyta nie błądzi - byłem w szale zakupu, bo musiałem to mieć w sobotę, a nie chciałem się nieprzyjemnie rozczarować, a czasu jak mówię miałem mało. Więc oszczedź proszę te granaty na bardziej ewidentne przypadki niż mój. ;)

Było to rzeczywiście trochę off topic, ale po co było mnożyć wątki.
Jeszcze raz sorry za zamieszanie, mam nadzieję że wybaczycie mi, po tym wyjaśnieniu.
 

mobor

Banned
no dobra- niech Ci będzie ;)

swoją drogą - gratuluję zakupu - a juz szczególnie w tej cenie. Ja za swój egzemplarz dałem prawie 2200 ;)
Jak mowilem - sprzet swietny pod CRT do oglądania DVD-Video oraz posłuchania sobie SACD

Pod LCD jest juz gorzej... duzo gorzej. Brakowało mi tez mozliwosci odpalania DIVX (mam 180 odcinków SOND i ponad 30 odcinków równie legendarnego 07 zglos się) - męczyło mnie oglądanie tego na kompie. Do tego doszedł jeszcze brak DVD-Audio i (w kwestii nadchodzących premier sprzetu next-gen)...niepewnosc co do nadchodzących formatów HD (który wygra?) Dlatego wybór padł na Denona 2930. Po dwóch tygodniach obcowania z w/w modelem potwierdzam ze wybór był udany i zakupu nie żałuję. :)
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member
mobor napisał:
...Dlatego wybór padł na Denona 2930. Po dwóch tygodniach obcowania z w/w modelem potwierdzam ze wybór był udany i zakupu nie żałuję. :)

Ja mam słabszy model 1930 i także jestem zadowolony z tego cuda. Myśle że to dobry zakup na tę chwilę.
 

lover11

New member
Szanowni forumowicze.
Powiedzcie czy macie jakies problemy z odtwarzaniem plyt na tym denonie?
Jak je dlugo wczytuje itd.
Z gory dziekuje za odpowiedzi!!!
 
Do góry