Do naszych rączek wpadło dość ciekawe urządzenie łączy w sobie wiele odtwarzanych formatów i to w bardzo wysokiej jakości. Trzeba też wspomnieć o cenie i to sporej
Dane:
- Uniwersalny odtwarzacz płyt Blu-ray, SACD, DVD-Audio/Video oraz CD
- Solidna, wielowarstwowa konstrukcją Chassis dla doskonałej jakości dźwięku i obrazu
- Nowy, wykonany z metalu, absorbujący wibracje mechanizm płyty S.V.H.
- Zaawansowana obróbka obrazu HD High Bit (procesor Anchor Bay Technologies ABT2010)
- 12-bitowy, 297 MHz przetwornik C/A wideo z Video Noise Shaping
- 10-bitowa, pikselowa korekcja obrazu DPIC (DENON Pixel Image Correction)
- Wydajny korektor wideo z redukcją szumu z adaptacją ruchu i korekcją gamma
- Tryb Source Direct dla sygnału wideo
- Nowy układ D.D.S.C. HD składający się z: 32-bitowego zmiennoprzecinkowego DSP SHARC, pięciu 24-bitowych/192 kHz przetworników C/A Burr-Brown pracujących w trybie różnicowym dla wszystkich kanałów 7.1, Advanced AL24 Processing dla sygnału wielokanałowego
- Dekodery Dolby True HD i DTS-HD Master Audio
- Denon Link 4. generacji umożliwiający przesyłanie sygnału cyfrowego pozbawionego zniekształceń jitter do kompatybilnych urządzeń DENON
- Wyjście HDMI 1.3a z rozdzielczością 1.080p24, wyjściem Bitstream lub 7.1 PCM z Dolby TrueHD i dts-HD Master Audio
- Przesyłanie sygnału SACD przez DENON LINK 4. generacji lub HDMI
- Analogowe wyjście 7.1 łącznie z zarządzaniem basami dla wszystkich formatów
- Slot na karty SD dla materiałów dodatkowych (BonusViev, BD-Live) oraz odczytywanie plików JPEG, AAC, WAV, WMA i MP3
- Odtwarzanie formatów: BD-R i BD-RE (BDMV), DVD+/-R/RW (Video, DivX, MP3, WMA, JPEG, AVCHD), CD-R/RW (DivX, AAC, MP3, WMA, WAV, JPEG), HDCD
- Ergonomiczny pilot zdalnego sterowania
- Dostępny w kolorach Premium Silver i czarnym
- Cena: 8.900 ,- zł
To włączamy i czekamy jak to bywa w odtwarzaczach blu-ray, konkurencja popularna już z prędkością sobie radzi, patrz modele DMP-BD45 i DMP-BD85 start 2-3sekundy.
Wykonanie dostojne i dopracowane, wyświetlacz rozbudowany, cyferki małe ale przecież wszystkie informacje oglądamy także na naszym wielkim ekranie FullHD.
Tacka matowa wyściełana miękkim tworzywem, płyta układana na nią nie wydaje brzdąkających dźwięków, drugie zadanie to zapewne łapanie zajączków z lasera aby nie popsuły nam transmisji z naszych płyt.
Otwór na kartę SD znaleziony po wielkich poszukiwaniach nigdy bym nie zgadł, że tu jest. Za ukrycie i przez to nie popsucie designu 100punktów.
Pilot czytelny, na szczęście jednostronny. Duże klawisze i dobrze rozmieszczone.
Grubość ściąga już nas jednak na ziemię.
Wyjścia mądrze rozplanowane, nie są stłoczone w jednym miejscu i umożliwiają połączenia z przewodami o grubszych wtykach RCA.
Wyjście analogowe 7,1 do naszych amplitunerów wielokanałowych, a także wyjście dwukanałowe gdy chcemy podłączyć tylko wzmacniacz stereo. Brak wyjść XLR.
Gniazda cyfrowe oddalono od analogowych, pewnie chodzi o zmniejszenie zakłóceń. Znajdziemy tu wyjścia koaksjalne, optyczne, HDMI. Złącze Denon Link 4th umożliwia przesyłanie sygnału cyfrowego pozbawionego fluktuacji częstotliwości do kompatybilnych urządzeń Denona. Wyjście kompozytowe, s-video i komponentowe. Brak drugiego wyjścia HDMI.
Gniazdo ethernetowe przydatne przy BD-live, wentylator na szczęście niesłyszalny.
Bierzemy się za rozkręcanie, wielkie zaufanie wzbudza już sama pokrywa wyciszona plastrem materiału tłumiącego wibracje. Czarne gąbki tłumiące.
Elementy łączące masę ze wszystkimi częściami obudowy.
32 bitowy procesor SHARC.
Przetworniki D/A Burr-Brown PCM1796 pracujące w trybie różnicowym.
Troszkę by się jeszcze zmieściło
Trzy rdzenie w jednej kostce, to procesor obsługujący ethernet, karty SD. Szkoda, że to nie DM870 byłoby jeszcze WI-Fi.
W oddali król przetwarzania obrazu Anchor Bay ABT2010, procesor został obarczony wieloma zadaniami i robi to bardzo dobrze.
Zasilacz mimo swojej budowy nie atakuje piskami i szumami.
Teraz największa bolączka tego urządzenia, jesteśmy proszeni o w/w czekanie, przy przełączaniu utworów 2sek, przy ładowanie zdjęć 25sek. To chyba zasługa tak wielu chipów aby to wszystko się dogadało potrzeba czasu...
Budowa:
Nowe urządzenie łączące odtwarzanie SACD i bluray jest wykonane z wysoką starannością, zastosowane elementy cieszą oko i ucho. Przednia ścianka aluminiowa, obudowa wytłumiona, rozmieszczenie płytek przestronne, cyfrowe oddalone od analogowych. Zastosowano wiele złączy, a jednak brakuje USB i WiFi.
Taka plansza wita nas po włączeniu naszego cacka.
Setup czytelny i łatwy w nawigowaniu.
Obraz DVD:
Nie mogę nic zarzucić sekcji video. Odtwarzacz radzi sobie z DVD, wspaniale usuwa przeplot i upscaluje to do wyższych rozdzielczości. Ziarnistość minimalna. Szeroka paleta barw i odcieni, kolory są dokładnie odwzorowane. Obraz nie za ostry i nie za miękki dokładnie tak jak być powinno. Ruch płynny bez chwilowych zatrzymań. Filmy nabierają kinowego charakteru.
Format DVD: Chronos, animacja.
Format DVD: Chronos, animacja.
Format DVD: Minority Report.
Format DVD: Minority Report.
Format DVD: Minority Report.
Format DVD: Minority Report.
Format DVD: Behind Enemy Lines.
Format DVD: Behind Enemy Lines.
Format DVD: The Fast and the Furious.
Format DVD: The Fast and the Furious.
Obraz Blu-Ray:
Już sam format niesie za sobą kolorowy zawrót głowy, a DBP-4010UD w niczym go nie ogranicza. Czarny jest czarny, a biały jest biały. Kolory dokładnie odwzorowane. najmniejsze szczególiki są podawane w pełnej ostrości. Bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem przeplotu z płyt 1080i. Obraz nie dostaje czkawki przy płynnym ruchu kamery.
Współpraca z kartami SD wychodzi sprawnie. Brak polskich liter w nazwach plików można wybaczyć.
Ładowanie zdjęci przebiega baaaardzo długo.
Obejrzenie Golfa i Scirocco dzieli 25sekund!
Oczywiście podczas czekania widzimy czarne tło z napisem loading..., a może lepiej zostawić już poprzednei zdjęcie? nie będzie nam się aż tak dłużyło.
Na szczęście gdy już sie doczekamy, naszym oczom ukazuje się wspaniała jakość fotek.
W jednym 4010 wyprzedza swojego starszego rangą brata, a mianowicie możemy nim sterować poprzez sieć LAN z poziomy przeglądarki internetowej. Znajdujemy dlatego w setupie dwa adresy IP jeden do obsługi BDlive i aktualizacji oprogramowania, a drugi do rozkazów sterowania.
Audio:
Jak każdy maniak "home cinema", rozpocząłem od połączenia odtwarzacza i amplitunera przewodem HDMI utwory były prezentowane szczegółowo, naturalnie do moich uszu docierała czysta niczym nie zmącona muzyka. Trzeba jednak spróbować połączenia analogowego, pozłacane gniazda nie mogę przecież sterczeć bezczynnie. Ten zabieg okazał się dobrym pomysłem, bo we wcześniejszych nagraniach szum który słyszałem wydawał się błędem przy nagrywaniu płyty jednak teraz wyraźnie słychać że nie jest monotonny i chaotyczny, a przedstawia padający deszcz. Pomyślałem, że słyszę to z chęci wyczucia różnicy ale po zmianie na przekaz HDMI deszcz stał się szumem, powrót do podłączenia analogowego i wszystko jasne znów pada . Jeszcze więcej daje spięcie odtwarzacza i amplitunera (musi być Denona) za pomocą LINK 4th muzyka z płyt CD zyskuje na dynamice, definicji i jest prezentowana bez zbędnej agresji. Przy dźwięku wielokanałowym spotykamy się wtedy ze ścianą brzmienia i show koncertu transportujemy sobie bezpośrednio do pokoju odsłuchowego. Prze analogicznych zmianach podczas oglądania filmów kontrola tym samym zegarem obu urządzeń wprowadza do obrazu muzycznego dynamikę i fascynacje.
Towarzyszyły:
Denon AVR-4810
Onkyo TX-NR5007
Toshiba 46RV555
JBL LS-80,LS-40,LS-center,LS120p
Monitor Audio RX-6
JBL CSS-1500
Wire World Island HDMI
Kimber Tonik
Kimber 4PR
Ostatnia edycja: